Vimperk se výhrou nad Telčí udržel v čele. Tábor B a Soběslav padly doma, Vajgar zdolal Hlubokou

08.10.2018

Čtyřmi duely se první říjnovou neděli uzavřel program 3. kola Krajské ligy mužů. Mužstvo Vimperka si domácí výhrou nad Telčí udrželo čelní pozici v tabulce o skóre před Veselím. Třetí příčku si úspěchem v Táboře s tamní rezervou zajistily Strakonice, které mají o zápas méně. Spartak Soběslav si doma neporadil s Českým Krumlovem, hradecký Vajgar kanonádou v úvodu zaskočil Hlubokou. Volný los si užívalo béčko Ledních Medvědů z Pelhřimova.

JIŽNÍ ČECHY – Táborská rezerva nenavázala na předchozí vydřené vítězství v Českém Krumlově a v domácím souboji se Strakonicemi nechala úřadovat obhájce krajského titulu. Premiéry mezi dospělými se dočkal juniorský gólman Štěpán Bartoň, jenž za stavu 1:6 střídal Michala Nováka. „Musím vyzdvihnout Bartoňův výkon. Zvládl svoji roli a udržel čisté konto,“ našel kouč Štěpán Kadilák st. pozitivum na zápase, který se jeho svěřencům vůbec nepovedl. „Domácí začali dobře, hrál se rychlý hokej nahoru dolů, ale nás držel Kuba Myslivec v brance. Pomohly nám slepené góly v polovině utkání. Měli jsme i trošku štěstíčka, naopak soupeř měl smůlu,“ hodnotil za vítěze Milan Řehoř.

Celek Soběslavi se třemi kompletními pěticemi si vylámal zuby na krumlovském Slavoji, který přivezl jen čtyři obránce a útoky v improvizovaném složení. Průběh byl vyrovnaný. Domácí vedli, hosté srovnali při přesilovce pět na tři a vítězný gól dali dvanáct minut před třetí sirénou. Spartak zkusil power play, jenže inkasovali do prázdné klece. „Hosté dobře bruslili a byli více nebezpeční. My se snažili vyrovnat, ale chyběly nám síly, které jsme ztratili hrou v oslabení,“ konstatoval za poražené asistent Vladimír Drachovský. „Celý mančaft to odmakal, hokejovost byla na naší straně. Domácí hrozili jen po našich chybách, ale vychytal je gólman Spáčil,“ dodal za hosty Vilém Migl ml.

Vajgar přivedl i mladého Puchera

Lídr tabulky Vimperk v domácím prostředí kontroloval první dvě třetiny zápasu s Telčí. Hostům patřil závěr. „Díky kolektivnímu výkonu jsme si vybudovali náskok. Ve druhé části jsme mohli navýšit vedení v přesilovkách. Bohužel, to se nestalo. Potom soupeř ožil a po korigujícím gólu si vypracoval pár dalších příležitostí. Pečetili jsme při jeho power play v poslední vteřině,“ líčil vimperský asistent Pavel Předota. „V úvodu nás domácí přehrávali. Získali vedení v přesilovce, další gól dali po naší chybě. Ve druhé třetině jsme zahodili šance. Na konci zápasu jsme byli jasně lepší a přestříleli Vimperk, jenže na obrat bylo pozdě,“ uvedl telčský vedoucí František Čermák.

Střelci Vajgaru zřejmě chtěli setřást frustraci z kontumačního výsledku s Vimperkem a nasypali hlubockým Rytířům pět gólů za necelých sedm minut. Do branky místo Františka Daška naskočil premiérově Dušan Michálek, ale také domácí představili debutanta – při neúčasti Jona s Ištvánikem doplnil obranu Peter Pucher ml. hostující z M. Budějovic. „Od druhé třetiny hosté změnili systém, na který jsme nedokázali odpovídat účinnou protihrou,“ přiznal hradecký manažer Jiří Skořepa. „Od stavu 1:6 jsme se zmátořili a odehráli zbytek utkání se ctí,“ ocenil kouč poražených Miroslav Šulista, jenž postrádal v sestavě čtveřici studentů a musel využít veterána Bobbyho Jandu.

