Písečtí Králové padli ve finále Ligy juniorů, přesto se ohlížejí za úspěšným obdobím

01.04.2022


Juniorskému souboru IHC Králové Písek skončila sezona třetím finálovým zápasem Ligy juniorů na domácím ledě ve středu 23. března. Porážka 3:8 od přerovských Zubrů (předchozí výsledky v Přerově 2:3 po samostatných nájezdech a 3:6) zastavila jejich cestu po náročné, ale úspěšné základní části a následném play off. Mnozí členové kádru zároveň pendlovali v dospělých týmech Písku (2. liga), Radomyšle či Strakonic (kraj), tudíž měli v nohách kolem šedesáti utkání.


PÍSEK – Junioři od břehu Otavy navázali na ročník 2018–19, kdy obsadili druhé místo ve čtyřčlenné kvalifikaci a vybojovali si právo účasti v extralize. Nakonec nepůsobili mezi elitou, neboť vedení Českého hokeje kvapně překopalo strukturu mládežnických soutěží. V letošním ročníku Ligy juniorů, která je druhou nejvyšší po extralize, suverénně ovládli šestičlennou skupinu Západ tvořenou českými celky. Na prvním místě konečné tabulky se usadili s náskokem dvaceti bodů před druhým Havlíčkovým Brodem. V úvodní části se poměřovaly české týmy jen mezi sebou, ve druhé hrály systémem doma – venku proti šestici moravských soupeřů ze skupiny Východ.

Do play off postoupily vždy dva nejlepší týmy ze skupiny. Písečtí Králové v semifinále vyřadili Techniku Brno 3:0 na zápasy, ve finále stejným poměrem podlehli Přerovu, který byl jasným lídrem Východu. „První duel na přerovském ledě jsme odehráli dobře, ale vybrali jsme si trochu smůly a nevyšla nám zápasová loterie, v níž jsme za stavu 1:1 trefili tyčku,“ rekapituluje trenér Radek Volf st., jenž stál na střídačce už ve zmiňované sezoně 2018–19. „V zahajovací třetině druhého utkání na Moravě jsme udělali tři velké chyby, domácí nás potrestali a nepodařilo se nám dohonit ztrátu,“ ohlíží se.

Nemohli na led, makali v lese

Třetí konfrontace, tentokrát na píseckém výstavišti, nepřinesla zvrat do finálové série. Úvodní periodu prohráli Králové 1:5 a nakonec padli výsledkem 3:8. „Kluci byli hlavně zpočátku vylekaní a nervózní. Od druhé třetiny se zlepšili a dohráli to se ctí,“ uzavírá Radek Volf  hodnocení série s Přerovem. Písecký celek tvořili převážně odchovanci spolu s jednotlivci posbíranými z Českých Budějovic, Strakonic, Příbrami nebo Sušice. Pouze Lukáš Kulvejt přišel již před třemi léty ze vzdálenějších Benátek. Kouč nechce nikoho vyzdvihovat jmenovitě. „Vystupovali jsme jako tým a udržovali dobrou partu i mimo led. V podzimním rozjezdu pomáhala jedna pětka s brankářem z Plzně,“ připomíná.

Velké procento hráčů zůstane v kádru pro příští ročník, ve kterém se Králové mohou těšit na jihočeské derby s Motorem sestupujícím z extraligy, ale Marek Kadlec, Tomáš Hollar, Adam Ryba, Jegor Gracholskij, Lukáš Kulvejt, dosavadní kapitán Jan Kurfürst, Kryštof Kovářík či Filip Andrle již zamíří k dospělým. Pravděpodobně zahájí přípravu s druholigovým áčkem. „Uplynulá sezona pro nás odstartovala v podstatě již v říjnu 2020, kdy musela mládež opustit stadiony kvůli covidu-19. Rok se nehrálo, ale my jsme chodili trénovat do lesů a makali bez nejmenšího problému. Kluci věděli, co a proč dělají. Byla to parádní jízda, na níž budu vždycky rád vzpomínat,“ oceňuje Radek Volf.

Ladislav Lhota       

Junioři IHC Králové Písek v sezoně 2021–22:

Brankáři: Marek Kadlec, Jan Lokajíček, Metoděj Císař, Jakub Vondraš
Obránci: Lukáš Kulvejt, Matouš Hail, Radek Dohnal, Jan Kurfürst, Daniel Hála, Josef Lechnýř, David Kouba, Jan Kolář, Adam Dolhý, Matěj Houdek
Útočníci: Richard Pitel, Martin Mikeska, Alois Dubský, Jegor Gracholskij, Adam Ryba, Ondřej Sládek, Filip Andrle, Kryštof Kovářík, Tomáš Hollar, Tomáš Hlaváček, Tomáš Koška, Daniel Lamač, Lukáš Polák, Ondřej Tuháček, Marcel Kříž, Ondřej Pešek, Jaroslav Kreuzman, Matyáš Krasanovský
Trenéři: Radek Volf st. a Václav Šrámek.  Krátké zprávy
04. 06. 2023 Bývalý reprezentační gólman Alexander Salák po roční pauze od hokeje podle vlastních slov již nenaváže na svoji úspěšnou kariéru a bude se věnovat rodině, která se záhy rozroste o šestého potomka. Šestatřicetiletý rodák ze Strakonic a odchovanec tamního klubu prošel mládeží budějovického Motoru, mihl se v Písku a Táboře, hrál nejvyšší soutěže ve Finsku a Švédsku, českou extraligu vyzkoušel ve Spartě. Několik sezon strávil v KHL, odchytal dva zápasy za Floridu v NHL, zúčastnil se třech světových šampionátů a olympijského turnaje v roce 2014.
03. 06. 2023 Milevské A-mužstvo pokračuje v pilné přípravě na příští sezonu. Jednoho z favoritů Krajské ligy navštívil při tréninku obchodní zástupce firmy Odin Hockey Petr Mlíkovský a představil hráčům ve špičkové kvalitě ručně vyráběné hokejky z uhlíkových vláken. Následně oslovil klubové funkcionáře s nabídkou spolupráce.
03. 06. 2023 Dvě posily v ideálním hokejovém věku získal tým HC Milevsko 1934 pro nadcházející ročník Krajské ligy. Z druholigového Písku přišel brankář David Novák (21. června mu bude 29), který předtím dlouho působil v Táboře a strávil osm minut v extraligovém brankovišti pražské Slavie (2014-15). Z Písku se vrátil rovněž útočník Jan Březina (18. listopadu mu bude 29), jenž velkou část kariéry předtím prožil jako Novákův spoluhráč v Táboře.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie