Rezervy Tábora a Pelhřimova se dvě třetiny tahaly o výsledek. Třetí část skončila 8:0

04.01.2019

První pátek v novém kalendářním roce zvolily B-týmy Tábora a Pelhřimova k dohrávce souboje patřícího do programu 17. kola jihočeské Krajské ligy. Večerní představení v táborské hale bylo dlouho vyrovnané. Po dvou třetinách vedli hosté o jeden gól, ale ve třetím dějství se domácí zvedli a zasypali osmnáctiletého brankáře Martina Urbana sprškou střel, přičemž osm kotoučů skončilo za jeho zády. Zdecimovaná družinka Ledních Medvědů se postupně zhroutila.

TÁBOR – Předposlední zápas 17. kola (zbývá sehrát odložený duel Vimperk – Radomyšl) nenabídl žádnou strhující podívanou, byť třetí perioda se proměnila ve střelecký koncert domácích. Hosté vybruslili na led v jedenácti mužích, výstroj oblékl i trenér Radek Šáda. Po rozbruslení šel naopak do civilu obránce Jan Doubek, jehož trápilo koleno, a vypomohl s koučováním. „Do utkání jsme vstoupili laxně. Mysleli jsme, že to půjde samo. Po důrazné promluvě o druhé přestávce se mužstvo probudilo a začalo hrát podle našich představ,“ řekl s úlevou trenér vítězů Štěpán Kadilák st. „Máme zraněné a nemocné hráče. Kvůli zaměstnání nebyli k dispozici pendlové,“ zdůvodňoval úzký kádr Radek Šáda.

Krajská liga, dohrávka 17. kola:

HC Tábor B – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 10:3 (2:2, 0:1, 8:0)
5. Mart. Novák (Hastrman, Mich. Jelínek), 15. Raiterman (Mich. Jelínek), 43. Ošmyk (Š. Kadilák ml.), 44. Mart. Novák, 46. Jankovský (Ošmyk, T. Kratochvíl), 47. D. Hubáček (Mich. Jelínek, Kanov), 53. Prštický (Mich. Jelínek), 55. Ošmyk (Š. Kadilák ml., Kanov), 57. T. Kratochvíl (T. Hošek), 58. D. Hubáček (F. Hubáček) – 6. J. Vrátný, 11. Šulák (J. Vrátný), 40. J. Vrátný (B. Svoboda).
Rozhodčí: Slavík – Knor, Beránek.
Vyloučení: 8:5, navíc Ošmyk (Tábor) 10 minut, Barták (Pelhřimov) 5 minut + do konce.
Využití: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 80.
Tábor B: Lekeš – Kanov, Růžek, T. Hošek, Ošmyk, F. Hubáček, Raiterman, P. Hošek – D. Hubáček, Škrdleta, Prštický, Jankovský, Š. Kadilák ml., T. Kratochvíl, Brabec, Mich. Jelínek, Mart. Novák, Hastrman. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Pelhřimov B: M. Urban – Vaněk, Hráček, Šáda, Bříza – Šulák, Buchta, J. Vrátný, B. Svoboda, Zadražil, Moucha, Barták. Trenéři Radek Šáda a Jan Doubek.
Hrálo se 4. ledna 2019.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.