03.05.2023
Druholigové áčko HC Tábor naskočilo 25. dubna do letní přípravy, která potrvá do konce šestého měsíce. Pod přísným vedením čerstvě složeného trenérského tandemu Tomáš Matušík – Petr Bačo se hráčský kádr schází čtyřikrát týdně ke dvou až tříhodinovým odpoledním blokům ve městě pod Kotnovem. Zahajovací trénink absolvovalo dvacet osm borců. Účast je nadále vysoká. Zapojila se první posila Václav Krliš, naopak chybí někteří členové loňské sestavy.
TÁBOR – Pondělky a čtvrtky patří tréninkům na zimním stadionu a bezprostředním okolí. Krůpěje potu dopadají na podlahu v posilovně, atletickou dráhu a hřiště. Každé úterý se hokejisté stěhují do multifunkčního prostoru Hard Work Gym Leskovická, ve středu využívají prostory táborského Fitness Slunce, kde se věnují spinningu (skupinové cvičení na stacionárním kole). První společný pátek si hráči a s nimi trenéři a funkcionáři vystřihli nádavkem dobrovolnou brigádu při nátěru stěn za mantinely domácí haly. „Měli jsme to hotové za necelé dvě hodiny,“ chlubí se Tomáš Matušík. „Morálku a docházku v přípravě vidím pozitivně. Nic jiného by ani nedávalo smysl,“ povídá.
Od začátku letního drilu se připojil k týmu šestadvacetiletý útočník Václav Krliš, který se dlouhodobě nacházel v Matušíkově hledáčku. Plzeňský odchovanec odehrál za svůj mateřský klub jedno utkání v extralize. Dosud působil převážně v prvoligových týmech Ústí nad Labem, Třebíče a naposledy pražské Slavie. Okusil také 2. ligu v Klatovech a Děčíně. Utužování svalstva aktuálně kombinuje se státnicemi na právnické fakultě. Táborští chtějí přivést ještě dva obránce a stejný počet útočníků do prvních dvou pětek. „Vedeme jednání a jsme v nich docela daleko. Jsou to hráči z 2. ligy i vyšších soutěží,“ naznačuje staronový hlavní kouč.
V přípravě figurují také končící junioři Adam Eremiáš a Jan Nevšímal. První již otevřel dveře do 2. ligy v barvách Hronova, druhý v závěru minulé sezony nastoupil za Tábor. Dres s kohoutem na hrudi naopak již neobléknou někteří členové loňské sestavy. Na led půjdou Matušíkovi a Bačovi svěřenci ve středu 26. července a první dva týdny budou bruslit dvoufázově v kombinaci s posilovnou. Znají i kompletní program devíti přípravných zápasů. Dvakrát se poměří s Duklou Jihlava, Chomutovem, Letňany, Havlíčkovým Brodem, jednou s Třebíčí. A cíl? „Po loňské zkušenosti nebudu říkat, že hrajeme na postup. Ale jsou tady podmínky, kterým odpovídají ambice,“ uzavírá Tomáš Matušík.
Ladislav Lhota