Švéd Petersson sestřelil Čechy hattrickem. V Budvar aréně byla potíž s ledem

10.11.2022


Vyprodané hlediště Budvar arény po dlouhých pěti létech vytvořilo důstojnou kulisu k vystoupení reprezentačního A-týmu, který se poměřil s mužstvem Švédska v rámci zahajovacího dne Karjala Cupu (druhé utkání Švýcarsko – Finsko 3:2 sn v Turku). Před polovinou základní hrací doby se utkání skoro na hodinu přerušilo kvůli díře v ledu u mantinelu poblíž české střídačky. Dohrálo se, ale český tým chyboval v obraně a málo střílel. Výsledek 1:4 byl spravedlivý.


Č. BUDĚJOVICE – Podstatné momenty nastaly počátkem druhé třetiny. Domácí nejprve víc než minutu svírali Švédy při signalizované výhodě a pokračovali v tlaku při následné přesilovce, ale bez efektu. Sotva hosté přežili oslabení, ocitl se v sólovém úniku André Petersson a bez velkého přemýšlení prostřelil Langhammera. Za čtyřicet vteřin stejný hráč zůstal volný před českou brankou a bylo to 0:2. Na startu třetí části hezkým gólem snížil Filip Chlapík, jenže za necelou minutu Petersson zblízka po chybě obrany završil hattrick. „Gól na 1:3 nás možná trochu položil,“ přiznal budějovický odchovanec Jiří Smejkal. Na pečetící trefu stačilo hostům pět vteřin přesilovky.

Karjala Cup:

Česká republika – Švédsko 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly a nahrávky: 
41. Chlapík (M. Špaček, Lenc) – 27. Petersson (Sellgren), 27. Petersson (Lindholm, Alsing), 42. Petersson (Lindholm, Alsing), 49. Alsing (L. Johansson)
Rozhodčí: 
Hebeisen, Kohlmüller – Ondráček, Hynek.
Vyloučení:
5:4.
Využití:
0:1.
Střely na branku:
17:16.
Nejlepší hráči: Michael Špaček – Andre Petersson.
Diváků:
6 164 (vyprodáno).
Česká republika: 
Langhammer – Košťálek, T. Dvořák, Kundrátek, Ščotka, Mozík, Sklenička, L. Zábranský ml., Mašín – Chlapík, M. Špaček, Lenc – Horký, P. Holík, Červenka – H. Zohorna, Kodýtek, Smejkal – Kousal, Poulíček, O. Beránek. Trenéři Kari Jalonen, Libor Zábranský st. a Martin Erat.
Švédsko: Högberg – Engsund, Pudas, Sellgren, L. Bengtsson, Alsing, Folin, Häman Aktell – Dahlén, Johansson, Möller – Brännström, P. Lindholm, Petersson – Hugg, Johnson, Karlkvist – Lang, A. Bengtsson, Friberg – Larsson. Trenéři Sam Hallam, Stefan Klockare a Mikael Karlberg.
Hrálo se v Č. Budějovicích 10. listopadu 2022.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie