Písečtí Králové na příbramském ledě ztratili výsledek v závěrečné pětiminutovce

08.11.2023


Po vítězné předehrávce Tábora na chomutovském ledě sehrál velmi dobrou partii ve 14. kole druholigové skupiny Západ také celek Písku, který v Příbrami vedl a ještě do 55. minuty držel stav 1:1. Potom Králové inkasovali dvakrát rychle za sebou a nepovedlo se jim zachránit výsledek ani v závěrečné power play. Výkon však byl příslibem. Škoda jen zbytečného extempore Lukáše Rouska, který v 38. minutě musel předčasně pod sprchy za nesportovní chování.


PŘÍBRAM – V píseckém dresu se objevili, zatím jako výpomoc na jeden zápas, zkušení útočníci Jan Březina (Milevsko) a Lukáš Zayml (Tábor). Před polovinou základní hrací doby vybojoval kotouč Jegor Gracholskij a našel na levém kruhu najíždějícího Lukáše Pavláta, který střelou švihem překonal Petra Jirouška. Domácí vyrovnali při vyloučení Lukáše Rouska na dvě plus dvě minuty, načež postižený dostal trest do konce utkání za protesty. Skóre otočil extáborský Josef Hasman, jehož střelu z těžkého úhlu smolně tečoval Jan Radoš. Po akci nastartované expíseckým Lukášem Bednaříkem pečetil Jan Bečvář. „Kluci makali, dodržovali pokyny, ale neproměnili šance,“ řekl kouč Jan Trummer st.   

2. liga, skupina Západ, 14. kolo:

HC Příbram – IHC Králové Písek 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
38. D. Krejčí (Kafka, M. Kolda), 55. Hasman (Kafka, D. Krejčí), 57. Bečvář (Zdeněk, L. Bednařík) – 29. L. Pavlát (Gracholskij).  
Rozhodčí: Trnka – V. Kubíček, Jurak.
Vyloučení: 1:6, navíc Rousek (Písek) 10 minut + do konce.
Využití: 1:0.
Diváků: 312.
IHC Písek: R. Kříž – Hanus, Radoš, Vajner, J. Turek, Šilhan, L. Pavlát, Velíšek – Rousek, L. Volf, Matiášek, Gracholskij, Koupal, J. Pouzar ml., J. Březina, Ženíšek, Hollar, Zayml, Zátopek. Trenéři Jan Trummer st. a Radek Volf st.
Hrálo se 8. listopadu 2023.

(lho) 


Krátké zprávy
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu.
21. 04. 2024 Křídelní útočník Antonín Klatovský z milevské hokejové líhně (nyní hráč Škody Plzeň) přispěl jedním gólem k vítězství reprezentace U17 nad Slovenskem 6:0 v závěrečném utkání Turnaje pěti ve švédském Tranasu. Češi předtím porazili také Finsko, Švédsko a Švýcarsko a dosáhli na celkové prvenství.
20. 04. 2024 Po utkání s Rakouskem v Linci, které český národní tým vyhrál 3:2, oznámil hlavní kouč Radim Rulík změny v kádru před další fází přípravy na světový šampionát. Z dvojice českobudějovických útočníků již nebude pokračovat Adam Kubík, naopak v týmu zůstává Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie