Vajgar nafasoval doma od Č. Krumlova desítku. Hluboká ztratila duel se Soběslaví za 36 vteřin

03.02.2020

Dvěma souboji se uzavřelo 18. kolo Krajské ligy mužů. Hradecký Vajgar si vysokou porážkou na domácím ledě od Českého Krumlova prakticky uzavřel cestu do play off. Jeho ztráta na osmou pozici čtyři kola před koncem základní části narostla na osm bodů. Jen o málo příznivější postavení zůstalo Rytířům z Hluboké (čtyřbodové manko za aktuálně osmým Milevskem), které v utkání se Soběslaví srazil kolaps na konci druhé třetiny, kdy dostali tři góly za 36 vteřin.

J. HRADEC / HLUBOKÁ – Zkušený útočník Zdeněk Ondřej získal vedení pro Vajgar, ale neméně protřelý krumlovský forvard Jiří Vondřich srovnal za necelou půlminutu a když stejný hráč přidal druhý gól hostů, už se to s Vajgarem vezlo. Desítce nezabránilo ani střídání v brankovišti. „Inkasovali jsme po individuálních chybách. Od stavu 1:5 na klukách ležela deka. Nevím, co se s nimi letos děje,“ bědoval hradecký manažer Jiří Skořepa nad téměř ztracenou obhajobou jihočeského titulu. „Klíčový byl náš gól na 1:1 hned z dalšího střídání a rychlý posun skóre na 3:1. Domácí nezvládali frustraci a starali se víc o naše hráče, než o puk,“ mrzelo kouče hostí Viléma Migla ml.

Kádrem hlubockých Rytířů před sezonou zalomcoval vznik Univerzitní ligy. Ztratili řadu zápasů, přestože v nich vedli. Jejich zoufalý boj s nepřízní osudu prodloužila konfrontace se Spartakem Soběslav. Na těžko upravitelné ploše (vinou oteplení) vedli 2:0 od 12. do 40. minuty, ale zhroutili se před odchodem do šaten, když hosté skórovali třikrát za šestatřicet vteřin. Pokaždé při hře pět na pět. Domácí v závěru zkusili power play, ale nevytvořili si vážnější šanci. „Se špatnými podmínkami se paradoxně líp vypořádal soupeř, který od druhé třetiny zjednodušil hru,“ přiznal kouč poražených Miroslav Šulista. „Zpočátku jsme se učili hrát hokej na nerovném ledě,“ potvrdil soběslavský trenér David Pánek.

Krajská liga, dohrávky 19. kola:

HC Vajgar J. Hradec – HC Slavoj Č. Krumlov 4:10 (2:5, 1:5, 1:0)
4. Ondřej (P. Pucher st.), 20. P. Pucher st. (Štrajt), 35. Jasanský (Brázda), 49. Lazorišák – 4. Vondřich (J. Krcho), 9. Vondřich (Gallistl), 11. J. Krcho (Vondřich), 18. J. Krcho (Kutiš), 22. Hakl (Vondřich), 24. Klíma (M. Lukeš, F. Čížek), 28. J. Krcho (F. Čížek), 30. Klíma (Unger, F. Čížek), 39. Hakl (Klíma, M. Lukeš).
Rozhodčí: Horáček – Knor, Jiřička.
Vyloučení: 7:7, navíc J. Heřmánek (Vajgar), Unger (Č. Krumlov) oba 5 minut + do konce, Brázda (Vajgar) 10 minut.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 193.
HC Vajgar: Jágr (28. Pachmann) – Popelka, Jon, Dúška, Ištvánik, Janeček – J. Heřmánek, Lazorišák, Štrajt, Ondřej, P. Pucher st., D. Košťál, H. Havelka, Gurka, V. Tržil, Brázda. Trenéři Peter Pucher st. a Zdeněk Ledvinka.
Č. Krumlov: Spáčil – Gallistl, F. Čížek, Břečka, Kutiš, D. Svoboda, Řepa – J. Kadlec, J. Krcho, Vondřich, M. Lukeš, Unger, Klíma, Michalec, Hakl, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
Hrálo se 2. února 2020.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – OLH Spartak Soběslav 4:5 (2:0, 0:3, 2:2)
3. Matys (Miler), 12. Miler (Schmidmayer, Matys), 57. Moudrý (Žlůva, Vácha), 58. M. Janda (Miler, Schmidmayer) – 25. Hák (Hraňo, Žákovský), 40. Žákovský (Hraňo, T. Tržil), 40. Zajíc (A. Čížek, J. Škoda), 40. Žákovský, 44. Píha (Hák).
Rozhodčí: L. Květoň – Jan Lang II, J. Beránek.
Vyloučení: 7:3.
Diváků: 148.
TJ Hluboká: Dašek – L. Dušek, Holub, Žlůva, Kukla, Mayer, Formánek – Matys, Miler, M. Janda, E. Bahula, Moudrý, Vácha, Schmidmayer, Hejda, Maurenz. Trenéři Miroslav Šulista a Petr Bělohlav st.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – T. Tržil, Kanov, Jiří Kubeš, Karpíšek, V. Pánek, A. Čížek – Hák, Žákovský, Hraňo, J. Škoda, Píha, Zajíc, Mart. Novák, Himpan. Trenér David Pánek.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.