Vimperk si pojistil čelo. Venku vyhrály také Milevsko a Soběslav. Doma uspěl jen Humpolec

13.10.2018

Čtveřicí sobotních zápasů otevřelo svůj program 4. kolo Krajské ligy mužů. Mužstvo Vimperka si poradilo na píseckém ledě s domácím Sokolem Radomyšl a potvrdilo čelní postavení v jihočeském pelotonu. SK Telč se ani doma proti Milevsku nedočkal prvních letošních bodů, zato Humpolec si připsal dva po bitvě s hlubockými Rytíři, která se protáhla do nastavení. Překvapením se stala domácí porážka Strakonic od Soběslavi, kde řádila trojka Hák, Žákovský, Hraňo.

PÍSEK / TELČ / HUMPOLEC / STRAKONICE – Souboj Radomyšle s Vimperkem obstaral na píseckém stadionu odpolední hokejový předkrm druholigového večera. A domácím se nepovedl. Získali rychle vedení, nicméně prohráli podruhé v řadě. „Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Bohužel, nevyužili jsme šance a přesilovky. Na konci druhé části jsme přežili pětiminutové oslabení, ale pak jsme dostali dva slepené góly z dorážek po našich chybách. Další dva padly v power play,“ upřesnil vedoucí týmu Jaromír Šíp. „Rozhodli jsme na konci druhé třetiny. Utkání charakterizoval velký počet promarněných přesilovek,“ dodal za hosty trenérský asistent Pavel Předota.

Na střídačku SK Telč se v roli asistenta vedle Josefa Práška premiérově postavil Lukáš Hanzar, jenž nahradil Pavla Podolského. Ani tato změna však nevedla k prvnímu bodovému počinku. „V úvodní třetině jsme přestříleli soupeře 16:5, ale góly dával soupeř, který z minima vytěžil maximum. Po vyrovnané prostřední části jsme v závěru byli bezzubí a nedokázali korigovat stav. Hosté trestali naše chyby,“ popisoval telečský vedoucí František Čermák. Milevsko nastoupilo s omilostněným brankářem Michaelem Pancem, jenž představoval pro domácí střelce výraznou překážku. „Musím pochválit zodpovědný a disciplinovaný výkon všech hráčů v čele s gólmanem,“ uvedl kouč Emil Švec st.

Soběslav skloubila juniory s uměním matadorů

Prvních bodů se díky úspěšně završenému prodloužení proti Hluboké dočkal Humpolec, ačkoliv nadále postrádal dlouhodobě zraněnou brankářskou jedničku Jana Zoura a také kanonýry Davida Hřebena s Tomášem Dvořákem. „Po herním zlepšení jsme dneska spokojení. Těší nás, že jsme se chytli. Hosté na nás vletěli, možná trochu přepálili začátek. Od druhé třetiny jsme přitlačili a vycházely nám přesilovky, na které jsme se zaměřili v tréninku. Hodně střel pochytal i díky své výšce Ondra Machotka,“ liboval si trenér Jiří Zour. „Dobře jsme začali, ale pak jsme se přizpůsobili tempu Humpolce. Pramenily z toho některé fauly a soupeř nás trestal. Měli jsme na víc, než bod,“ věřil hlubocký Miroslav Šulista.

Mužstvo Strakonic v roli obhájce krajského titulu utrpělo překvapivou ztrátu, když si doma nedokázalo ochočit soběslavské spartakovce tažené první útočnou řadou sehranou téměř poslepu. „Zpočátku jsme byli opticky lepší, ale zlomily nás rychle po sobě inkasované góly v polovině bojovného zápasu. Hosté si počínali velmi disciplinovaně, hráli chytrý hokej a proměňovali šance,“ uznal strakonický manažer Roman Heimlich. „Proti aktivnímu soupeři jsme vycházeli ze zajištěné obrany a rychlých výpadů. Dobře jsme bruslili, celý tým to odmakal. Postavili jsme juniory Himpana, Pauše, V. Pánka a Čížka, kteří splnili, co jsme po nich chtěli,“ chválil kouč vítězů David Pánek.

Krajská liga, 4. kolo:

TJ Sokol Radomyšl – HC Vimperk 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
5. M. Hřebíček (Hovora), 27. Hovora (P. Procházka) – 12. R. Suchánek ml. (J. Sitter, Janásek), 39. Binder (Fleischman), 39. R. Suchánek ml. (Chval, Chaloupka), 59. R. Suchánek ml. (Chaloupka), 60. Fleischman (Korous).
Rozhodčí: Macák – P. Bělohlav, M. Matoušek.
Vyloučení: 8:8, navíc R. Volf ml. (Radomyšl) 5 minut + do konce, Jungbauer (Radomyšl) 10 minut.
Diváků: 70.
S. Radomyšl: Žilinčík – P. Procházka, M. Hřebíček, Hora, R. Volf ml., Jungbauer – Jos. Slavík, V. Šuhaj, O. Gába, J. Řehoř, Hovora, A. Novák, Šimoník, Fr. Bárta, P. Březina. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Chaloupka, Janásek, Jan Lang, Kačmár, Horejš – Chval, J. Hanzal, Paule, R. Sitter, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, Korous, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Hrálo se 13. října.

SK Telč – HC Milevsko 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
40. Lander (Berka), 57. Smejkal (Tušer) – 4. Seidl (T. Hájek), 20. T. Hájek (Šimák), 31. J. Müller, 44. Šimák (Seidl, J. Müller), 57. Šimák (T. Bílek).
Rozhodčí: Trnka – Bušta, J. Macháček.
Vyloučení: 7:7.
Diváků: 146.
SK Telč: A. Havlík – Taras, Prokop, Tušer, Lupač, T. Havlík (21. Prokeš), Rubner – Lander, Smejkal, Berka, Tůma, Hejl, Kret, Šalanda, Jak. Prášek, Kubát. Trenéři Josef Prášek a Lukáš Hanzar.
HC Milevsko: Panec – Štych, Jíška, J. Havran, Hamerle, Fořt, A. Hájek – Sláma, Pouch, Kořánek, Seidl, J. Müller, T. Hájek, T. Bílek, Šimák, Radosta. Trenér Emil Švec st.

TJ Jiskra Humpolec – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 5:4 v prodl. (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)
23. M. Hynek (Hendrych, Zadina), 33. Hendrych (M. Hynek, Hurda), 37. Zadina (Bambula), 44. Hendrych (Zadina), 63. Hubata (Bambula) – 7. Žlůva (Heřmánek, Mil. Šesták), 18. Matys (Mil. Šesták), 37. E. Bahula (Miler, Oulík), 43. Matys (J. Šimek, Žlůva).
Rozhodčí: Jan Slavík – Soukup, Jan Kubeš.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 4:2.
Diváků: 105.
J. Humpolec: Machotka – Žůček, Motl, Hurda, Zadina, Šerák – Dolejš, M. Hynek, Hendrych, Brychta, Bambula, Hubata, Baxa, Vitera, Brázda. Trenéři Tomáš Maršík a Jiří Zour.
TJ Hluboká: Dašek – Robin Rákosník, Dušek, Hejda, Formánek, Žlůva, Heřmánek – E. Bahula, Miler, Oulík, Fiala, Moudrý, Maurenz, Matys, Mil. Šesták, J. Šimek. Trenér Miroslav Šulista.

HC Strakonice – OLH Spartak Soběslav 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)
10. Pašek (Mikeš), 15. T. Růžička, 36. Ruda (T. Růžička), 52. Dlouhý – 10. Hraňo (Žákovský, Hák), 13. Zajíc (Žákovský), 16. Žákovský (Hraňo, Hák), 32. Zajíc (Žákovský), 32. Zajíc (Máca), 36. Hák (Hraňo), 49. Hraňo (Žákovský, Hák).
Rozhodčí: D. Čáp – Karlín, Knor.
Vyloučení: 10:9, navíc L. Bednařík (Strakonice) 10 minut.
Využití: 1:3.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 260.
HC Strakonice: Myslivec (41. Štrobl) – M. Hrubý, D. Škoda, L. Hrubý, D. Kovář, Křenek, Kopenec, od 41. navíc Jan Hřebíček – Mikeš, P. Šebesta, Jiřinec (21. P. Řehoř), Samohejl, T. Růžička, Ruda, Dlouhý, L. Bednařík (48. J. Švec), Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Punčochář, J. Matoušek, Sládek, D. Hlaveš, V. Pánek, A. Čížek, Vild – Hák, Žákovský, Hraňo, Himpan, Máca, Zajíc, O. Pánek, Píha, Pauš. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.

06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.