Krajská liga, dohrávky 3. kola:

HC Tábor B – HC Strakonice 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
43. Jankovský – 16. T. Růžička (L. Bednařík), 25. L. Hrubý (T. Růžička, L. Bednařík), 29. P. Šebesta, 29. Samohejl (Pašek), 39. T. Růžička (P. Šebesta), 46. Mikeš (P. Šebesta, Jiřinec).
Rozhodčí: Trnka – P. Bělohlav, J. Macháček.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:0.
Diváků: 120.
Tábor B: Mich. Novák (46. Bartoň) – Růžek, Kanov, Hastrman, Ošmyk, F. Hubáček, P. Hošek, T. Hošek – D. Hubáček, Š. Kadilák ml., Prštický, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mart. Novák, Mich. Jelínek, Syrovátka, Pípal. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Strakonice: Myslivec – M. Hrubý, D. Škoda, L. Hrubý, M. Všetečka, Kopenec, D. Kovář – Jiřinec, Mikeš, P. Šebesta, L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, Samohejl, Křenek, Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Hrálo se 7. října.

OLH Spartak Soběslav – HC Slavoj Č. Krumlov 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
12. Zajíc (Chalupský) – 21. Vondřich (D. Svoboda, Kadlec), 48. D. Svoboda (Kadlec, Vondřich), 60. Gallistl (Vondřich).
Rozhodčí: Šperl – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 9:8, navíc M. Kučera (Soběslav) 10 + 10 minut + do konce.
Využití: 0:1.
Diváků: 210.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Punčochář, Sládek, Jiří Kubeš, D. Hlaveš, Vild, L. Karpíšek – Žákovský, Hraňo, Hák, Máca, Chalupský, Zajíc, Píha, M. Kučera, O. Pánek. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Č. Krumlov: Spáčil – D. Svoboda, Andrýsek, Řepa, Malovec – Kadlec, Vondřich, Klíma, M. Lukeš, Hakl, Gallistl, Vodička, Michalec, Stodolovský. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

HC Vimperk – SK Telč 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
7. J. Sitter (R. Suchánek ml., R. Sitter), 17. Paule (J. Hanzal, Bojer), 30. Korous (Binder), 60. Bojer (Fleischman) – 47. Hejl (Taras, Kret).
Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 7:9, navíc Sokolík (Telč) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 250.
HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Chaloupka, Janásek, J. Předota, Kačmár, Horejš – Bojer, J. Hanzal, Paule, R. sitter, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, Korous, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
SK Telč: Vacek – Tušer, Prokop (46. Hejl), M. Lupač, Rubner, Taras, T. Havlík (51. P. Prokeš) – Tůma, Lander, Berka, Kotrba, Sokolík, Kret, Kubát, Smejkal, Jak. Prášek. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.

HC Vajgar J. Hradec – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 8:4 (6:1, 1:0, 1:3)
2. Lazorišák (Popelka, J. Mazanec), 3. Lazorišák (Popelka, T. Kubeš), 4. Kalvas (Gurka), 5. Kubín (J. Mazanec, Popelka), 7. Ondřej, 17. Košťál (Ondřej, P. Pucher st.), 31. Popelka (Lazorišák, Ondřej), 50. Lazorišák (Janeček, J. Mazanec) – 20. Moudrý (E. Bahula, Miler), 41. Matys (Žlůva, Mil. Šesták), 47. Miler, 56. Hejda (Miler).
Rozhodčí: F. Svoboda – Knor, Soukup.
Vyloučení: 8:7, navíc Košťál (Vajgar) 10 minut, Kubín (Vajgar), Mil. Šesták (Hluboká) oba 5 minut + do konce.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 350.
HC Vajgar: T. Kubeš – Chmel, Tržil, P. Pucher ml., Popelka, Koláček, Janeček – Ondřej, P. Pucher st., Košťál, Kubín, Lazorišák, J. Mazanec, Mat. Jindra, Kalvas, Gurka. Trenéři Robert Procházka, David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
TJ Hluboká: Dašek (7. Michálek) – Dušek, Robin Rákosník, Formánek, Roman Rákosník ml., Žlůva, Heřmánek – Hejda, Miler, E. Bahula, Janda, Moudrý, Maurenz, Matys, Mil. Šesták, Šimek. Trenér Miroslav Šulista.

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.