První porážku v sezoně utrpělo Milevsko doma při vstupu do finále. Radovala se Hluboká

15.03.2024


Třetí březnový pátek náležel úvodnímu zápasu finálové série play off Krajské ligy mezi týmy Milevska a Hluboké nad Vltavou. Dalo by se přísahat na velmi příjemný fakt, že ani jeden z přítomných devíti stovek platících diváků se nenudil ani půl vteřiny. Domácí fanoušci na milevském stadionu od počátku trpěli, ale když jejich tým ve třetí části srovnal z 2:7 na 7:7, spustili pořádný rachot. Jenže hosté nepadli na kolena a dvěma trefami v závěru získali první bod.


MILEVSKO – Rychlý vedoucí gól Dalibora Arnolda byl překvapující. Druhý z hole Martina Hanzala byl alarmující. Třetí v podání hlubockého kapitána Josefa Milera po chybě domácích už vyvolal šok. Čtvrtý od Lukáše Matyse ukazoval na kolaps Milevska. Po dvou třetinách vytáhli hosté skóre na 7:2 (jednou inkasovali ve vlastní přesilovce, podruhé v oslabení), jenže ve třetím dějství dosud neporažení vítězové základní části nejprve trochu se štěstím, potom z enormního tlaku srovnali na 7:7. Za půl minuty však následoval vítězný gól Karla Váchy a potom ještě pečetící trefa Josefa Milera do prázdné klece při milevské power play. Byla to vskutku nevšední podívaná.

Co řekli trenéři?
František Ševčík, Milevsko: „Rozhodl špatný začátek, který jsme prospali. Ve třetí části to hosté asi trochu podcenili a my chytili lauf. Byl to divný zápas vzhledem k tomu, že šlo o finále play off, ale máme se od čeho odpíchnout.“
Filip Hejda, Hluboká: „Začali jsme dobře a měli hru pod kontrolou. Drobná ztráta koncentrace nás dostala do problémů, ale nakonec jsme je ustáli. Cítili jsme velkou sounáležitost od hráčů, kteří zůstali pouze na střídačce. Emotivně prožívali zápas s ostatními.“  

Krajská liga, finále play off, 1. zápas:

HC Milevsko 1934 – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 7:9 (0:4, 2:3, 5:2)
Góly a nahrávky:
22. Jak. Suchan, 32. Pouch (M. Masopust), 41. Vochozka (Jak. Suchan, Řezáč), 46. V. Krcho (M. Masopust), 48. Vochozka (Jak. Suchan), 49. Chocholoušek (D. Blažek), 57. Jak. Suchan (Vochozka) – 5. Arnold (Michel), 13. M. Hanzal (D. Nedorost), 15. Miler, 15. Matys (D. Nedorost, M. Hanzal), 26. Matys (M. Hanzal, D. Nedorost), 32. Miler (Arnold), 37. Schmidmayer (Miler), 57. K. Vácha (Škopek), 60. Miler (Schmidmayer, M. Hanzal).
Rozhodčí: Trnka, Hamr – Mich. Dančišin, Jan Lang.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 890.
HC Milevsko: D. Novák (15. Panec) – Přívozník, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček, Štekr – Pouch, V. Krcho, M. Masopust, J. Březina, Jak. Suchan, Vochozka, Chocholoušek, Januška, D. Blažek. Trenéři František Ševčík a Tomáš Prštický.
TJ Hluboká: Dašek – Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Formánek, K. Ťoupal – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, M. Hanzal, D. Nedorost. Trenéři Filip Hejda a Petr Bělohlav st.
Hrálo se 15. března 2024.
Stav série:
0:1.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie