Veselský kapitán Josef Mikeska: V Krajské lize se chceme vždycky dostat co nejdál

18.11.2020


Málokterý z účastníků Krajské ligy se může pochlubit bilancí, jakou dlouhodobě vykazuje Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Proniká do play off s železnou pravidelností a jen výjimečně uzavírá svoji pouť v prvním kole. Stalo se to loni, kdy Veselští nestačili Radomyšli, ale rok předtím padli až ve finále s Vajgarem po nájezdech třetího duelu. V sezoně 2012–13 dokonce přemohli David Servis a hráli kvalifikaci o 2. ligu. Pokaždé u toho byl současný kapitán Josef Mikeska (35).


VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Tečku za nejúspěšnějším ročníkem uplynulé dekády sice neudělal postup do třetí nejvyšší celostátní soutěže, ale Lokomotiva ve čtyřčlenné kvalifikaci neudělala ostudu. Skončila třetí za postupujícími celky Vrchlabím a Chocní, za sebou nechala tým Nejdku. U břehu Lužnice si však nelámali hlavu s postupovými ambicemi. „Naší snahou je vždycky dostat se co nejdál v Krajské lize. Těšíme se na boje v play off, které jsou emočně nejsilnější částí sezony a představují pro nás tu největší motivaci. Toužíme po vítězství v soutěži. Nikam výš se netlačíme. Na 2. ligu nemáme u nás podmínky,“ přiznává klubový odchovanec Josef Mikeska.

Narodil se v Českých Budějovicích, vyrůstal v Dolním Bukovsku. Tam začínal s fotbalovým míčem, ale víc ho přitahoval hokej. Nejbližší stadion ve Veselí nad Lužnicí byl pro něho bruslařským rájem od šesti let do osmé třídy. Odtud zamířil do Motoru, v juniorském věku přesídlil do Jindřichova Hradce. Následovaly tři sezony v druholigovém Táboře, kde nastřádal za období 2005 až 2008 celkem 105 zápasů, devět gólů a dvanáct asistencí. Postupně se vytrácel ze sestavy. „Neříkám, že jsem si za to nemohl sám,“ podotýká k situaci, na niž reagoval návratem do Veselí. V barvách Lokomotivy letos zahájil třináctou sezonu a převzal céčko, se kterým už předtím občas zaskakoval za Stanislava Bůžka.

Přistoupíme na posunutí termínů do dubna

V posledních měsících se také začlenil do klubového vedení, kam ho přilákal bývalý spoluhráč Tomáš Chlaň, a spolu s Janem Míchalem se pustil do trénování žákovského ročníku 2013, kde dohlíží na syna Filipa. Paralelně s bruslemi nadále obouvá kopačky. Naskakuje do středu záložní řady v dresu Lokomotivy, která hraje I. A třídu. „Nastupoval jsem za Bukovsko v I. A nebo I. B třídě, potom jsem si odskočil na dva roky do krajského přeboru ve Veselí a znovu se vrátil na další tři sezony do Bukovska. Teď hraju hokej i fotbal pod jednou hlavičkou,“ líčí svoji sportovní anabázi technik stropních systémů v cihelně HELUZ v Dolním Bukovsku.

Do nového ročníku vstoupili veselští hokejisté výhrami nad Strakonicemi a v Českém Krumlově. Následně bez brankářské jedničky Filipa Dvořáka podlehli doma Pelhřimovu a s nepořízenou se vrátili z Humpolce. Potom vynulovali hradecké Střelce a usadili se na bronzové pozici s devítibodovým ziskem. „Začali jsme dobře, ale postihla nás malinko smůla, že nám ochořel gólman. Vrátil se do sestavy proti Střelcům a bylo to znát,“ komentuje zkušený centr letošní prolog. Víc nedovolil koronavirus. Veselský stadion je bez ledu, čeká se na restart sezony. „Navrhujeme dokončit celou základní část i play off. Přistoupíme na posunutí termínů do dubna,“ ujišťuje Josef Mikeska. 

Ladislav Lhota    Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie