Samson zkrátil finálovou sérii na minimum a obhájil jihočeský titul. Milevsku náleží stříbro

14.03.2023


Finálová série Krajské ligy pro sezonu 2022–23 skončila třetím zápasem, tedy v nejkratší možné době. Podruhé se hrálo na hlavní ploše Budvar arény. Do hlediště našly znovu cestu skoro dvě tisícovky diváků, nechyběli bubeníci a trubači. Mužstvo českobudějovického Samsonu v úvodu prohrávalo, ale potom nepřipustilo komplikace a kapitán Martin Hanzal, stejně jako loni, převzal pohár určený šampiónům i keramickou trofej pro Hokejistu sezony.


Č. BUDĚJOVICE – Milevský obránce Jan Kohout v 7. minutě poslal kotouč od modré čáry švihem na branku a jeho nahození prošlo za záda Dominika Ludvíka, který měl zakrytý výhled. Hosté se však sporadicky probíjeli do útočného pásma a rostoucí tlak Samsonu vyústil ve vyrovnání z hole Radima Heřmana, který po úniku Davida Nedorosta zakončoval do odkryté klece. Druhý gól přidal bekhendem zblízka Martin Hanzal. Při vlastním oslabení ve druhé části našel Martin Hanzal dlouhým pasem na útočné modré Romana Šulčíka a ten zakončil sólo přesnou trefou k pravé tyčce. Milevští potom nevyužili půlminutovou přesilovku pět na tři.

Nástup do třetího dějství znovu režírovali pivovarníci. Neujaly se pokusy Romana Šulčíka ani Rudolfa Suchánka, ale potom hosté zaplatili za přílišnou pasivitu a umožnili Vojtěchu Mrkvičkovi u levé tyčky zvýšit na 4:1. Brzy nato zpečetil výsledek a celou sérii Rudolf Suchánek, jenž zblízka překonal Michaela Pance, když milevští hráči předtím nedokázali vyvézt puk ze svého pásma. Rezignovaní hosté ještě nabídli Samsonu dvě přesilovky, ale již se nezměnil stav. Budějovičtí trenéři poslali do hry na zbývající minuty také čtvrtou pětku a jejich svěřenci až do sirény bezpečně kontrolovali situaci. Oba týmy si nakonec užily závěrečný ceremoniál i s tábory svých fanoušků.

Co řekli trenéři?

Petr Fleischman, HC Samson: „Neskutečný výkon. Úžasné, skvělé. Na kluky jsem pyšný a smekám před nimi. Chtěli jsme navázat na výkon z milevského ledu a říkali si, že to bude o pohybu. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a k tomu si ještě vytvářeli šance. Prakticky jsme nedělali chyby. Až na jediný inkasovaný gól, který tam nějak propadl. Potom jsme to zlomili, stejně jako mnohokrát v sezoně, kdy nám utíkaly začátky. Soupeř nás nepřevýšil ani herně, ani fyzicky, ani ničím jiným. Kluci to odšlapali se zraněními, proto pravděpodobně nenastoupíme do kvalifikace o 2. ligu. Těžko bychom dávali mužstvo dohromady.“
František Ševčík, HC Milevsko: „První třetina byla dobrá. Získali jsme vedení. Jenže potom zase přišly individuální chyby, kterých jsme v této sérii udělali hodně. Bylo to dané i soupeřem, že nás k tomu donutil svojí vysokou kvalitou, proti níž jsme nenašli protizbraň. Snažili jsme se a trošku jsme si něco vytvořili, ale Samson hrál výborně. Zkoušeli jsme to zleva zprava, ale už to prostě nešlo. Odešel počáteční elán. Mančaft vycítil, že není schopný udělat výsledek. Na hráčích byla vidět frustrace. Ale prošli jsme famózně základní část soutěže. Byli jsme kousek od prvenství a potvrdili druhé místo také v play off. Ukázalo se, že to není náhoda. Kluci udělali za ten rok velký kus práce a patří jim dík.“    

Krajská liga, finále play off, 3. zápas:

HC Samson Č. Budějovice – HC Milevsko 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
15. R. Heřman (D. Nedorost, Zich), 17. M. Hanzal (R. Šulčík, Vydarený), 32. R. Šulčík (M. Hanzal, Vydarený), 43. Mrkvička (R. Suchánek ml., Ferebauer), 48. R. Suchánek ml. (Mrkvička) – 7. Kohout (Jak. Suchan, Řezáč).
Rozhodčí: Jílek, M. Matoušek – Jan Lang II, Mich. Dančišin.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 1 780.
HC Samson: Ludvík – Sičák, Vydarený, Zich, K. Ťoupal, Nehoda, Ferebauer, od 52. navíc Brus, O. Liška – R. Šulčík, M. Hanzal, Kouba, R. Heřman, J. Hanzal, D. Nedorost, R. Suchánek ml., Mrkvička, O. Ťoupal, od 52. navíc Zvoník, Sumerauer, J. Šuhaj. Trenéři Petr Fleischman, Lukáš Chaloupka a František Mrázek.
HC Milevsko: Panec – Kohout, Řezáč, Košař, Marek Janda, Růžek, Petr Bouška, M. Šedivý, Štekr – R. Škrdleta, Jak. Suchan, A. Eremiáš, J. Adamec, Vochozka, M. Masopust, Duda, Přívozník, Pouch, Radosta, Nevšímal, Fořt. Trenéři František Ševčík a Tomáš Prštický.
Hrálo se 14. března 2023.
Konečný stav série:
3:0.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
24. 07. 2024 Zimní stadion v Táboře, který prochází významnou rekonstrukcí, by měl být připravený k provozu od 12. srpna. Zúženou hrací plochu aktuálně lemují nové moderní mantinely s plexiskly, na něž Táborští získali certifikaci opravňující pořádat mezistátní zápasy a duely nejvyšších soutěží. Nový bude řídící systém chlazení ve strojovně a prostory střídaček, časoměřičů či vjezdu rolby.
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie