Soběslavský Spartak smetl tým Božetic, Sokol Radomyšl vzal body Českému Krumlovu

06.11.2023


Hokejistům Spartaku Soběslav se příliš nevydařil vstup do sezony, ale v domácí dohrávce 7. kola Krajské ligy se zahojili na chabě vzdorujícím soupeři z Božetic. Dvouciferným výsledkem si vylepšili celkové skóre a udrželi šestou příčku v tabulce před dotírajícím Vimperkem. Sokol Radomyšl na domácím ledě v Písku sehrál vyrovnanou partii s českokrumlovským Slavojem, kterou rozhodl v závěru trefami z vlastního oslabení a přesilové hry.


JIŽNÍ ČECHY – Hokejisté Božetic v předchozím domácím utkání s hradeckými Střelci sahali po prvních letošních bodech, proto cestovali do Soběslavi s určitou nadějí. Brzy vzala za své. „Průběh byl v zásadě jednoznačný. Nemám co dodat. Ale není možné si nevšimnout individuálního výkonu Honzy Nevšímala,“ poznamenal s úsměvem soběslavský kouč David Pánek na adresu hostujícího táborského mladíka, který zaznamenal hattrick a připojil dvě asistence. „Nemáme se na co vymlouvat. Byla to tragédie. Ještě jsme snad neodehráli tak špatný zápas,“ vraštil čelo božetický trenér Roman Staněk. „Vůbec jsme nestačili při hře pět na pět. Je to odraz přístupu hráčů k tréninku,“ hledal příčinu.

Krumlovský Frederic Hakl se s ničím nepáral a otevřel skóre v duelu s Radomyšlí již na začátku 3. minuty. Přidal i druhou trefu jako odpověď na rychlé vyrovnání domácích. Hosté se ještě dvakrát ujali vedení, ale tým Sokola vždycky smazal ztrátu. Nakonec si gólem v přesilovce pět na tři řekl o body. Vítězové při absenci zraněných Sýbka, Sudy a O. Gáby poslali do hry devět juniorů, kterým se dařilo. Výrazně bodoval i Radek Volf ml. „Byli jsme šťastnější, ale musím pochválit mladíky. Učí se hrát dospělý hokej a zatím jim to jde,“ ocenil lodivod Emil Švec st. „Zápasu by víc slušela remíza. Bohužel, v závěru jsme nezvládli přesilovku a oslabení,“ dodal za poražené Vilém Migl ml.

Krajská liga, dohrávky 7. kola:

OLH Spartak Soběslav – TJ Božetice 11:2 (3:0, 4:1, 4:1)
Góly a nahrávky:
4. Šrubař (Hák, Jak. Šimák), 16. Jak. Šimák (Kanov, Hák), 20. Pauš (J. Nevšímal, Jiří Kubeš), 25. V. Slabý (Duda, J. Nevšímal), 25. Mart. Novák (J. Škoda), 34. J. Nevšímal, 37. J. Nevšímal (Duda), 49. Pauš (Himpan), 54. J. Nevšímal (Duda, V. Pánek), 56. Kanov (Hák, Jak. Šimák), 57. Duda (V. Pánek, Himpan) – 32. Hlaváč, 57. J. Adamec (Radosta, Jelínek).
Rozhodčí: M. Lukáš – Mich. Dančišin, Hron.
Vyloučení: 5:6, navíc Buriánek (Božetice) 10 minut + do konce.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 333.
Sp. Soběslav: Panský – Kanov, T. Tržil, V. Pánek, Jiří Kubeš, Šrubař, Duben – Hák, Žákovský, Jak. Šimák, V. Slabý, Duda, J. Nevšímal, O. Pánek, Mart. Novák, J. Škoda, M. Kučera, Himpan, Pauš. Trenér David Pánek.
TJ Božetice: Čunát (25. Jan Kolář) – Šedivý, Štekr, T. Adamec, Hlaváč, Keřka, Bartůněk – Radosta, Buriánek, Jelínek, J. Adamec, J. Brož, Fencl, Bednář, L. Nevolný, D. Šťastný, Patrik Bouška, Mareš. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.
Hrálo se 5. listopadu 2023.

TJ Sokol Radomyšl – HC Slavoj Č. Krumlov 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
Góly a nahrávky:
7. Postl (R. Volf ml.), 19. R. Volf ml. (Šindelář), 41. Polák (Hohenberger, R. Volf ml.), 49. Jungbauer (Košař, Slavík), 54. R. Volf ml. (Velíšek, Hohenberger) – 3. Hakl, 14. Hakl (Pav. Korytar), 34. Mil. Klíma (Sumerauer), 47. Sumerauer (Kozák, J. Krcho).
Rozhodčí: Vavruška – Tuháček, Mašek.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 186.
S. Radomyšl: Jak. Korytar – Košař, M. Hřebíček, Velíšek, Kurfürst (17. Polák), Maršík, Smetana – Slavík, Jungbauer, Kozlík, R. Volf ml., Šindelář, Hohenberger, Postl, T. Rod ml., Dubský, Sládek. Trenér Emil Švec st.
Č. Krumlov: Spáčil – Gallistl, Ferebauer, M. Šimek, Pav. Korytar, J. Fučík, Kozák – Michalec, Hakl, Berný, J. Kadlec (30. J. Šuhaj), Lamač, Vondřich, Mil. Klíma, Sumerauer, J. Krcho, od 30. navíc J. Anderle. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
Hrálo se 5. listopadu 2023.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie