Roudenský fotbalista Dominik Kodras zazvonil v sídle Českého hokeje. Stal se kondičním trenérem

01.11.2020


Úvodní fotografie potvrzuje průběh děje vylíčeného v hlavním titulku. Sedmadvacetiletý odchovanec trhosvinenského fotbalu Dominik Kodras, jenž do covidové pauzy oblékal dres TJ Malše Roudné v I. A třídě, zúročil své zkušenosti z tréninkového a vzdělávacího centra STAca (Strenght training academy) a připojil se k hokejovému národnímu mužstvu. V roli kondičního a silového trenéra ho čeká první akce s českými reprezentanty na turnaji Karjala v Helsinkách.


Č. BUDĚJOVICE – Fotbalový záložník se začal věnovat kondičnímu trénování před více než čtyřmi léty. Po loňské stáži v Americe zintenzivnil svoji spolupráci s profesionálními sportovci z řad fotbalistů, hokejistů, ale i dalších odvětví. Pod jeho dozorem se připravovali Jiří Kladrubský, Jindřich Staněk, Nicolas Penner, Josef Talafous, Martin Michek, Lukáš Pokorný, z mužů od ledu to byli Jiří Novotný, Milan Gulaš, Petr Kváča, Luboš Rob, Jáchym Kondelík, Dominik Kubalík či Roman Will. V letošním roce založil Dominik Kodras českobudějovické centrum STAca Elite Institute, jehož členy jsou také Kamil Hajdušek, Martin Held, David Skřivánek, Veronika Doudová a Marie Ostrá.

Kodrasovýma rukama dosud prošlo sedm profesionálních týmů a přes sedmdesát jednotlivců. Centrum STAca umožňuje osobní tréninky nejen profesionálům, ale i zájemcům z běžné populace. Nejmodernější způsoby silové přípravy se zde kombinují s efektními postupy ve výživě a životním stylu. „Setkání s Dominikem mi prodloužilo kariéru minimálně o dva tři roky,“ vyzdvihl hokejový světoběžník Jiří Novotný. Podpisem smlouvy s Českým hokejem poskočil Dominik Kodras o další stupeň v trenérské praxi. „Je to neskutečná čest. Největší ocenění bude, pokud s podporou mých kolegů pomůžeme k jakémukoliv úspěchu národního týmu,“ nechal se slyšet.

(red, mpr)

Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie