Písečtí Králové se zaměřují na sílu a vytrvalost. V červnu přidají dynamiku a hry

17.05.2023


Druholigový A-tým IHC Králové Písek vstoupil 9. května do suché fáze letní přípravy na sezonu 2023–24. Předtím si vedení klubu muselo poradit s odchodem hlavního kouče Tomáše Matušíka, jenž vyslyšel volání k návratu do mateřského Tábora. Vyřešit situaci v Písku svým způsobem napomohlo zemětřesení na trenérských postech u mládeže budějovického Motoru. Ze střídačky úspěšné juniorky (postup do extraligy) přišel ke břehu Otavy padesátiletý Jan Trummer st.


PÍSEK – Dlouholetý útočník jihočeských týmů, který ještě v sezoně 2019–20 nosil dres HC Vimperk mezi mantinely Krajské ligy, pozdravil své písecké svěřence již při kondičních testech 4. května. Od následujícího týdne se mužstvo začalo scházet čtyřikrát týdně. Na společné odpolední či spíše podvečerní tréninky v pondělí, úterý, středu a čtvrtek navazuje vždy dobrovolná páteční příprava podle individuálního plánu. Hokejisté využívají posilovnu na zimním stadionu, přilehlá sportoviště a přírodní podmínky v okolí. „Zatím jsem mile překvapený,“ hlásí Jan Trummer. „V průměru přichází dvacet kluků a vidím na nich, že mají chuť. Absence jsou hlavně kvůli maturitám nebo státnicím,“ říká.

Suchou přípravu si Králové rozdělili na dvě části. „První měsíc se zaměřujeme na sílu a vytrvalost, ve druhém upřednostníme rozvoj dynamické síly se zapojením her,“ vysvětluje nový písecký lodivod, jenž stojí u kormidla zatím většinou sám, neboť asistent a zároveň manažer Radek Volf st. souběžně driluje juniorský tým. Intenzivně však spolu diskutují o posílení hráčského kádru. „Chceme přivést dva až tři obránce a stejný počet útočníků,“ prozrazuje Jan Trummer. Bez otazníků se jeví obsazení brankářského postu. K dispozici už není David Novák, ale pokračují Richard Kříž a Marek Kadlec, připojil se Ivo Svoboda (Black Dogs, Samson) a rýsuje se příchod čtvrtého gólmana.

Po vyřešení zdravotních záležitostí může o místo v brankovišti zabojovat brzy dvacetiletý Jakub Korytar, jenž vyrůstal v Českém Krumlově, prošel mládeží Českých Budějovic a Plzně, odkud loni hostoval v písecké juniorce. Na led vybruslí písecký tým pravděpodobně v polovině července. Soupeře do přípravných zápasů budou Králové hledat v rozumné dojezdové vzdálenosti. Podle tohoto klíče se logicky nabízí Příbram či Klatovy. „Cílem bude dostat se do play off,“ netají Jan Trummer před svojí premiérou na střídačce mužů. „Po pětadvacetileté praxi s trénováním mládeže nemám z toho obavy,“ povídá odhodlaně bývalý hráč Motoru, Č. Krumlova, J. Hradce či David Servisu.   

Ladislav Lhota  


Krátké zprávy
20. 09. 2023 Na tiskové konferenci před startem 2. ligy oznámil svazový prezident Alois Hadamczik, že každý klub obdrží od ČSLH půl milionu korun ve dvou splátkách. První platbu slíbil prezident provést v polovině října, druhou do konce listopadu.
19. 09. 2023 Generálka na 2. ligu: BK Havlíčkův Brod - IHC Králové Písek 6:4 (0:2, 3:1, 3:1). Góly a nahrávky Jihočechů: 5. Matiášek (Koupal), 8. L. Volf (Radoš, Matiášek), 35. Gracholskij (Vajner), 48. Gracholskij. Sestava: R. Kříž - Hanus, Radoš, Vajner, Šilhan, J. Turek, L. Pavlát, Kurfürst - Rousek, L. Volf, Matiášek, J. Pouzar ml., Koupal, Ženíšek, Gracholskij, Hollar, F. Kolář, M. Novotný, Václ. Brož, Andrle.
19. 09. 2023 Nadcházející ročník 2. ligy se dočká výrazné novinky v podobě Utkání hvězd, které se uskuteční v Příbrami 27. ledna 2024. Nastoupí proti sobě výběry západní a východní skupiny. Vítěz třetí nejvyšší soutěže převezme zbrusu nový pohár z dílny uměleckého kováře Ondřeje Klíra.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie