V Kralupech vybojovali písečtí Králové cenné vítězství po prodloužení a vylepšili si pozici

25.11.2023


Působení nového trenéra Milana Mazance přišlo k duhu píseckým Králům i ve třetím utkání v řadě. Proti Hronovu získali doma sice jen bod po nájezdech, ale potom dvakrát zvítězili venku. Ke stoprocentnímu počinku na stadionu pražské Kobry přidali nejčerstvěji dva body po úspěšném prodloužení v Kralupech. Mužstvo Písku se díky tomu přehouplo na desáté místo přes Cheb, Kralupy a Ústecký Slovan, bodové rozdíly však zůstaly minimální. Celek Tábora měl volný los.


KRALUPY – Nejdřív se radovali domácí, kteří před první sirénou využili přesilovku pět na tři. Na začátku druhé části se dva kralupští hokejisté srazili v obranném pásmu, kotouče se zmocnil Tomáš Hollar a našel Adama Ženíška, jenž vyrovnal u pravé tyčky. Obrat zařídil Jan Matiášek při hře pět na čtyři. Gólem na 2:2 potrestali Středočeši chybu hostí v rohu kluziště po levici brankáře Richarda Kříže. V nastaveném čase Králové ustáli oslabení, potom z brejku rozhodl Jegor Gracholskij. „Častá vyloučení nám kazila záměr střídat pravidelně čtyři útoky. V zajímavém utkání byly šance na obou stranách. Potvrdilo se, že náš herní projev se dostává tam, kde ho chceme mít,“ vyzdvihl Milan Mazanec.   

2. liga, skupina Západ, 18. kolo:

HK Kralupy nad Vltavou – IHC Králové Písek 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly a nahrávky:
19. Kellerstein (Šilhavý, Pejchal), 46. Zídek (Kapoun, Hrala) – 22. Ženíšek (Hollar, Koupal), 42. Matiášek (L. Volf, Radoš), 64. Gracholskij (Hanus, L. Volf).
Rozhodčí: Hacaperka – Stacho, Figer.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 1:1.
Diváků: 357.
IHC Písek: R. Kříž – Hanus, Radoš, Čunát, J. Turek, Šilhan, L. Pavlát – Gracholskij, L. Volf, Matiášek, Rousek, Zayml, J. Pouzar ml., Hollar, Koupal, Ženíšek, Dubský, Šindelář, Václ. Brož. Trenéři Milan Mazanec a Radek Volf st.
Hrálo se 25. listopadu 2023.

(lho)


Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie