Prvoligový lídr přivezl ze Vsetína další vítězství. Dosáhl na metu sto padesáti bodů

04.03.2020


V předposledním kole základní části Chance 1. ligy zvítězil budějovický tým ve skupině o pořadí v play off na ledě Vsetína rozdílem třech gólů a dokráčel k metě 150 bodů. Jihočeši se vytáhli na Valachy pošesté v sezoně. Po předchozí kanonádě doma se Slavií 12:1 (tucet gólů nasázel Motor naposledy 3. října 1980, kdy také na svém ledě smetl mužstvo Zlína 12:0) byli svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera patřičně nabuzení a nezastavili se ani pod vrchem Syrákovem.


VSETÍN – Bilanci šest zápasů a šest vítězství s hokejisty sídlícími Na Lapači doplnil Motor slušivým skóre 26:9. V posledním souboji otevřel skóre při hře pět na tři Roman Přikryl, jenž pálil bez přípravy z pravého kruhu. Trefil se poprvé ve svém čtvrtém utkání po návratu z marodky, kde pobýval od začátku prosince a podstoupil operaci ramene. Srovnával tečující Martin Procházka. Od začátku druhé části, kdy Vít Christov potrestal chybu v rozehrávce Vsetína, překonali hosté exbudějovického gólmana Ondřeje Bláhu ještě třikrát a teprve potom domácí upravili výsledek. „Hrál se parádní hokej ve vynikající atmosféře. Od druhé třetiny jsme to kontrolovali,“ uvedl kouč Václav Prospal.  

Chance 1. liga, o pořadí v play off, 27. kolo:

HC Robe Vsetín – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
17. Mart. Procházka (Smetana), 54. Karafiát (R. Jeřábek, Kucharczyk) – 10. R. Přikryl (P. Pýcha ml. ), 21. Christov, 30. Michnáč (M. Novák, Lytvynov), 47. Gilbert (Lytvynov, Karabáček), 54. A. Raška I (J. Suchánek, Gilbert).
Rozhodčí:
J. Doležal, Kašík – Měkýš, T. Kučera.
Vyloučení:
4:5, navíc Gilbert (Motor) 10 minut. 
Využití:
0:1.
Střely na branku:
36:34.
Diváků:
2 660.
ČEZ Motor:
Klouček – J. Suchánek, Plášil, Kachyňa, P. Pýcha ml., Allen, Lytvynov – M. Beránek, Venkrbec, Christov, Karabáček, Gilbert, M. Novák, Michnáč, Prokeš, J. Babka, Zd. Doležal, R. Přikryl, A. Raška I. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 4. března 2020. 

(red)Krátké zprávy
10. 06. 2023 Do správní rady zapsaného spolku HC České Budějovice, který zastřešuje hokejovou mládež, byl v minulých dnech kooptovaný chybějící pátý člen. Stal se jím někdejší hráč, trenér a manažer Jaroslav Pařízek. Prezidentem správní rady zůstává od minulé sezony Martin Hanzal, viceprezidentem Filip Novák. Dalšími členy jsou Jan Ryba a Milan Šesták.
09. 06. 2023 Českobudějovický Luboš Rob st. se posunul ze střídačky vsetínské juniorky na pozici prvního asistenta u prvoligového áčka Vsetína, kde již pomáhal v závěru minulé sezony a dobře zafungovala jeho spolupráce s hlavním koučem Jiřím Weintrittem.
09. 06. 2023 Ledová plocha na Zimním stadionu v Milevsku bude v provozu od 1. srpna. Vedle domácích hokejistů všech věkových kategorií se zde chystá připravovat rovněž extraligové áčko pražské Sparty, které v jihočeské baště rozbije týdenní tréninkový tábor.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie