Václav Prospal prodloužil angažmá na střídačce Motoru. Zůstal rovněž asistent Aleš Totter

18.03.2020


Na tuhle zprávu čekali všichni fandové Motoru. Trenérem a vedoucím sportovního úseku týmu ČEZ Motor České Budějovice zůstává i pro sezonu 2020-21 bývalý vynikající hokejista a dnes již úspěšný trenér Václav Prospal. Vedení Motoru prodloužilo s ním i jeho trenérským týmem smlouvu o další rok. Do první extraligové sezony po sedmileté pauze povede hokejisty muž, který dokázal v dresu Českých Budějovic postoupit do nejvyšší soutěže jako hráč i trenér.


Č. BUDĚJOVICE – V době boje s pandemií koronaviru se vedení Motoru zachovalo zodpovědně a nepřikročilo k obvyklému fotografování při podpisu smlouvy za účasti celého řídícího aparátu. Václav Prospal akceptoval návrh vedení klubu a podepsal nový kontrakt v Hluboké nad Vltavou, kde má bydliště, stejně jako generální manažer Stanislav Bednařík. Obě strany s předstihem deklarovaly zájem angažovat se nadále pro společnou věc. Zbývalo vyřešit jen detaily. „Jsme moc rádi, že bude pokračovat naše spolupráce. Po úspěšné sezoně jsme měli velký zájem na tom, aby pokračoval celý trenérský štáb,“ ujistil Stanislav Bednařík.

Pro Václava Prospala bylo důležité najít cestu, jak nejlépe skloubit práci v Motoru se svojí rodinou, která žije na Floridě. Podpisem nové smlouvy úspěšný trenér potvrdil, že se to podařilo. Václav Prospal se stal sedmým lodivodem, který dokázal s českobudějovickým týmem postoupit do nejvyšší domácí soutěže a připojil se k Vlastimilu Hajšmanovi, jemuž se tento kousek podařil v roli hráče i trenéra. Pětačtyřicetiletého budějovického rodáka čeká první trenérská sezona v extralize. Asistentem zůstal Aleš Totter, brankáře nadále povede Stanislav Hrubec, kondiční přípravu Tomáš Cibulka a videorozbory bude mít na starosti Zbyněk Rýpar.

(red, tzm)

Hlavní trenéři, kteří dovedli hokejisty Č. Budějovic do nejvyšší soutěže

1941 Václav Piloušek
1960 Zlatko Červený
1968 Slavomír Bartoň
1970 Vlastimil Hajšman
1992 Jaroslav Jágr
2005 Josef Jandač
2020 Václav Prospal

(tabulka přiložená k tiskové zprávě ČEZ Motor)


Krátké zprávy
21. 09. 2023 Extraliga dorostu, skupina A, 5. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Tábor 6:3 (3:0, 2:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 30. Hlavín (Bartuška), 31. Hlavín (Strachota), 56. Slívko (A. Suchan, Pufr). Motor Č. Budějovice - HC Rytíři Kladno 6:0 (2:0, 2:0, 2:0). Góly a nahrávky: 3. S. Pánek (J. Novotný ml., Jaroš), 3. T. Přibyl (Matějka), 23. T. Hřebejk (Lev, V. Nedorost ml.), 30. N. Mařík (T. Hřebejk, Jan Smejkal), 44. T. Přibyl (Lev), 58. Kinter (S. Pánek). Čisté konto vychytal brankář Vojtěch Jelínek.
21. 09. 2023 Extraliga juniorů, skupina Západ, 9. kolo: Motor Č. Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:3 (1:2, 3:1, 0:0). Góly a nahrávky vítězů: 20. Willmann (Placek), 23. M. Kříž (Pitel, Humeník), 26. Aulický (Vachun, Buzek), 30. Sochor (Mojsejev, A. Šimon).
20. 09. 2023 Na tiskové konferenci před startem 2. ligy oznámil svazový prezident Alois Hadamczik, že každý klub obdrží od ČSLH půl milionu korun ve dvou splátkách. První platbu slíbil prezident provést v polovině října, druhou do konce listopadu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie