Tábor se neprosadil ve Vrchabí a pohoršil si v tabulce. Písek podlehl doma Děčínu

04.02.2023

Na druholigových kolbištích se vůbec nedařilo jihočeským zástupcům. Ve skupině o 1. – 8. místo se favorizovaní hokejisté Tábora vraceli s nepořízenou z Vrchlabí, kde podlehli domácímu celku, který před zápasem na ně ztrácel osmnáct bodů. Mužstvo od Jordánu kleslo na čtvrtou příčku, Vrchlabí zůstalo šesté. Písečtí Králové v roli lídrů druhé osmičky nepřidali devátou výhru v řadě a podlehli doma třetímu Děčínu. Boj o dvě místa v play off tím získal detektivní rozměr.

VRCHLABÍ / PÍSEK – Na vedoucí gól vrchlabského kapitána Patrika Urbana odpověděli táborští hosté gólem v přesilovce z hole Lukáše Endála. V úvodu prostřední dvacetiminutovky otočil skóre Dávid Kohút, ale Jihočeši udrželi náskok jen něco málo přes tři minuty. Dvěma trefami následně překlopili stav na svoji stranu hokejisté z Krkonoš, přičemž vedení získali při hře čtyři na pět. „Klíčovým momentem zápasu byl soupeřův gól na 4:2 při naší přesilovce,“ uvedl trenérský asistent Miroslav Volena z týmu poražených, ve kterém ze zdravotních důvodů chybělo osm háčů. Navíc ve druhé třetině odstoupil Petr Zíb pro zranění kolena. V oslabení ještě skóroval Dávid Kohút, ale to bylo vše.

V Písku si vypracovali hosté dvougólový náskok, přičemž druhou trefu vygenerovali z přesilovky pět na tři. Kontaktní gól dal v početní výhodě na začátku třetí části Jaroslav Pouzar ml., jenže hosté znovu skórovali necelých pět minut před sirénou. Minutu a půl před koncem základní hrací doby snížil Vladimír Hanus po přihrávce kapitána Lukáše Volfa, přesto se Králové po sérii osmi vítězství museli sklonit před soupeřem, který byl tentokrát chytřejší a hokejovější. „Děčín hrál stylem, který nám nesedí. Jeho hráči jsou silní a nepříjemní v obraně, hokej od nich bolí,“ popisoval písecký kouč Tomáš Matušík. „A nám se moc nechtělo před bránu,“ dodal.

2. liga, Západní konference, skupina o 1. – 8. místo, 37. kolo:

HC Stadion Vrchlabí – HC Tábor 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
6. Urban (Kozák, Krsek), 26. D. Chalupa (Urban), 35. Moník (D. Chalupa, Horáček), 38. Urban, 49. Krsek (Duran, Kozák) – 16. Endál (J. Matušík), 23. D. Kohút, 56. D. Kohút (Duchan).
Rozhodčí: Veinfurter – J. Všetečka, Hofman.
Vyloučení: 5:6, navíc T. Jirků (Vrchlabí), L. Kříž (Tábor) oba 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:1.
Střely na branku: 42:42.
Diváků: 720.
HC Tábor: T. Dvořák – Hajič, M. Čančura, L. Kříž, K. Černý, Krejčí, Hubata – Prášek, J. Matušík, Seidl, Endál, Milfait, Severa, Šulek, D. Kohút, Duchan, P. Zíb. Trenéři Aleš Krátoška, Miroslav Volena a Petr Bačo.
Hrálo se 4. února 2023.

Skupina o 9. – 16. místo, 37. kolo:

IHC Králové Písek – HC Děčín 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
42. J. Pouzar ml. (Koupal, F. Novák), 59. Hanus (L. Volf) – 18. Nezbeda (Faigl, Vl. Brož), 34. Vl. Brož (Trávníček, Nezbeda), 56. D. Tůma (Nezbeda, Faigl).
Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 4:4.
Diváků: 450.
IHC Písek: D. Novák – Hanus, F. Novák, Radoš, Marcel Dvořák, J. Turek, L. Pavlát – J. Březina, L. Volf, Matiášek, Chocholoušek, Koupal, J. Pouzar ml., A. Macháček, Hollar, Václ. Brož, Gracholskij, M. Novotný, F. Andrle. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Volf st.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.