Vyrovnané duely sledovali diváci v Krumlově a Vimperku. Zbylé dva zápasy skončily debaklem

21.01.2024

Předposlední lednová neděle štědře zaměstnala jihočeské fanoušky, kteří mohli navštívit čtveřici dohrávaných zápasů 16. kola Krajské ligy. Poněkud ostřejší duel mezi Vimperkem a hradeckými Střelci rozhodli domácí až ve třetí části. Krumlovský Slavoj nedotáhl proti Radomyšli ztrátu z úvodu. Oslabený tým Strakonic neuspěl s žádostí o přeložení zápasu na Hluboké a dostal jedenáct gólů aniž skóroval. Božetice doma padly se Spartakem Soběslav 0:9.

JIŽNÍ ČECHY – Ve Vimperku si domácí vybudovali dvougólový náskok, ale ztratili ho před koncem druhé části, kdy hosté dvakrát využili přesilovku. Střelci ke své škodě nepřidali góly ve dvou pětiminutových výhodách, které jim soupeř nabídl po nebezpečných faulech. Vimperští si vzali vedení zpátky rovněž v přesilové hře a rychle přidali další trefu. Pečetili při hradecké power play čtyři vteřiny před sirénou. „Zápas byl vyrovnaný a hodně nervózní. Ustáli jsme dlouhá oslabení a nakonec měli víc štěstí,“ přiznal kouč vítězů Ondřej Předota. „Vyhrocený průběh podchytil sudí dobře. Bohužel, chyběla nám bojovnost. Bylo tam málo střelby, málo všeho,“ litoval za hosty Vladimír Reisner.

Na krumlovském ledě otevřel skóre po 119 vteřinách od úvodního buly Jan Korytar, jenž před nedávnem vyměnil dres Slavoje za barvy Radomyšle. Totéž současně učinil Daniel Lamač a oba se vskutku vyřádili proti svému bývalému klubu. První zaznamenal dva góly, druhý ke stejné várce připojil dvě asistence. Hosté vedli už 4:0 a přestože se ztenčil jejich náskok, udrželi si do závěru alespoň dvougólový odstup. „O výsledku rozhodla první třetina, z našeho pohledu tragická. Potom jsme přinejmenším vyrovnali hru, jenže se nezdařilo smazat manko,“ řekl za domácí Vilém Migl ml. „Hráči až na některé momenty splnili pokyny, děkuji jim za výkon,“ shrnul trenér vítězů Emil Švec st.

Jeden nářez utrpěli hosté, druhý domácí

Hlubockým Rytířům stačily necelé dvě minuty, než gólem Petra Škopka potrestali vyloučení Tomáše Staubra. Následoval excelentní výpad po ose Kamil Ťoupal, Martin Hanzal, David Nedorost a brankář Jakub Myslivec kapituloval podruhé. Ač dělal, co mohl, do první sirény inkasoval ještě čtyřikrát. „Nekompletní soupeř chtěl odložit zápas, ale před koncem základní části to nebylo kam dát,“ poznamenal Petr Bělohlav ze střídačky Knights. Hosté nasadili jen dvanáct bruslařů, z nichž nedohrál Petr Lukeš (kotník). „Marodku na poslední chvíli rozšířil Natan Vráblík. Na rybníkářský šampionát do Finska odjeli Ondra Dlouhý a Jakub Jiřinec,“ smutně vypočítával strakonický kouč Luboš Krupka.

Hokejisté Spartaku Soběslav vyrukovali na milevském stadionu proti týmu Božetic s odhodláním odčinit dojem z předchozích dvou nelichotivých porážek. Domácí jim svým způsobem pomohli k vysokému výsledku i díky značné nedisciplinovanosti, kterou se prezentovali hlavně ve druhé polovině utkání. Hosté zaznamenali třetinu svých gólů z přesilových her. „Od nás to byl velice špatný zápas,“ krčil rameny božetický lodivod Roman Staněk. „Rozhodnutí padlo již v první třetině. Ve druhé jsme ještě drželi krok, třetí se rozkouskovala vyloučeními,“ doplnil. „Přebruslovali jsme soupeře, vývoj byl od začátku jednoznačný. Splnili jsme povinnost,“ konstatoval soběslavský David Pánek.

Krajská liga, dohrávky 16. kola:

HC Vimperk – HC Střelci J. Hradec 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
6. J. Předota (Švarc, R. Sitter), 32. J. Šafář (P. Hrůša), 52. Švarc (J. Šafář), 54. J. Sitter (Boška), 60. Kašpar (Korous) – 37. Punda (F. Šimek, Popelka), 40. F. Šimek (V. Tržil, F. Svoboda).
Rozhodčí: A. Ondřej – Mička, Ent.
Vyloučení: 4:7, navíc M. Horejš, Koška (oba Vimperk) 5 minut + do konce, Janeček (J. Hradec) 10 minut.
Využití: 1:2.
Diváků: 300.
HC Vimperk: Marek Dvořák – Boška, J. Předota, Holub, M. Horejš, D. Drabeš, L. Turek – Kašpar, Korous, P. Novotný, Koška, J. Šafář, P. Hrůša, R. Sitter, Švarc, J. Sitter. Trenéři Ondřej Předota a Karel Drabeš.
J. Hradec: Š. Vácha – M. Koláček, Punda, Kubín, Ištvánik, Janeček, J. Kocar ml. – V. Tržil, F. Šimek, F. Svoboda, Popelka, J. Heřmánek, Egert, Štrajt, Drbal, Strnad, Gurka. Trenéři Vladimír Reisner a Vladislav Svoboda.
Hrálo se 21. ledna 2024.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Sokol Radomyšl 4:6 (0:3, 1:1, 3:2)
27. J. Anderle (Sumerauer, Mil. Klíma), 41. Vondřich (V. Krcho, M. Lukeš), 49. J. Anderle (J. Bednařík, Sumerauer), 50. K. Šťastný (Kutiš) – 2. Jan Korytar (Lamač), 17. M. Hřebíček (Jungbauer), 17. Lamač (Maršík, Jak. Korytar), 22. Jan Korytar (Lamač, R. Volf ml.), 45. Lamač (R. Volf ml.), 49. O. Gába (Slavík, Sýbek).
Rozhodčí: Jílek – Knor, Loucký.
Vyloučení: 8:5.
Diváků: 75.
Č. Krumlov: Spáčil – J. Bednařík, Ferebauer, Kozák, Šíma, Taraba, Kutiš – J. Anderle, Sumerauer, Mil. Klíma, M. Lukeš, J. Krcho, Vondřich, Pártl, K. Šťastný, J. Fučík. Trenér Vilém Migl ml.
S. Radomyšl: Jak. Korytar – P. Korytar, M. Hřebíček, Maršík, L. Pavlát, Polák – Slavík, O. Gába, Sýbek, M. Novotný, Jungbauer, Václ. Brož, Lamač, R. Volf ml., Jan Korytar. Trenéři Emil Švec st. a Radek Volf st.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Strakonice 11:0 (6:0, 3:0, 2:0)
2. Škopek (Arnold, Roman Rákosník ml.), 9. D. Nedorost (M. Hanzal, K. Ťoupal), 10. Robin Rákosník (Arnold, Moudrý), 18. Arnold (Moudrý, Robin Rákosník), 19. M. Hanzal (Formánek, K. Ťoupal), 19. Miler (K. Vácha, Dohnal), 31. M. Hanzal (D. Nedorost, K. Ťoupal), 34. Matys (M. Hanzal), 39. D. Nedorost (Moudrý, M. Hanzal), 52. Formánek (M. Hanzal, Matys), 60. Matys (D. Nedorost, Formánek).
Rozhodčí: Hamr – Hron, Kopřiva.
Vyloučení: 7:5, navíc Arnold (Hluboká) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 117.
TJ Hluboká: Dašek – Škopek (30. Adam), Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Formánek, K. Ťoupal – Schmidmayer (30. Michel), Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, J. Melichar ml., Matys, M. Hanzal, D. Nedorost. Trenér Petr Bělohlav st.
HC Strakonice: Myslivec – Zralý, A. Mikeš, D. Kovář, D. Papež – Babor, Stauber, P. Lukeš, F. Andrle, M. Přibyl, A. Novák, A. Řehoř, Vaněček. Trenéři Luboš Krupka a Tomáš Růžička.

TJ Božetice – OLH Spartak Soběslav 0:9 (0:4, 0:2, 0:3)
7. Šrubař, 8. Hák (O. Pánek, V. Pánek), 15. J. Nevšímal (T. Tržil, Kanov), 20. V. Slabý (Žákovský, J. Nevšímal), 25. J. Škoda (V. Pánek), 39. A. Čížek, 43. A. Čížek (M. Kučera, Pauš), 54. O. Pánek (Himpan, J. Škoda), 60. V. Slabý (T. Tržil).
Rozhodčí: Vokoun – Diviš, Hřídel.
Vyloučení: 5:3, navíc J. Adamec (Božetice) do konce, Straka (Božetice) 10 minut + do konce.
Využití: 0:3.
Diváků: 85.
TJ Božetice: Jan Kolář – Jíška, T. Adamec, Keřka, Straka – D. Šťastný, Buriánek, Jelínek, M. Staněk, Radosta, J. Adamec, L. Nevolný, Bednář, Mareš. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.
Sp. Soběslav: Baloun – Kanov, T. Tržil, A. Čížek, V. Pánek, Šrubař, Jiří Kubeš – V. Slabý, Žákovský, J. Nevšímal, Hák, J. Škoda, O. Pánek, Pauš, Duda, Jak. Šimák, od 41. Himpan, M. Kučera, Mart. Novák. Trenér David Pánek.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.