Poslední Božetice velmi potrápily finalistu dvou minulých play off na jeho ledě

20.11.2022

Nechybělo mnoho, aby se v nedělní dohrávce 11. kola Krajské ligy mužů zrodilo velké překvapení. Finalista posledních dvou jihočeských play off Spartak Soběslav přivítal na svém ledě poslední Božetice a snad pod dojmem debaklu utrpěného předtím ve Vimperku nemohl najít svoji tvář. Hosté od počátku vedli, až ve 44. minutě srovnali domácí na 4:4 a dalšími dvěma trefami obrátili výsledek. Ještě však inkasovali čtrnáct vteřin před třetí sirénou.

SOBĚSLAV – Z devíti předchozích utkání dosud hokejisté Božetic bodovali jenom jednou za výhru po samostatných nájezdech nad hradeckými Střelci. Po bodech sahali také do závěru souboje v Soběslavi. Neudrželi však náskok a ztráceli půdu pod nohama. Citelně dopláceli na vyloučení, sklidili celkem čtyřiašedesát trestných minut. Spartak dal první tři góly z přesilovek, čímž se de facto odrazil k záchraně předpokládaného výsledku. Skvěle si vyladil mušku autor čtyř gólů Vojtěch Slabý. „První dvě třetiny byly strašné. V závěru jsme se zklidnili a začali hrát hokej,“ rozdýchával tíži dramatu soběslavský kouč David Pánek. „Za stavu 3:1 jsme nedali dvě tutovky,“ litoval božetický trenér Roman Staněk.

Krajská liga, dohrávka 11. kola:

OLH Spartak Soběslav – TJ Božetice 6:5 (1:2, 2:2, 3:1)
16. Hubáček (V. Slabý), 33. V. Slabý (Žákovský, Píha), 40. Žákovský (Hubáček), 44. V. Slabý (Žákovský), 54. V. Slabý (Vl. Máca ml., Kanov), 58. V. Slabý (V. Pánek) – 7. D. Šťastný (M. Šimák), 9. M. Blažek (M. Jelínek, M. Šimák), 21. Buriánek, 38. D. Šťastný (Buriánek, Jíška), 60. Jar. Suchan (M. Šimák).
Rozhodčí: Hamr – Hřídel, Soukup.
Vyloučení: 4:7, navíc P. Hošek, T. Adamec (oba Božetice), oba 5 minut + do konce.
Využití: 3:0.
Diváků: 255.
Sp. Soběslav: Ježek (38. Baloun) – Kanov, Hubáček, Duben, V. Pánek, Himpan, Jiří Kubeš – V. Slabý, Žákovský, Vl. Máca ml., O. Pánek, Píha, Pauš (41. M. Kučera), J. Škoda, Mart. Novák, Jak. Šimák. Trenér David Pánek.
TJ Božetice: Čunát – Jíška, Hlaváč, T. Adamec, P. Hošek, Bartůněk, T. Hošek, Bejšák – M. Blažek, Buriánek, M. Jelínek, Rottenberg, Šašek, D. Šťastný, Jar. Suchan, M. Šimák, A. Špánek, Ryška, Mareš. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.
Hrálo se 20. listopadu 2022.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.