Písečtí Králové se zaměřují na sílu a vytrvalost. V červnu přidají dynamiku a hry

17.05.2023


Druholigový A-tým IHC Králové Písek vstoupil 9. května do suché fáze letní přípravy na sezonu 2023–24. Předtím si vedení klubu muselo poradit s odchodem hlavního kouče Tomáše Matušíka, jenž vyslyšel volání k návratu do mateřského Tábora. Vyřešit situaci v Písku svým způsobem napomohlo zemětřesení na trenérských postech u mládeže budějovického Motoru. Ze střídačky úspěšné juniorky (postup do extraligy) přišel ke břehu Otavy padesátiletý Jan Trummer st.


PÍSEK – Dlouholetý útočník jihočeských týmů, který ještě v sezoně 2019–20 nosil dres HC Vimperk mezi mantinely Krajské ligy, pozdravil své písecké svěřence již při kondičních testech 4. května. Od následujícího týdne se mužstvo začalo scházet čtyřikrát týdně. Na společné odpolední či spíše podvečerní tréninky v pondělí, úterý, středu a čtvrtek navazuje vždy dobrovolná páteční příprava podle individuálního plánu. Hokejisté využívají posilovnu na zimním stadionu, přilehlá sportoviště a přírodní podmínky v okolí. „Zatím jsem mile překvapený,“ hlásí Jan Trummer. „V průměru přichází dvacet kluků a vidím na nich, že mají chuť. Absence jsou hlavně kvůli maturitám nebo státnicím,“ říká.

Suchou přípravu si Králové rozdělili na dvě části. „První měsíc se zaměřujeme na sílu a vytrvalost, ve druhém upřednostníme rozvoj dynamické síly se zapojením her,“ vysvětluje nový písecký lodivod, jenž stojí u kormidla zatím většinou sám, neboť asistent a zároveň manažer Radek Volf st. souběžně driluje juniorský tým. Intenzivně však spolu diskutují o posílení hráčského kádru. „Chceme přivést dva až tři obránce a stejný počet útočníků,“ prozrazuje Jan Trummer. Bez otazníků se jeví obsazení brankářského postu. K dispozici už není David Novák, ale pokračují Richard Kříž a Marek Kadlec, připojil se Ivo Svoboda (Black Dogs, Samson) a rýsuje se příchod čtvrtého gólmana.

Po vyřešení zdravotních záležitostí může o místo v brankovišti zabojovat brzy dvacetiletý Jakub Korytar, jenž vyrůstal v Českém Krumlově, prošel mládeží Českých Budějovic a Plzně, odkud loni hostoval v písecké juniorce. Na led vybruslí písecký tým pravděpodobně v polovině července. Soupeře do přípravných zápasů budou Králové hledat v rozumné dojezdové vzdálenosti. Podle tohoto klíče se logicky nabízí Příbram či Klatovy. „Cílem bude dostat se do play off,“ netají Jan Trummer před svojí premiérou na střídačce mužů. „Po pětadvacetileté praxi s trénováním mládeže nemám z toho obavy,“ povídá odhodlaně bývalý hráč Motoru, Č. Krumlova, J. Hradce či David Servisu.   

Ladislav Lhota  


Krátké zprávy
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
21. 07. 2024 Nejslavnější gól exbudějovického útočníka Daniela Voženílka (28) připravil o značnou sumu vášnivého sběratele puků. Pardubický rodák Voženílek překonal píseckého odchovance Jakuba Kováře v brankovišti Sparty na konci šestého semifinále Tipsport extraligy 2023-24 pouhé dvě desetiny vteřiny před třetí sirénou a třinečtí Oceláři díky jeho trefě jako první tým v historii české nejvyšší soutěže otočili sérii z 0:3 na 4:3, načež ve finále vybojovali pátý titul v řadě. Autor exkluzivního gólu podepsal kotouč, který byl nasazený do inkriminovaného zápasu jako čtrnáctý ze šestnácti (v prodloužení rozhodl o vítězství David Cienciala). Cenný artefakt zamířil do dražby na webu GotAuthentic a vítěz vysázel 111 (slovy sto jedenáct) tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie