Přenosy ze zápasů mládeže a Krajské ligy čekají na fanoušky. První stadiony na jihu mají kameru

04.06.2023


Na jihočeské zimní stadiony zamířila streamovací platforma Czech Ice Hockey TV, která dokáže prostřednictvím AI systému (Artifical Intelligence, špičková technologie umělé inteligence) bez fyzické obsluhy zprostředkovat přímé přenosy z hokejových utkání. Kluby dostanou službu zdarma a zajistí propagaci směrem k fanouškům nebo rodičům začínajících hráčů. Po zaplacení poplatku mohou lidé sledovat všechny zápasy řízené ČSLH.


JIŽNÍ ČECHY – Czech Ice Hockey TV je podobnou streamovací platformou jako HBO, VOYO či Netflix. Využívá špičkovou technologii umělé inteligence v systému AI a nastupující obrazový standard 4K TV, který má čtyřikrát více pixelů než Full HD TV. Horizontální rozlišení obrazovky představuje až čtyři tisíce pixelů. „Fixní kamera připevněná na zdi, ideálně nad středovou červenou čárou, automaticky sleduje hru. Zařízení je napojené pouze na zdroj elektrického proudu a internet. Nepotřebuje obsluhu. Dostane pokyn z našeho systému, kdy začne zápas. Spustí se, natočí přenos a vypne se,“ popisuje funkci Matúš Bubeník, projektový manažer ze společnosti Perinvest Media.

Perinvest Media patří do skupiny Perinvest Group. Zaměřuje se na streaming a produkci přenosů na digitálních médiích, včetně zpracování dat nebo rozborů utkání ze sportovních soutěží všech úrovní a věkových kategorií. Bývalý profesionální skokan do výšky, olympionik a slovenský reprezentant Matúš Bubeník aktuálně projednává se zástupci jihočeských klubů možnosti instalace kamer, jimiž by Czech Ice Hockey TV mohla snímat přenosy ze zimních stadionů. „Máme pokrytý Tábor a Písek. Tam už to funguje. Nyní jsme v úzkém spojení s českobudějovickým Motorem, který disponuje širokou mládežnickou základnou. Mládež je naše priorita,“ připomíná.

Sledovat lze i přenosy z jiných krajů

Czech Ice Hockey TV monitoruje zápasy všech věkových kategorií od 3. tříd po dospělé. Ze soutěží řízených ČSLH sleduje také Krajskou ligu mužů a 2. ligu. „Zatím jsme maximálně spokojení. Kamera je bezvadná,“ pochvaluje si Jaroslav Kolář, dlouholetý předseda a nyní vedoucí A-týmu HC Milevsko 1934. Milevský klub se stal první vlaštovkou mezi účastníky Krajské ligy. Představitele zbývající desítky klubů z nejvyšší jihočeské soutěže oslovil Matúš Bubeník na losovacím aktivu Jihočeského hokeje. „Zájem je poměrně veliký. Kluby dostanou službu zdarma a pomohou nám s propagací. Pro interní potřebu si vedle zápasů natočí i tréninky,“ vyzdvihuje projektový manažer.

Fanoušci zaplatí streamovací poplatek ve výši 300 korun měsíčně a zaregistrují se na platformu www.czechicehockey.tv, z níž budou sledovat libovolná utkání s výjimkou Tipsport extraligy a Chance ligy. „Uvedu příklad. Rodiče mladého hokejisty z Tábora nemohou doprovázet svého potomka k mistrovskému duelu do Plzně, ale protože v západočeské metropoli máme naši kameru, mohou rodiče sledovat zápas na obrazovce,“ ukazuje Matúš Bubeník jedno z možných využití nabízené služby. Zápasy lze vidět live i ze záznamu. Klubům označeným diváky jako oblíbené může vzniknout i finanční profit. O přístupy na stream usiluje rovněž Krajský výbor ČSLH pro potřeby disciplinární komise.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
29. 05. 2024 České reprezentanty, kteří před třemi dny získali titul mistrů světa, přijal v pražské Kramářově vile ministerský předseda Petr Fiala. Celý tým obdržel Medaili Karla Kramáře (nejvyšší možné ocenění od předsedy vlády), každý hráč převzal Pamětní list za vzornou reprezentaci. Spolu s téměř kompletním realizačním týmem se přijetí ve středu 29. května zúčastnilo dvanáct zlatých hokejistů. Z trojice jihočeských odchovanců se dostavil pouze Lukáš Sedlák.
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie