Veselský kapitán Josef Mikeska: V Krajské lize se chceme vždycky dostat co nejdál

18.11.2020


Málokterý z účastníků Krajské ligy se může pochlubit bilancí, jakou dlouhodobě vykazuje Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Proniká do play off s železnou pravidelností a jen výjimečně uzavírá svoji pouť v prvním kole. Stalo se to loni, kdy Veselští nestačili Radomyšli, ale rok předtím padli až ve finále s Vajgarem po nájezdech třetího duelu. V sezoně 2012–13 dokonce přemohli David Servis a hráli kvalifikaci o 2. ligu. Pokaždé u toho byl současný kapitán Josef Mikeska (35).


VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Tečku za nejúspěšnějším ročníkem uplynulé dekády sice neudělal postup do třetí nejvyšší celostátní soutěže, ale Lokomotiva ve čtyřčlenné kvalifikaci neudělala ostudu. Skončila třetí za postupujícími celky Vrchlabím a Chocní, za sebou nechala tým Nejdku. U břehu Lužnice si však nelámali hlavu s postupovými ambicemi. „Naší snahou je vždycky dostat se co nejdál v Krajské lize. Těšíme se na boje v play off, které jsou emočně nejsilnější částí sezony a představují pro nás tu největší motivaci. Toužíme po vítězství v soutěži. Nikam výš se netlačíme. Na 2. ligu nemáme u nás podmínky,“ přiznává klubový odchovanec Josef Mikeska.

Narodil se v Českých Budějovicích, vyrůstal v Dolním Bukovsku. Tam začínal s fotbalovým míčem, ale víc ho přitahoval hokej. Nejbližší stadion ve Veselí nad Lužnicí byl pro něho bruslařským rájem od šesti let do osmé třídy. Odtud zamířil do Motoru, v juniorském věku přesídlil do Jindřichova Hradce. Následovaly tři sezony v druholigovém Táboře, kde nastřádal za období 2005 až 2008 celkem 105 zápasů, devět gólů a dvanáct asistencí. Postupně se vytrácel ze sestavy. „Neříkám, že jsem si za to nemohl sám,“ podotýká k situaci, na niž reagoval návratem do Veselí. V barvách Lokomotivy letos zahájil třináctou sezonu a převzal céčko, se kterým už předtím občas zaskakoval za Stanislava Bůžka.

Přistoupíme na posunutí termínů do dubna

V posledních měsících se také začlenil do klubového vedení, kam ho přilákal bývalý spoluhráč Tomáš Chlaň, a spolu s Janem Míchalem se pustil do trénování žákovského ročníku 2013, kde dohlíží na syna Filipa. Paralelně s bruslemi nadále obouvá kopačky. Naskakuje do středu záložní řady v dresu Lokomotivy, která hraje I. A třídu. „Nastupoval jsem za Bukovsko v I. A nebo I. B třídě, potom jsem si odskočil na dva roky do krajského přeboru ve Veselí a znovu se vrátil na další tři sezony do Bukovska. Teď hraju hokej i fotbal pod jednou hlavičkou,“ líčí svoji sportovní anabázi technik stropních systémů v cihelně HELUZ v Dolním Bukovsku.

Do nového ročníku vstoupili veselští hokejisté výhrami nad Strakonicemi a v Českém Krumlově. Následně bez brankářské jedničky Filipa Dvořáka podlehli doma Pelhřimovu a s nepořízenou se vrátili z Humpolce. Potom vynulovali hradecké Střelce a usadili se na bronzové pozici s devítibodovým ziskem. „Začali jsme dobře, ale postihla nás malinko smůla, že nám ochořel gólman. Vrátil se do sestavy proti Střelcům a bylo to znát,“ komentuje zkušený centr letošní prolog. Víc nedovolil koronavirus. Veselský stadion je bez ledu, čeká se na restart sezony. „Navrhujeme dokončit celou základní část i play off. Přistoupíme na posunutí termínů do dubna,“ ujišťuje Josef Mikeska. 

Ladislav Lhota    Krátké zprávy
03. 10. 2023 Příznivé informace přicházejí ze Švýcarska o působení vimperského odchovance a reprezentačního brankáře Šimona Hrubce (32), jenž druhým rokem v tamní nejvyšší soutěži hájí barvy curyšských Lions. Aktuálně se Jihočech může pochlubit úspěšností zásahů téměř 94 procent.
02. 10. 2023 Kanadské bodování Krajské ligy mužů po 2. kole: 1. Tomáš Vochozka (Milevsko) 10 bodů (2 góly + 8 asistencí), 2. Jakub Suchan (Milevsko) 8 (6 + 2), 3. Matouš Masopust (Milevsko) 7 (4 + 3), 4. Pavel Chocholoušek (Milevsko) 7 (3 + 4), 5. Václav Pechlát (Veselí) 7 (1 + 6), 6. Jan Marcilis (Veselí) 6 (5 + 1), 7. Jan Janoch (Milevsko) 6 (2 + 4), 8. Lukáš Kantor (Strakonice) 5 (3 + 2), 9. Frederic Hakl (Č. Krumlov) 5 (2 + 3), 10. Aleš Macháček (Soběslav) 5 (2 + 3).
01. 10. 2023 Českobudějovický křídelník Adam Kubík s pěti dosaženými góly poskočil na páté místo v žebříčku nejlepších střelců Tipsport extraligy. Pořadí po 7. kole: 1. Lukáš Radil (Pardubice) 8 gólů, 2. Michal Řepík (Sparta) 6, 3. Oliver Okuliar (Hr. Králové) 6, 4. Jindřich Abdul (Litvínov) 5, 5. Adam Kubík (Banes Motor) 5.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie