Radek Rolínek, Jan Kříž a Lukáš Prášek odmítli na Hané prodloužení a stali se hrdiny Black Dogs

26.11.2019

V předehrávce 10. kola Univerzitní ligy se představil tým Black Dogs Budweis na Zimním stadionu v Uničově proti výběru University Palackého Olomouc a vybojoval svoji pátou tříbodovou výhru, čímž si předplatil čtvrté místo v tabulce s náskokem osmi bodů před BO Ostrava. Ve vyrovnaném souboji rozhodli hosté o výsledku necelých pět vteřin před třetí sirénou. Kotouč nahozený od zadního mantinelu se odrazil od brankáře a Radek Rolínek ho umístil do klece.

UNIČOV – Na vedoucí gól Hanáků z úvodního dějství odpověděli hosté v polovině základní hrací doby využitím přesilovky pět na tři. Vyrovnaná bitva směřovala do prodloužení, ale Jihočeši v silné sestavě byli proti. Od Lukáše Práška přes Jana Kříže se dostal puk na hůl důrazného Radka Rolínka a v čase 59.56 připadl plný bodový zisk na konto budějovických vysokoškoláků. „Oba týmy si počínaly velmi dobře v obranné činnosti. V první třetině měli trošku navrch domácí, potom naopak my, ale dost složitě jsme se prosazovali směrem dopředu, protože soupeř nás hodně dohrával. Přesto si kluci plnili úkoly a v závěru vytvořili tlak, který skončil šťastným gólem,“ líčil asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, předehrávka 10. kola:

HC Universita Palackého Olomouc – Black Dogs Budweis (VŠTE) 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
11. Rimmel (Janečko) – 30. R. Sitter (Tejko, Vochozka), 60. Rolínek (J. Kříž, Prášek).
Rozhodčí: Šudoma – J. Novotný, T. Kučera.
Vyloučení: 9:4, navíc Cach (Olomouc) 10 minut.
Střely na branku: 20:25.
Diváků: 100.
Black Dogs: I. Svoboda – Tintěra, R. Sitter, Hrůša, J. Kříž, Hubata, Vávra – Tejko, E. Bahula, Vochozka, Prášek, J. Šuhaj, Rolínek, Fiala, Křenek, Mikulášek, Matěj Dvořák, Š. Masopust, Grauer. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 25. listopadu 2019.

26. 04. 2024 Brzy patnáctiletá kapitánka dívčího výběru Future Olympians U15, vimperská odchovankyně Adéla Voldřichová, a čtrnáctiletá obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru pomohly vybojovat stříbrné medaile na European Girls Trophy v Bratislavě. Ve finále Češky podlehly Maďarsku U16 výsledkem 1:5 (asistenci na jediný gól si připsala Šrámková, která chyběla v původní nominaci) a nedosáhly na zlatý hattrick v prestižním turnaji.