Pod vedením nového trenéra vybojoval Písek doma proti Hronovu po nájezdech pouze bod

18.11.2023

Písečtí odstartovali druhou polovinu základní části v západní skupině 2. ligy pod vedením nového trenéra Milana Mazance, který vystřídal Jana Trummera st. Do utkání s Hronovem na vlastním ledě vstoupili dobře a záhy si vybudovali dvougólový náskok. Ztratili ho v závěrečných minutách třetí třetiny. O prémiovém bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž neuspěl nikdo z Jihočechů (Rousek, L. Volf, Matiášek, Zayml, Pouzar). Za hosty se trefil Rus Murtazin.

PÍSEK – Za dvě minuty a jedenáct vteřin se prosadil Tomáš Rousek u pravé tyčky po pěkné přihrávce kapitána Lukáše Volfa. Druhý gól přidal z dorážky Patrik Zayml. Korigoval Lotyš Maris Jass, ale Martin Koupal zvýšil z přesilovky. Minutu a šest vteřin po něm využil početní výhodu také hronovský Rus Arťom Popitič. Po čtvrtém gólu Jegora Gracholského, jenž skóroval z levého kruhu, srovnali hosté dvěma slepenými góly v rozmezí minuty a půl. V prodloužení nevyužili Králové přesilovou hru. Jediný nájezd z deseti proměnil Marat Murtazin. „Měli jsme víc ze hry a soupeře pod kontrolou, dokud jsme plnili taktiku. Tým je mladý, nemám to klukům za zlé,“ řekl Milan Mazanec.

2. liga, skupina Západ, 16. kolo:

IHC Králové Písek – HC Wikov Hronov 4:5 sn (2:1, 1:1, 1:2 – 0:0)
3. Rousek (L. Volf, Matiášek), 9. Zayml (Ženíšek, L. Pavlát), 31. Koupal (J. Pouzar ml.), 54. Gracholskij (Hanus, R. Kříž) – 13. Jass (Vrtek), 32. Popitič (Kirillov, Táborský), 56. Hájek (Vrtek, Murtazin), 57. Murtazin (Hájek), rozh. nájezd Murtazin.
Rozhodčí: Jílek – F. Sýkora, Tuháček.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:1.
Diváků: 300.
IHC Písek: R. Kříž – Hanus, Radoš, Vajner, J. Turek, L. Pavlát, Šilhán, Velíšek – Rousek, L. Volf, Matiášek, Gracholskij, Koupal, J. Pouzar ml., Hollar, Ženíšek, Zayml, Václ. Brož, Šindelář. Trenéři Milan Mazanec a Radek Volf st.
Hrálo se 18. listopadu 2023.

21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.
21. 04. 2024 Křídelní útočník Antonín Klatovský z milevské hokejové líhně (nyní hráč Škody Plzeň) přispěl jedním gólem k vítězství reprezentace U17 nad Slovenskem 6:0 v závěrečném utkání Turnaje pěti ve švédském Tranasu. Češi předtím porazili také Finsko, Švédsko a Švýcarsko a dosáhli na celkové prvenství.