Veteránský duel Winter Classic pod hlubockým zámkem nabídl podívanou s devatenácti góly

24.02.2020


Hokejoví fanoušci v Hluboké nad Vltavou nezůstali bez zajímavého utkání ani poslední únorovou neděli, i když proti zvyklostem nevyjeli na plochu domácí Rytíři v boji o krajské body, ale jejich starší kolegové Old Stars Hluboká posílení Václavem Prospalem či Stanislavem Bednaříkem poměřili dovednosti s českobudějovickými Old Boys Motor. Třináct stupňů nad nulou a silný vítr sice omezovaly regulérnost hokejového prostředí, přesto se aktérům dařily efektní kombinace.


HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Oproti nahlášeným sestavám nastaly jen minimální změny. Na straně Motoru chyběl brankář Roman Kondelík a překvapivě i trenérská dvojice František Čech – Roman Turek, kterou promptně nahradil vždy připravený Bohumil Tomandl. Dres vítězů oblékl také rozhodčí Josef Mertl, bratr reprezentačního útočníka Tomáše Mertla. Výsledek se zlomil na začátku třetího dějství, kdy odchovanec Motoru v hlubockých barvách David Dědič kapituloval čtyřikrát za čtyři minuty. „Sezona na stadionu ještě nekončí, ale chtěli jsme pobavit diváky. Počasí nám nepřálo, přesto byl hokej pěkný,“ řekl domácí kouč Miroslav Šulista, jenž pochválil i výkon hlasatele Jiřího Kalvody. 

Exhibiční utkání:

Old Stars Hluboká – Old Boys Motor 4:15 (3:2, 0:2, 1:10)
Góly a nahrávky:
Troup (Prospal), Prospal (T. Lenc), Prospal (A. Dvořák), Kafka (Prospal, St. Bednařík) – Kotalík (D. Nedorost), R. Ťoupal (F. Turek), V. Král (R. Ťoupal, F. Turek), Kotalík (Sailer), V. Král, Kotalík (D. Nedorost), J. Hanzal (M. Hanzal), M. Hanzal (J. Hanzal, R. Bauer), V. Král (Kotaška), Sailer (D. Nedorost), J. Hanzal (M. Hanzal), D. Nedorost (Sailer), L. Zíb (R. Bauer), D. Nedorost, Kotalík (K. Ťoupal).
Rozhodčí: P. Bělohlav ml. – Jiřička, Lukáš.
Vyloučení: 3:1.
Diváků: 218.
Hluboká: Dědič – Nedoma, P. Bělohlav st., A. Dvořák, M. Dvořák ml., R. Rákosník st., Žlůva, Troup – Hejda, T. Lenc, St. Bednařík, Prospal, Kafka, M. Janda, Kotek, Svobodný, Miler. Trenér Miroslav Šulista.
Motor: Hembera – K. Ťoupal, R. Bauer, Kotaška, L. Zíb – Sailer, F. Turek, R. Ťoupal, Kotalík, Fr. Mrázek, M. Hanzal, J. Hanzal, D. Nedorost, V. Král, Jos. Mertl. Trenér Bohumil Tomandl.
Hrálo se 23. února 2020. 

(lho)Krátké zprávy
04. 06. 2023 Bývalý reprezentační gólman Alexander Salák po roční pauze od hokeje podle vlastních slov již nenaváže na svoji úspěšnou kariéru a bude se věnovat rodině, která se záhy rozroste o šestého potomka. Šestatřicetiletý rodák ze Strakonic a odchovanec tamního klubu prošel mládeží budějovického Motoru, mihl se v Písku a Táboře, hrál nejvyšší soutěže ve Finsku a Švédsku, českou extraligu vyzkoušel ve Spartě. Několik sezon strávil v KHL, odchytal dva zápasy za Floridu v NHL, zúčastnil se třech světových šampionátů a olympijského turnaje v roce 2014.
03. 06. 2023 Milevské A-mužstvo pokračuje v pilné přípravě na příští sezonu. Jednoho z favoritů Krajské ligy navštívil při tréninku obchodní zástupce firmy Odin Hockey Petr Mlíkovský a představil hráčům ve špičkové kvalitě ručně vyráběné hokejky z uhlíkových vláken. Následně oslovil klubové funkcionáře s nabídkou spolupráce.
03. 06. 2023 Dvě posily v ideálním hokejovém věku získal tým HC Milevsko 1934 pro nadcházející ročník Krajské ligy. Z druholigového Písku přišel brankář David Novák (21. června mu bude 29), který předtím dlouho působil v Táboře a strávil osm minut v extraligovém brankovišti pražské Slavie (2014-15). Z Písku se vrátil rovněž útočník Jan Březina (18. listopadu mu bude 29), jenž velkou část kariéry předtím prožil jako Novákův spoluhráč v Táboře.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie