Tábor na pražském ledě udeřil a ztichl. Písek otočil výsledek v Chebu

25.01.2023

Na stadionu Kobry v pražském Braníku udeřili hokejisté Tábora dvěma góly za necelé tři a půl minuty od úvodního buly, načež ztichly jejich střelné zbraně. Souboj se posunul do nájezdů, v nichž se domácí trefili třikrát, za hosty pouze Jakub Matušík. Písecký tým v Chebu velmi rychle inkasoval, ale dokázal otočit a navyšovat skóre. Od druhé třetiny převzali Králové dirigentskou taktovku a jejich nože svištěly po ledovém zrcadle k šestému vítězství v řadě.

PRAHA / CHEB – Celek Tábora nastoupil ještě bez akademických reprezentantů Hajiče, Práška a Dančišina, kteří se vrátili z USA, ale vybírali si čas na aklimatizaci. Mimo hru zůstali dlouhodobě zranění Jan Bárta a Patrik Zayml, v průběhu utkání přibyl na marodku Jakub Suchánek s pochroumaným ramenem. „Kohouti“ bleskově využili přesilovku (stačilo jim čtrnáct vteřin) a zakrátko přidali druhý gól. Pražané snížili díky důrazné akci před koncem druhého dějství a vyrovnali z tlaku devět vteřin po vypršení trestu Tomáše Hubaty v 55. minutě. Opatrné prodloužení neurčilo vítěze. Nájezdy vyhráli domácí poměrem 3:1 v páté sérii, kterou už nebylo potřeba dokončit.

Na brzkou vedoucí trefu chebského Jana Nekvindy našli písečtí Králové odpověď za deset minut. Západočeši si vzali náskok podruhé ve vlastním oslabení, ale potom hosté konečně využili svoji přesilovku a začali ovládat kluziště. „Úvodní třetina byla tak nějak vyrovnaná. Ve druhé jsme nechali soupeře skórovat z přečíslení, přestože hrál ve čtyřech. Ale získávali jsme převahu. Cheb s námi nestačil bruslit. Byli jsme lepší a zvítězili zaslouženě. Měli jsme dát víc gólů,“ komentoval trenér Tomáš Matušík a pochválil brankáře Davida Nováka. „Chytal výborně, ale málem nám ho zastřelili. Dostal golfákem do klíční kosti. Snad je pouze naražená,“ vyjádřil naději.

2. liga, Západní konference, skupina o 1. – 8. místo, 34. kolo:

HC Kobra Praha – HC Tábor 3:2 sn (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0)
38. Houška (Dom. Novák), 55. Zídek (M. Kolda, V. Martínek), rozh. nájezd Houška – 3. Plášil (Šulek, Endál), 4. Milfait (Severa, K. Černý).
Rozhodčí: Šperl – Hradil, Teršíp.
Vyloučení: 5:7.
Střely na branku: 40:28.
Diváků: 185.
HC Tábor: T. Dvořák – Plášil, Hubata, J. Suchánek, Krejčí, K. Černý, L. Kříž, Kohout - Šulek, Matušík, Seidl, Endál, Milfait, Severa, Bahenský, D. Kohút, F. Vlček, Duchan, P. Zíb, Duda. Trenéři Aleš Krátoška, Miroslav Volena a Petr Bačo.
Hrálo se 25. ledna 2023.

Skupina o 9. – 16. místo, 34. kolo:

HC Stadion Cheb – IHC Králové Písek 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
3. J. Nekvinda (Čejka, Šikut), 27. V. Šik (Rozhon, Konášek), 58. Troška (Krutina) – 13. Chocholoušek (Koupal, Radoš), 30. L. Volf (Hanus, Matiášek), 36. Cícha (Radoš), 40. M. Novotný (Gracholskij, Cháb), 43. Václ. Brož (F. Novák, A. Macháček).
Rozhodčí: K. Hlinka – Tichý, Goltsch.
Vyloučení: 7:4.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 341.
IHC Písek: Dav. Novák – Hanus, F. Novák, Radoš, Cícha, L. Pavlát, J. Turek – J. Březina, L. Volf, Matiášek, Chocholoušek, Koupal, J. Pouzar ml., A. Macháček, Hollar, Václ. Brož, Gracholskij, Cháb, M. Novotný. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Volf st.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.