Humpolecký Jan Zour vychytal táborské střelce. Hluboká podlehla Soběslavi v prodloužení

02.02.2018

Krajská liga mužů s blížícím se závěrem základní části nabrala rychlost. První únorový pátek odstartovalo dvěma zápasy 21. kolo, jehož zbývající program se uskuteční v sobotním podvečeru. Kompletní 22. kolo se naplní v neděli 4. února. Na humpoleckém ledě zvítězili domácí nad béčkem Tábora přesvědčivým rozdílem, ale musel je výrazně podržet brankář Jan Zour. Hlubočtí Rytíři doma srovnali ztrátu se Soběslaví krátce před třetí sirénou, padli však v prodloužení.

HUMPOLEC / HLUBOKÁ – Humpolečtí rozšířili sestavu o útočníka Davida Huberta (1996) z Ledče nad Sázavou a přestože byli od počátku pod tlakem, získali v úvodním dějství dvougólový náskok. Nejdřív využili přesilovku pět na tři, potom se utrhl táborské obraně kanonýr Tomáš Dvořák. Hosté se střelecky prosadili až za stavu 4:0, ale brzy dostali pátý gól. Přestože poměr střel vyzněl 32:15 pro Tábor, výsledek určoval svými zásahy domácí brankář Jan Zour. „Dvě třetiny nás soupeř tlačil, ale vždycky jsme z toho vyskočili a podařilo se nám skórovat. Závěr už jsme si pohlídali,“ těšilo kouče Jiřího Zoura. „Humpolečtí nám dali lekci z důrazu a efektivity,“ krčil rameny Štěpán Kadilák st.

Na hlubockém ledě šlo o postup do play off jenom hostům, kteří rychle získali vedení a byli o gól napřed ještě necelé dvě minuty před třetí sirénou, než domácí kapitán Josef Miler snížil ve vlastním oslabení a poté vyrovnal ve spolupráci s Davidem Oulíkem. Soběslavští ukončili zápas náhlou smrtí v 63. minutě při hře čtyři na čtyři po nevyužité přesilovce. „Dva hráči hostí hákovali Heřmánka a jeli sami na bránu,“ líčil stěžejní moment hlubocký kouč Miroslav Šulista. „Takto nepotrestané hákování jsem naposledy viděl v televizi při opakování přenosů z Nagana. Rozhodčí dnes předvedl tragický výkon,“ dodal Šulista. „V závěru pískal nesmysly. Na obě strany,“ potvrdil trenér vítězů David Pánek.

Krajská liga, 21. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – HC Tábor B 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
7. Dolejš (Zadina), 11. T. Dvořák (Tobola), 25. Bambula (Hubata), 33. Brázda (Hynek), 39. Dolejš (T. Dvořák) – 36. J. Marek (Mařík, Dudák).
Rozhodčí: J. Stach – J. Macháček, Jan Lang.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:0.
Diváků: 110.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Tobola, Hurda, Dolejš, Vitera – Š. Prokop, Mart. Jelínek, T. Dvořák, Kavka, Bambula, Hubata, Brázda, Hynek, Hubert. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
HC Tábor B: Mich. Novák – Dudák, Růžek, Hastrman, Brabec, Raiterman, Bouška, P. Hošek – F. Hubáček, R. Ježek, Mich. Jelínek, Jankovský, Pospíchal, T. Kratochvíl, Mařík, Š. Kadilák ml., Prštický, J. Marek. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Hráno 2. února.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – OLH Spartak Soběslav 6:7 v prodl. (2:2, 2:3, 2:1 – 0:1)
Góly a nahrávky: 16. J. Šimek (Žlůva), 18. Oulík (Dušek), 30. Miler (P. Bělohlav, Heřmánek), 36. Oulík (M. Král, J. Šimek), 57. Miler, 59. Miler (Oulík) – 7. Hraňo (Matoušek), 9. Punčochář (Žákovský), 24. Punčochář (Žákovský), 34. Žákovský, 38. Hák (Hraňo, Matoušek).
Rozhodčí:
Vovčko – F. Strnad, Mašek.
Vyloučení: 12:9.
Využití: 1:4.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 180.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Dušek, Žlůva, M. Král, Roman Rákosník ml., Jan Formánek – Maurenz, Miler, Heřmánek, Hejda, Oulík, J. Šimek, Matěj Dvořák, Moudrý, M. Černý, od 41. navíc Kantor. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
Sp. Soběslav: Křiklán – Punčochář, L. Karpíšek, Matoušek, Sládek, Smíšek – Hák, Žákovský, Hraňo, J. Kubeš, Píha, M. Kučera, Zajíc, Máca, Skalický. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.