Písečtí Králové doma konečně zabrali naplno. Plný počet bodů přivezl i Tábor

19.11.2022

Druholigové mužstvo Písku po třech porážkách v řadě bez jediného uštípnutého bodu konečně zabralo naplno a na domácím ledě si poradilo s Benátkami. Vítězný gól padl již v 7. minutě, od úvodu druhého dějství si Králové drželi nejtěsnější výsledek. V tabulce poskočili na jedenáctou pozici a zvýšili náskok před kvartetem týmů z chvostu na deset bodů. Celkově třetí Tábor přivezl povinnou výhru ze Slaného, kde zdolal předposlední Řisuty.

PÍSEK / SLANÝ – Centr první písecké formace Martin Koupal rozjásal tribuny vedoucím gólem již po jednadvaceti vteřinách od úvodního buly. Brankáře Martina Sejpala překonal o šest minut později také Jan Matiášek a jak se ukázalo, jeho trefa byla vítězná. Domácí gólman Richard Kříž zastavil sólový únik Václava Jankovského, ale při Matiáškově vyloučení ve 24. minutě nedosáhl na korigující střelu Dominika Zumra. Jihočeský kapitán Lukáš Volf v 50. minutě zakončil trestné střílení do tyčky, hosté v závěru marně zkoušeli power play. „Lépe jsme bruslili a měli herní převahu. Nepustili jsme soupeře do výraznějšího tlaku. Skvěle zachytal Kříž,“ vyzdvihl kouč Tomáš Matušík.

Zatímco do sestavy Písku se mohl po delší pauze (zlomená ruka) zařadit zkušený křídelník Jan Březina, v táborském dresu chyběli marodící útočníci Jan Milfait a Tomáš Hajič. Na Zimním stadionu ve Slaném se ujali vedení hokejisté domácích Řisut, když obraně „kohoutů“ ujel rychlík Ondřej Sýkora a prosadil se u levé tyčky. Za hosty srovnal pohotový Jakub Matušík, jenže střelec úvodního gólu vrátil náskok „buldokům“. Bleskové vyrovnání zařídil dorážkou Lukáš Endál. Obrat povrdil dalekonosnou střelou v přesilovce Ondřej Šulek. Potom už měli navrch Jihočeši, přestože snaživý domácí celek ještě dvakrát vyrovnal. Závěr dirigovali favorité od Jordánu.

2. liga, Západní konference, 18. kolo:

IHC Králové Písek – HC Benátky nad Jizerou 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
1. Koupal (Prášek, Matiášek), 7. Matiášek (Prášek, D. Dudáček) – 24. Zumr (Jankovský, Bříška).
Rozhodčí: Šperl – T. Kučera, D. Brož.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 34:27.
Diváků: 291.
IHC Písek: R. Kříž – D. Dudáček, Hanus, Radoš, F. Novák, J. Turek, L. Pavlát – Prášek, Koupal, Matiášek, J. Březina, L. Volf, Gracholskij, A. Macháček, Hollar, J. Pouzar ml., M. Novotný, Václ. Brož, L. Bednařík. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Volf st.
Hrálo se 19. listopadu 2022.

HC Řisuty – HC Tábor 4:7 (2:3, 2:3, 0:1)
5. P. Sýkora (Patyk, S. Janda), 15. O. Sýkora (Patyk, Mart. Bláha), 27. Patyk (O. Sýkora, Mart. Bláha), 33. S. Janda (Pejchal, Okegawa) – 8. J. Matušík (Seidl, K. Černý), 16. Endál (F. Vlček, L. Kříž), 19. Šulek (Plášil, Seidl), 33. Plášil (Šulek), 36. Severa (L. Kříž), 40. J. Matušík (Plášil), 48. Mil. Dančišin (J. Suchánek, F. Vlček).
Rozhodčí: Ovsík – Kettner, Figer.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 0:3.
Diváků: 150.
HC Tábor: T. Dvořák – J. Suchánek, Plášil, Vala, L. Kříž, Hubata, K. Černý, Kohout – Seidl, J. Matušík, Šulek, F. Vlček, Mil. Dančišin, Endál, Jan Bárta, P. Zíb, Severa, Zayml, Chocholoušek, Duda. Trenéři Radek Bělohlav a Zdeněk Kutlák.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.