Veteránská reprezentace s devíti Jihočechy nastoupila v Izraeli ke dvěma duelům

11.04.2022


Reprezentační tým veteránů České republiky udržuje čilý kontakt s hokejisty Izraele od podzimu 2016, kdy se poprvé představil v Tel Avivu. Na českém ledě se naši Old Timers naposledy poměřili se zástupci blízkovýchodního státu v listopadu 2021, kdy hosté nastoupili v Českých Budějovicích a Pardubicích. Měření sil s pořadovými čísly sedm a osm se uskutečnilo při východním pobřeží Středozemního moře 6. resp. 8. dubna 2022.


IZRAEL / Č. BUDĚJOVICE – Reprezentanti odlétali k přátelskému a propagačnímu pobytu do Státu Izrael 4. dubna o půlnoci, vraceli se 11. dubna. Celkem strávili v jihozápadní Asii šest nocí a vedle dvou exhibičních zápasů, k nimž přistoupili s veškerou zodpovědností, absolvovali setkání na české ambasádě a procestovali řadu zajímavých lokalit. „Tři dny jsme bydleli v horách poblíž hranic s Libanonem a Sýrií. Navštívili jsme Golanské výšiny, koupali se v Galilejském jezeru. Na stadionu Canada Centre ve městě Metula v Horní Galileji nás čekal první soupeř,“ popisuje českobudějovický útočník Václav Král, jenž si těsně před odjezem pochroumal koleno a nemohl nastoupit.

K odvetnému duelu se výprava přemístila do Tel Avivu a představila se v hale, která je sídlem Canada Israel Hockey School – Kanadsko Izraelské Hokejové Školy. Přestože Češi zvítězili vyšším rozdílem než při premiéře, stál proti nim lépe bruslící a kvalitnější tým. Měl však nedostatky v taktice. „My jsme nic nevypustili, výborně nám fungovala obrana,“ vyzdvihl Václav Král. Dres Old Timers obléklo osm Jihočechů: Miroslav Dvořák ml., Filip Novák, Vladimír Sičák, Filip Turek, Radek Ťoupal, František Mrázek, David Nedorost a Tomáš Vak. Na závěr pobytu se hokejisté vykoupali v Mrtvém moři a prošli Jeruzalém včetně Zdi nářků nebo křížové cesty na Olivetské hoře.    

Přátelská utkání veteránů v Izraeli:

Výběr Izraele – Old Timers České republiky 2:8
Góly za vítěze:
Jar. Kudrna, Vak, Brendl, Blatný, M. Dvořák ml., F. Turek, Fr. Mrázek, R. Ťoupal.
Hrálo se v Metule 6. dubna 2022.

HC Tel Aviv – Old Timers České republiky 2:12
Góly za vítěze:
Brendl 4, Jar. Kudrna a R. Ťoupal 2, Ščerban, F. Turek, Fr. Mrázek, Vak.
Hrálo se v Tel Avivu 8. dubna 2022.

Soupiska českého týmu: Marek Pinc, Marcel Kučera – Jaroslav Nedvěd, Miroslav Dvořák ml., Filip Novák, Bedřich Ščerban, Josef Řezníček, Vladimír Sičák – Zdeněk Blatný, Pavel Brendl, Tomáš Klimt, Filip Turek, Radek Ťoupal, Jaroslav Kudrna, František Mrázek, David Nedorost, Tomáš Vak. Trenéři Jan Havel a Milan Nový, kustod Václav Král.  

(lho)Krátké zprávy
10. 06. 2023 Do správní rady zapsaného spolku HC České Budějovice, který zastřešuje hokejovou mládež, byl v minulých dnech kooptovaný chybějící pátý člen. Stal se jím někdejší hráč, trenér a manažer Jaroslav Pařízek. Prezidentem správní rady zůstává od minulé sezony Martin Hanzal, viceprezidentem Filip Novák. Dalšími členy jsou Jan Ryba a Milan Šesták.
09. 06. 2023 Českobudějovický Luboš Rob st. se posunul ze střídačky vsetínské juniorky na pozici prvního asistenta u prvoligového áčka Vsetína, kde již pomáhal v závěru minulé sezony a dobře zafungovala jeho spolupráce s hlavním koučem Jiřím Weintrittem.
09. 06. 2023 Ledová plocha na Zimním stadionu v Milevsku bude v provozu od 1. srpna. Vedle domácích hokejistů všech věkových kategorií se zde chystá připravovat rovněž extraligové áčko pražské Sparty, které v jihočeské baště rozbije týdenní tréninkový tábor.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie