Strakoničtí v derby s Vimperkem protáhli vítěznou šňůru. Mužstvo Veselí nestačilo Č. Krumlovu

29.01.2017

Dvěma sobotními zápasy odstartovalo 17. kolo nejvyšší jihočeské soutěže. Mužstvo Strakonic vybojovalo na domácím ledě páté tříbodové vítězství v řadě. Odnesl to Vimperk. Škoda, že svižné derby geografických sousedů pokazil nervózní závěr. Na ledě veselské Lokomotivy se představil vedoucí celek tabulky Slavoj Český Krumlov a díky účinnější střelbě sáhl po zaslouženém úspěchu, kterým potvrdil letošní nadvládu v kraji.

STRAKONICE / VESELÍ NAD LUŽNICÍ (Aktualizováno) – Ve Strakonicích začali sklízet plody dlouhodobé koncepční a trpělivé práce nejen s A-týmem, ale také s mládeží, z jejíž řad vydatně doplňují mužstvo bojující v Krajské lize mužů. Proti Vimperku nastoupili domácí s osmi obránci a dvanácti útočníky, mezi nimiž se letos poprvé objevil klubový odchovanec Natan Vráblík, jenž přišel na hostování z juniorky budějovického Motoru. Páté vítězství v řadě s plným bodovým ziskem se nerodilo lehce, ale početný kádr byl určitě jedním z faktorů, který promluvil do výsledku ve prospěch týmu od Otavy.

V úvodních deseti minutách se strhla přestřelka, z níž vyšli domácí s jednogólovým náskokem, který si odnesli také do druhé přestávky. V 50. minutě přidali pečetící trefu. „V bojovném derby jsme byli malinko lepší, hlavně v zakončení. Škoda trochu nervózního závěru,“ uvedl strakonický manažer Roman Heimlich. Hosté si odložili předchozí dva zápasy kvůli početné marodce. Po pauze jim nechybělo odhodlání. „Netušili jsme, co to s námi udělá. Začali jsme zodpovědně a do 50. minuty jsme byli v zápase. Zbytek nechci komentovat,“ prohlásil vimperský kouč Pavel Předota.

Konečně zvládli trestné střílení

Mužstvo veselské Lokomotivy mělo v předchozím kole hrát ve Vimperku, místo toho nuceně odpočívalo. Předtím dostalo doma nakládačku od Milevska. Pravidelný semifinalista play off z posledních let se momentálně nenachází v optimálním rozpoložení a řeší problémy se sestavou. V ne úplně ideální konstelaci přivítal na svém ledě lídra tabulky, krumlovský Slavoj, který vede tabulku, opírá se o výborného brankáře Tomáše Vojtu a údernou sílu v čele s bratrskými dvojicemi Šulčíků a Uhlířů.

Po úvodním dějství šli sokové do šaten za nerozhodného stavu, ale potom začali mít navrch hráči Slavoje. „Naše hra nebyla špatná, hodně se bruslilo, ale nechali jsme se zbytečně vylučovat. Rozhodl větší počet našich individuálních chyb, které soupeř dokázal využít,“ měl jasno trenér poražených David Šošovica. „Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme hokejovější a v první třetině se nám podařilo využít dvě přesilovky. Také jsme proměnili trestné střílení, což je posun proti předchozímu průběhu sezony, kdy jsme prohráli dvakrát po nájezdech a nedokázali ani jednou překonat soupeřova brankáře,“ vyzdvihl krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Krajská liga, 17. kolo:

HC Strakonice – HC Vimperk 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)
6. M. Všetečka (Major), 7. L. Bednařík (Gross), 8. M. Všetečka (Ruda, J. Hřebíček), 25. N. Vráblík (Dlouhý), 39. P. Srb (L. Bednařík, M. Všetečka), 50. Dlouhý (M. Hrubý) – 4. R. Sitter (M. Janda), 10. Paule, 25. J. Předota, 40. P. Novotný (J. Předota).
Rozhodčí: Mareš – P. Bělohlav ml., Karlín.
Vyloučení: 5:8, navíc J. Předota (Vimperk) 10 minut + do konce, vedoucí týmu Vimperka J. Horejš trest ve hře za vyhrožování hl. rozhodčímu.
Diváků: 600.
HC Strakonice: Myslivec – Kloud, M. Hrubý, J. Hřebíček, M. Všetečka, D. Kovář, Gross, Kordík, J. Srb – Šimoník, Major, Čadek, N. Vráblík, Dlouhý, Ruda, P. Srb, Křenek, P. Řehoř, Kurečka, Andrle, L. Bednařík. Trenéři Jiří Beneš a Jiří Zedník.
HC Vimperk: Podskalský – Tupý, R. Sitter, Kačmár, J. Předota – Paule, M. Janda, P. Novotný, Korous, J. Sitter, Samohejl, Jiří Lang, Krejsa. Trenér Pavel Předota.
Hráno 28. ledna.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Slavoj Č. Krumlov 4:7 (3:3, 1:2. 0:2)
4. Mikeska (Nehoda), 19. Kypta (L. Míchal), 20. Bůžek (Benda), 36. Klimeš (Benda) – 6. Vondřich (Z. Uhlíř), 9. R. Šulčík (P. Šulčík), 16. R. Šulčík (R. Uhlíř), 28. Malovec (R. Šulčík), 30. Vondřich (R. Uhlíř, Andrýsek), 48. Gallistl (Andrýsek), 51. P. Šulčík TS.
Rozhodčí: Poskočil – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 10:8.
Využití: 1:2.
Diváků: 220.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, Nehoda, L. Míchal, Horák, Kypta, M. Lomský – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Klimeš, Arnold, Bůžek, Benda, Vlach, J. Drs. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.
Č. Krumlov: Vojta – Malovec, Machálek, Gallistl, Cifreund, Andrýsek – M. Lukeš, R. Šulčík, P. Šulčík, Z. Uhlíř, R. Uhlíř, Vondřich, Fučík, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.