Veteránská reprezentace s devíti Jihočechy nastoupila v Izraeli ke dvěma duelům

11.04.2022


Reprezentační tým veteránů České republiky udržuje čilý kontakt s hokejisty Izraele od podzimu 2016, kdy se poprvé představil v Tel Avivu. Na českém ledě se naši Old Timers naposledy poměřili se zástupci blízkovýchodního státu v listopadu 2021, kdy hosté nastoupili v Českých Budějovicích a Pardubicích. Měření sil s pořadovými čísly sedm a osm se uskutečnilo při východním pobřeží Středozemního moře 6. resp. 8. dubna 2022.


IZRAEL / Č. BUDĚJOVICE – Reprezentanti odlétali k přátelskému a propagačnímu pobytu do Státu Izrael 4. dubna o půlnoci, vraceli se 11. dubna. Celkem strávili v jihozápadní Asii šest nocí a vedle dvou exhibičních zápasů, k nimž přistoupili s veškerou zodpovědností, absolvovali setkání na české ambasádě a procestovali řadu zajímavých lokalit. „Tři dny jsme bydleli v horách poblíž hranic s Libanonem a Sýrií. Navštívili jsme Golanské výšiny, koupali se v Galilejském jezeru. Na stadionu Canada Centre ve městě Metula v Horní Galileji nás čekal první soupeř,“ popisuje českobudějovický útočník Václav Král, jenž si těsně před odjezem pochroumal koleno a nemohl nastoupit.

K odvetnému duelu se výprava přemístila do Tel Avivu a představila se v hale, která je sídlem Canada Israel Hockey School – Kanadsko Izraelské Hokejové Školy. Přestože Češi zvítězili vyšším rozdílem než při premiéře, stál proti nim lépe bruslící a kvalitnější tým. Měl však nedostatky v taktice. „My jsme nic nevypustili, výborně nám fungovala obrana,“ vyzdvihl Václav Král. Dres Old Timers obléklo osm Jihočechů: Miroslav Dvořák ml., Filip Novák, Vladimír Sičák, Filip Turek, Radek Ťoupal, František Mrázek, David Nedorost a Tomáš Vak. Na závěr pobytu se hokejisté vykoupali v Mrtvém moři a prošli Jeruzalém včetně Zdi nářků nebo křížové cesty na Olivetské hoře.    

Přátelská utkání veteránů v Izraeli:

Výběr Izraele – Old Timers České republiky 2:8
Góly za vítěze:
Jar. Kudrna, Vak, Brendl, Blatný, M. Dvořák ml., F. Turek, Fr. Mrázek, R. Ťoupal.
Hrálo se v Metule 6. dubna 2022.

HC Tel Aviv – Old Timers České republiky 2:12
Góly za vítěze:
Brendl 4, Jar. Kudrna a R. Ťoupal 2, Ščerban, F. Turek, Fr. Mrázek, Vak.
Hrálo se v Tel Avivu 8. dubna 2022.

Soupiska českého týmu: Marek Pinc, Marcel Kučera – Jaroslav Nedvěd, Miroslav Dvořák ml., Filip Novák, Bedřich Ščerban, Josef Řezníček, Vladimír Sičák – Zdeněk Blatný, Pavel Brendl, Tomáš Klimt, Filip Turek, Radek Ťoupal, Jaroslav Kudrna, František Mrázek, David Nedorost, Tomáš Vak. Trenéři Jan Havel a Milan Nový, kustod Václav Král.  

(lho)Krátké zprávy
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
21. 07. 2024 Nejslavnější gól exbudějovického útočníka Daniela Voženílka (28) připravil o značnou sumu vášnivého sběratele puků. Pardubický rodák Voženílek překonal píseckého odchovance Jakuba Kováře v brankovišti Sparty na konci šestého semifinále Tipsport extraligy 2023-24 pouhé dvě desetiny vteřiny před třetí sirénou a třinečtí Oceláři díky jeho trefě jako první tým v historii české nejvyšší soutěže otočili sérii z 0:3 na 4:3, načež ve finále vybojovali pátý titul v řadě. Autor exkluzivního gólu podepsal kotouč, který byl nasazený do inkriminovaného zápasu jako čtrnáctý ze šestnácti (v prodloužení rozhodl o vítězství David Cienciala). Cenný artefakt zamířil do dražby na webu GotAuthentic a vítěz vysázel 111 (slovy sto jedenáct) tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie