Pod hlubockým zámkem si zahrál s amatéry také Oldřich Válek, mistr světa z roku 1985

08.12.2022


Novogotický zámek v Hluboké nad Vltavou si odedávna vybírají filmaři ke svým projektům a již hezkou řádku let slouží „jihočeský Windsor“ jako romantická kulisa také hokejistům v nezastřešené Kuki aréně – při pohledu ze střídačky na stavební klenot, zvlášť za večerního osvětlení, se jim zlepší nálada, přestože zrovinka prohrávají. Stadion vybudovaný z iniciativy bývalého reprezentanta Miroslava Dvořáka využívá pravidelně k adventní exhibici i tým Fire Drakes Hutira Brno.


HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Tradice amatérských zápasů mezi Fire Drakes a jejich stálým soupeřem Ex EON je již patnáctiletá. Hráči obou týmů pocházejí napůl z Brna a okolí, napůl z českého jihu. Pojítkem se stalo přátelství s předčasně zesnulým hokejistou par excellence Miroslavem Dvořákem, dvojnásobným mistrem světa, dlouholetým kapitánem budějovického Motoru a hlubockým patriotem. „Nejde nám o počet gólů ani o vítězství. Prostě se rádi scházíme v adventní době, zasportujeme si v nádherném prostředí a posedíme v restauraci Kuki, která je nejlepším místem k připomenutí našeho kamaráda Míry „Kukiho“ Dvořáka,“ vyzdvihuje Ivo Hutira, majitel firmy nesoucí jeho jméno.

Amatérský tým Fire Drakes Hutira Brno reprezentuje výrobce a dodavatele zařízení pro plynárenství, vodárenství a energetiku. Na soupisce si hýčká posily z řad bývalých hráčů národního týmu. Patřil k nim nejlepší střelec české hokejové historie Milan Nový, letos nastoupili (nikoliv poprvé) Jihočech Václav Král a exjihlavský Oldřich Válek, mistr světa z roku 1985, přezdívaný El Obro. „Jezdíme sem každý rok. Pod krásným zámkem je to vždycky příjemné. I tentokrát to byl dobrý zápas,“ ohlíží se Válek. „Na jižní Čechy si vzpomenu pokaždé, když pocítím operovanou kyčel. Absolvoval jsem rehabilitaci v třeboňských lázních,“ usmívá se.

Někdejší důrazný útočník vyrůstal v Třebíči a převážnou část vrcholové kariéry prožil v barvách Dukly Jihlava, s níž vybojoval čtyři mistrovské tituly. Nastoupil k jednaosmdesáti utkáním za národní mužstvo, v roce 2019 byl uvedený do Síně slávy českého hokeje. „Vždycky jsme velmi dobře vycházeli s Jihočechy, když jsme hráli v Budějovicích. Na vojně v Jihlavě se mnou byl nynější hlubocký rolbař Roman Rákosník, k mým přátelům patří Láďa Kolda, Jarda Korbela, Vláďa Caldr, Jarda Pouzar a mnozí další. Nesmírně jsem obdivoval Míru Dvořáka. To byl neuvěřitelný člověk. Dokázal v hokeji hrozně moc a dovedl každému zvednout náladu,“ vzpomíná dvaašedesátiletý El Obro. 

Exhibiční utkání:

Ex EON – Fire Drakes Hutira Brno 8:8, samostatné nájezdy 4:4
Góly:
Lafata a Štern po 2, Štěpán, Božek, Bruner, Divoký – Petrčka 5, V. Král 2, Krytinář.
Ex EON: Hanzlík – Váša, Vinzens, Koblic, Bruner – Štěpán, Steier, Lafata, Divoký, Nosek, Božek.
Fire Drakes Hutira Brno: Hutira – Otepka, Krytinář, M. Dvořák ml., Hutira – Válek, V. Král, Petrčka, Dvořáček, Ševčík, Zamazal.
Rozhodčí:
Jan Seidl. 
Hrálo se 8. prosince 2022.

Eva Tesařová
Ladislav LhotaKrátké zprávy
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie