Tábor vyprášil Mostecké Lvy na jejich ledě. Písek uťal prodloužení v Benátkách

18.02.2023

V nadstavbové skupině o 1. – 8. místo potvrdil druholigový Tábor svoji vizitku nejlépe střílejícího týmu v soutěži a vyprášil Mostecké Lvy na jejich ledě deseti góly. V tabulce zůstali hokejisté od Jordánu čtvrtí, ale přiblížili se třetímu Ústí na rozdíl třech bodů. Přímý souboj o čelo ve skupině o 9. – 16. místo mezi Benátkami a Pískem vyhráli v prodloužení Jihočeši a oba celky se srovnaly bodově. Klopýtnutí třetího Děčína jim zvýšilo šanci k postupu do play off.

MOST / BENÁTKY – Táborský útočník Jiří Severa potřeboval k otevření skóre na mosteckém ledě minutu a půl od úvodního buly. Po druhém gólu z hole Lukáše Práška utekl z domácího brankoviště Lukáš Hosnedl a nahradil ho junior David Čermák, za jehož záda propadl kotouč celkem osmkrát. Hosté využili jednu klasickou přesilovku, jednu početní výhodu pět na tři a v polovině základní hrací doby se trefil Tomáš Hajič dokonce ve vlastním oslabení. Střelecký festival utichl s druhou sirénou. Od 41. minuty se vrátil do hry mostecký gólman Hosnedl a udržel již čisté konto, stejně jako David Gába. Stínem bylo vyloučení Jakuba Suchánka, který zlomil nos Štěpánu Urbánkovi.

V Benátkách dal první gól z přesilovky písecký obránce Vladimír Hanus, ale domácí rychle otočili stav. Vedoucí gól zaznamenali při oslabení. Zakrátko vyrovnal Jan Březina. Znovu na píseckou stranu překlopil skóre v prostředním dějství Jan Matiášek. Dramatický průběh měla třetí část. Středočeši si dvěma slepenými góly (druhý z přesilovky) vzali zpátky náskok, ale přesilovkou si pomohli také hosté. Vyrovnal Jan Radoš. V prodloužení rozhodl o výsledku Jaroslav Pouzar střelou z mezikruží. „Byli jsme šťastnější. Ne lepší. Ale dali jsme do toho srdce. Benátky hrály výborně. Prvních deset minut druhé části nás dostaly pod drtivý tlak, ale gólman Kříž to zavřel,“ ocenil kouč Tomáš Matušík.

2. liga, Západní konference, skupina o 1. – 8. místo, 41. kolo:

Mostečtí Lvi – HC Tábor 1:10 (0:3, 1:7, 0:0).
21. Smolka (R. Fučík, Urbánek) – 2. Severa (Milfait, Krejčí), 6. Prášek (D. Kohút, F. Vlček), 11. Mil. Dančišin (Krejčí), 23. Mil. Dančišin (Severa, Milfait), 24. J. Matušík (Šulek, K. Černý), 27. Šulek (Hajič, Plášil), 30. Hajič (Milfait), 33. Mil. Dančišin (J. Matušík, Plášil), 37. Šulek (J. Suchánek, D. Gába), 38. Seidl (J. Matušík, Šulek).
Rozhodčí: Kraval – Kurtin, Beneš.
Vyloučení: 7:5, navíc J. Suchánek (Tábor) 5 minut + do konce.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 261.
HC Tábor: D. Gába – Plášil, Hajič, J. Suchánek, Krejčí, K. Černý, L. Kříž, Hubata – Seidl, J. Matušík, Šulek, Endál, Milfait, Severa, D. Kohút, F. Vlček, Prášek, Bahenský, Duchan, Mil. Dančišin. Trenéři Aleš Krátoška, Miroslav Volena a Petr Bačo.
Hrálo se 18. února 2023.

Skupina o 9. – 16. místo, 41. kolo:

HC Benátky nad Jizerou – IHC Králové Písek 4:5 v prodl. (2:2, 0:1, 2:1 – 0:1)
7. Šafránek (Jankovský, T. Mrkvička), 11. Jan Dvořák (Havlas), 46. Jan Dvořák (Tondr, Jankovský), 48. Jankovský (Šafránek, T. Mrkvička) – 3. Hanus (Matiášek, Radoš), 17. J. Březina (L. Volf, Matiášek), 37. Matiášek (M. Novotný, Cháb), 54. Radoš (Matiášek), 64. J. Pouzar ml. (F. Novák, Gracholskij).
Rozhodčí: Domský – Jurak, D. Brož.
Vyloučení: 6:6.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 36:30.
Diváků: 205.
IHC Písek: R. Kříž – Hanus, F. Novák, Radoš, Marcel Dvořák, L. Pavlát, J. Turek – J. Březina, L. Volf, Matiášek, Gracholskij, Václ. Brož, J. Pouzar ml., A. Macháček, Hollar, Chocholoušek, M. Novotný, Cháb. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Volf st.
Hrálo se 18. října 2023.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.