Projekt Výchova talentované mládeže se dal do pohybu dalším ročníkem

07.10.2021


Český hokej odstartoval další ročník projektu Výchova talentované mládeže (VTM) pro hráče v kategoriích U14 a U15. Hokejisté ročníků 2007 a 2008, vybraní na základě výkonnosti, jejich přístupu k hokeji a školního prospěchu, absolvují v rámci projektu pod vedením zkušených skills trenérů, regionálních trenérů a trenérů krajských výběrů tréninky a zápasy mezi krajskými výběry. Součástí srazů jsou rovněž testy prováděné odborníky z FTVS Univerzity Karlovy.


PRAHA – V první části sezony se kempy uskuteční ve čtyřech termínech vždy na sedmi zimních stadionech, ve druhé části se dvakrát setkají výběry západu, středu a východu. V závěru sezony vyvrcholí projekt kempy pro výběry Čech a Moravy. Cílem projektu je pomoci hráčům s přechodem do akademií a nejmladší reprezentace U16, zajistit jim kvalitní nadstavbovou přípravu včetně nácviku speciálních dovedností a vytvořit prostor pro srovnání s nejlepšími vrstevníky. Pravidelně pořádané srazy umožňují pracovat s talentovanou mládeží na co nejvyšší úrovni.

Součástí kempů jsou také cvičení pro brankáře nebo výměna zkušenosti mezi trenéry svazu a krajů. Obsah tréninků dovedností koordinuje Tomáš Pacina, hlavní skills trenér Českého hokeje. Hlavním manažerem projektu VTM je Michal Razým. Trenéry výběru Jihočeského kraje v kategorii U15 jsou Jiří Hanzal a Ladislav Kolda st., jihočeský výběr U14 trenérsky vedou Petr Šachl a Tomáš Ulman. Na jihu Čech se scházejí také výběry U13 (trenéři Jan Kudrna a Tomáš Nouza) a U12 (trenéři Jan Boháč a Jan Bartizal) díky podpoře z krajského úřadu.

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou) 


Krátké zprávy
04. 06. 2023 Bývalý reprezentační gólman Alexander Salák po roční pauze od hokeje podle vlastních slov již nenaváže na svoji úspěšnou kariéru a bude se věnovat rodině, která se záhy rozroste o šestého potomka. Šestatřicetiletý rodák ze Strakonic a odchovanec tamního klubu prošel mládeží budějovického Motoru, mihl se v Písku a Táboře, hrál nejvyšší soutěže ve Finsku a Švédsku, českou extraligu vyzkoušel ve Spartě. Několik sezon strávil v KHL, odchytal dva zápasy za Floridu v NHL, zúčastnil se třech světových šampionátů a olympijského turnaje v roce 2014.
03. 06. 2023 Milevské A-mužstvo pokračuje v pilné přípravě na příští sezonu. Jednoho z favoritů Krajské ligy navštívil při tréninku obchodní zástupce firmy Odin Hockey Petr Mlíkovský a představil hráčům ve špičkové kvalitě ručně vyráběné hokejky z uhlíkových vláken. Následně oslovil klubové funkcionáře s nabídkou spolupráce.
03. 06. 2023 Dvě posily v ideálním hokejovém věku získal tým HC Milevsko 1934 pro nadcházející ročník Krajské ligy. Z druholigového Písku přišel brankář David Novák (21. června mu bude 29), který předtím dlouho působil v Táboře a strávil osm minut v extraligovém brankovišti pražské Slavie (2014-15). Z Písku se vrátil rovněž útočník Jan Březina (18. listopadu mu bude 29), jenž velkou část kariéry předtím prožil jako Novákův spoluhráč v Táboře.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie