Táborští junioři naplnili v sezoně 2023–24 dlouhodobou vizi. Liga jim bude slušet

01.05.2024


Hokejisté napříč věkovými kategoriemi vstupují počátkem května do suché fáze letní přípravy, ale v kabině juniorského týmu HC Tábor stále doznívá euforie z postupu do druhé nejvyšší soutěže, který se podařil v závěru sezony 2023–24. Klub od Jordánu usiloval o dosažení této mety celkem čtyři roky. Zprvu škrtla plány covidová pandemie, další pokusy zmařili zdatnější soupeři. Letos však mladí „kohouti“ nenechali nikoho na pochybách, že jdou tvrdě za svým cílem.


TÁBOR – Předloni kohoutí soubor neuspěl, ačkoliv byl sestavený velmi dobře. V minulém ročníku jasně dominovala Třemošná. Alespoň si Jihočeši odnesli důležité poučení – boj o vyšší hokejové patro se ztěží realizuje s úzkou soupiskou. „Od začátku letní přípravy jsme pracovali na rozšíření kádru a budovali ho celou sezonu. Před koncem kalendářního roku jsme ještě stáhli tři kluky z hostování a dá se říct, že od Vánoc se tým zkonsolidoval a byl na úrovni,“ ohlíží se trenér Štěpán Kadilák za účinkováním v Regionální lize. Za celou sezonu ztratili jeho svěřenci všehovšudy sedm bodů. Z domácího stadionu učinili pro všechny soupeře nedobytnou tvrz.

Prohráli jenom v Kolíně a Letňanech, přestože i tam herně převyšovali své protivníky. Zradila je koncovka. Důležité bylo, že zvládli klíčový duel na ledě pražské Kobry. Před závěrem soutěže došlo k rozhodnutí o přímém postupu vítězů čtyř nadstavbových skupin do Ligy juniorů, kterou čeká rozšíření. „Věděli jsme to od 5. března, ale drželi jsme informaci v tajnosti, aby nepoklesla morálka. Hlavně před zápasem na Kobře, který jsme nakonec vyhráli v nájezdech. Potom už nedošlo k zaváhání,“ líčí kouč. Razítko na postup měl dát výsledek domácího souboje s Kobrou. Jihočechům stačil bod, hosté potřebovali tři. Před pěti stovkami diváků nakonec triumfovali domácí.

Otevřená brána do Ligy juniorů přinesla velkou úlevu táborskému klubu, který disponuje extraligou devátých tříd i dorostu a pro návaznost do A-týmu potřeboval tento mezičlánek vytáhnout z regionálních vod. „Naše radost byla obrovská a všichni jsme si to užili. Mančaft pracoval naprosto špičkově, zdobila ho týmovost. Škoda, že se v závěru nehrála finálová část. Myslím, že bychom uspěli i tam. V každém případě musíme poděkovat klubovému vedení. Vytvořilo nám podmínky, jaké měl málokdo v soutěži. A také rodičům a podporovatelům klubu,“ vyzdvihuje Štěpán Kadilák. Kostra vítězného celku snad zůstane pohromadě. V sestavě bylo jen pět hráčů dorazového ročníku 2004.

Ladislav Lhota 

Pořadí nadstavbové skupiny 14 (Regionální liga juniorů):

1. HC Tábor 10 utkání, 29 bodů, 2. HC Kobra Praha 23 bodů, 3. HC Rokycany 12, 4. SC Kolín 9, 5. HC DDM Č. Budějovice 9, 6. SK Černošice 8
Kanadské bodování vyhrál táborský Miroslav Šimák, jenž z deseti utkání vytěžil 24 bodů (17 + 7)

Junioři HC Tábor v sezoně 2023-24:

Brankáři: Pavel Pulda, Ondřej Šrámek, Jan Ostrý, vypomáhali také dorostenci Adam Mustafa, Alex Spálenka, David Koutník
Obránci: Jakub Ondřej, Šimon Klíma, Matěj Gajdolín, Marek Bouška, Daniel Mrázek, Jan Janda, Michal Rottenberg, Martin Šťastný, Jan Bejšák, David Anděl
Útočníci: Jaroslav Suchan, Miroslav Šimák, Jan Němeček, Adam Špánek, Tomáš Fencl, David Kupka, Matyáš Říha, Dominik Vlček, Filip Šindelář, Petr Pospíchal, Matěj Vrba, Roman Mohyla, Matěj Lang, Bruno Sochůrek, Matěj Prokop, David Křepelka
Trenéři: Štěpán Kadilák a Miloslav Čech, trenér brankářů Hynek Kůdela


Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie