Strakonice zdolaly tým Radomyšle, Soběslav vyprovodila Tábor B, Veselí padlo s Humpolcem

17.12.2016

Krajská liga pokračovala třemi sobotními zápasy 13. kola. Strakonice přivítaly na svém ledě už dvě hodiny po poledni okresního rivala z Radomyšle a přehrály ho o dva góly. Okresní derby viděli diváci rovněž v Soběslavi, kde spartakovci vyzráli nad táborskou rezervou. Menší překvapení se konalo o pár kilometrů zpátky proti proudu Lužnice – veselská Lokomotiva podlehla s přispěním vlastní nedisciplinovanosti Humpolci, který přicestoval s náhradním brankářem.

JIŽNÍ ČECHY – Strakoničtí před pěknou návštěvou na domácím ledě vedli nad Radomyšlí od začátku do konce. Pro hosty vypadalo skóre nejlépe ve 28. minutě, kdy František Bárta snížil na rozdíl jediného gólu. Od stavu 4:1 však sokolové ztráceli nervy a nejzkušenější hráči Jan Řehoř s Petrem Stropnickým si vyřečnili vyšší tresty. Václav Novák byl vyloučený do konce utkání už v 17. minutě za faul hokejkou. „Ve vyrovnaném zápase měli hosté zpočátku víc šancí. Hodně nás podržel brankář Myslivec,“ uvedl strakonický manažer Roman Heimlich.

Soběslav podruhé v sezoně nasadila někdejšího extraligového útočníka Adama Přibyla, jenž přibyl až z Francie, a obětavce Jana Stokláska, dojíždějícího z Chebu. Druhým úspěchem v řadě si spartakovci zvedli náladu a zůstali v boji o postup do play off. „Zápas měl podprůměrnou úroveň. Utrpěli jsme vítězství,“ poznamenal předseda klubu Josef Bruner. Hosté bez posil z áčka či juniorky hodně chybovali. „Dá se říct, že jsme soupeři darovali čtyři góly. Mrzí mě, že náš klíčový hráč Richard Ježek strávil šestnáct minut na trestné lavici,“ nebylo moc do řeči trenéru táborské rezervy Pavlu Kratochvílovi.

Humpolečtí přijeli do Veselí se čtyřmi beky, necelými třemi útoky a bez největší opory, brankáře Jana Zoura, jenž coby pedagog trávil čas na lyžařském výcviku. Byla s nimi však paní Štěstěna. Otevřeli skóre po osmnácti vteřinách hry a v závěru otočili z 3:4 na 6:4. „Varoval jsem hráče před soupeřem. Nevzali si to k srdci. Po zbytečných trestech jsme v závěru dvakrát inkasovali v oslabení a potom v power play,“ mračil se veselský kouč David Šošovica. „Tahali jsme za kratší konec, ale po vražedných faulech domácích se to zlomilo,“ řekl trenér vítězů Jiří Zour, jenž měl v týmu dva mladíky ročníku 2000 (Zadina, Brázda).

Krajská liga, 13. kolo:

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
2. Šimoník (Dlouhý), 27. Šimoník (Dlouhý), 37. Ruda (Major, M. Hrubý), 45. Ruda (Gross) – 28. Fr. Bárta (Švagr, Jungbauer), 52. Torba (Javůrek).
Rozhodčí: Macák – Macháček, Zelenka.
Vyloučení: 9:11, navíc V. Novák (Radomyšl) 5 minut + do konce, Burkoň, J. Řehoř, Stropnický (Radomyšl) všichni 10 minut.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 500.
Strakonice: Myslivec – D. Kovář, J. Srb, Kordík, Gross, M. Hrubý, J. Hřebíček – P. Srb, Dlouhý, Ruda, Major, Andrle, Čadek, Křenek, Kurečka, Šimoník, D. Vlček, P. Řehoř. Trenéři Jiří Beneš a Jiří Zedník.
Radomyšl: Kafka – Švagr, Burkoň, R. Volf ml., Vejda, Klas, Frühauf – Kica, Jungbauer, J. Řehoř, P. Březina, Stropnický, Vlk, Torba, V. Novák, Fr. Bárta, Javůrek. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
Hráno 17. prosince.

OLH Spartak Soběslav – HC Tábor B (2:0, 2:2, 1:0)
14. Hraňo (Hák), 16. Hák (F. Novotný, Hraňo), 25. Píha (Zajíc), 27. M. Kučera (Stoklásek), 45. Stoklásek (Vild) – 25. Trieb (R. Ježek), 28. R. Ježek (Ošmyk).
Rozhodčí: Jan Slavík – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 6:5, navíc R. Ježek (Tábor) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 110.
OLH Soběslav: J. Dvořák – Vild, Sládek, Smíšek, Rybák, F. Novotný – Hák, Žákovský, Hraňo, Stoklásek, A. Přibyl, M. Kučera, Prokůpek, Píha, Zajíc. Trenér Vladimír Drachovský.
Tábor B: Mich. Novák – D. Hlaveš, Trieb, Pavel Dudák, Škulina, Hastrman, Košař – T. Kratochvíl, R. Ježek, Ošmyk, J. Drda, Prštický, J. Marek, Rižák, Brabec. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Jiskra Humpolec 4:6 (3:2, 1:1, 0:3)
7. Mikeska (Chlaň, Dušák), 16. M. Drs (Nehoda), 19. Mikeska (Benda), 33. Benda (Mikeska, Arnold) – 1. Martin Jelínek (D. Hřeben), 8. D. Hřeben (T. Dvořák), 38. T. Dvořák (J. Šerák), 48. T. Dvořák (Vitera), 51. Vitera (T. Dvořák, Tobola), 60. D. Hřeben (T. Dvořák).
Rozhodčí: J. Stach – Deim, P. Šimánek.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 2:2.
Diváků: 180.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, Horák, L. Míchal, Nehoda, Kyml, Kypta – Benda, Mikeska, Dušák, M. Drs, D. Janda, Vlach, Klimeš, Arnold, Bůžek. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.
J. Humpolec: M. Přibyl – J. Šerák, Zadina, Tobola, Loučka – Martin Jelínek, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Dolejš, Hubata, Vitera, Brázda. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.