Roudenský fotbalista Dominik Kodras zazvonil v sídle Českého hokeje. Stal se kondičním trenérem

01.11.2020


Úvodní fotografie potvrzuje průběh děje vylíčeného v hlavním titulku. Sedmadvacetiletý odchovanec trhosvinenského fotbalu Dominik Kodras, jenž do covidové pauzy oblékal dres TJ Malše Roudné v I. A třídě, zúročil své zkušenosti z tréninkového a vzdělávacího centra STAca (Strenght training academy) a připojil se k hokejovému národnímu mužstvu. V roli kondičního a silového trenéra ho čeká první akce s českými reprezentanty na turnaji Karjala v Helsinkách.


Č. BUDĚJOVICE – Fotbalový záložník se začal věnovat kondičnímu trénování před více než čtyřmi léty. Po loňské stáži v Americe zintenzivnil svoji spolupráci s profesionálními sportovci z řad fotbalistů, hokejistů, ale i dalších odvětví. Pod jeho dozorem se připravovali Jiří Kladrubský, Jindřich Staněk, Nicolas Penner, Josef Talafous, Martin Michek, Lukáš Pokorný, z mužů od ledu to byli Jiří Novotný, Milan Gulaš, Petr Kváča, Luboš Rob, Jáchym Kondelík, Dominik Kubalík či Roman Will. V letošním roce založil Dominik Kodras českobudějovické centrum STAca Elite Institute, jehož členy jsou také Kamil Hajdušek, Martin Held, David Skřivánek, Veronika Doudová a Marie Ostrá.

Kodrasovýma rukama dosud prošlo sedm profesionálních týmů a přes sedmdesát jednotlivců. Centrum STAca umožňuje osobní tréninky nejen profesionálům, ale i zájemcům z běžné populace. Nejmodernější způsoby silové přípravy se zde kombinují s efektními postupy ve výživě a životním stylu. „Setkání s Dominikem mi prodloužilo kariéru minimálně o dva tři roky,“ vyzdvihl hokejový světoběžník Jiří Novotný. Podpisem smlouvy s Českým hokejem poskočil Dominik Kodras o další stupeň v trenérské praxi. „Je to neskutečná čest. Největší ocenění bude, pokud s podporou mých kolegů pomůžeme k jakémukoliv úspěchu národního týmu,“ nechal se slyšet.

(red, mpr)

Krátké zprávy
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie