Osmifinálová série se otočila v neprospěch Tábora. Padl doma s Příbramí

15.03.2023


Druholigové osmifinále se vrátilo z Příbrami na táborský led, ale „kohoutům“ tentokrát vůbec nepomohlo domácí prostředí s početným diváckým zázemím. Porážka 1:2 byla pro ně druhou v řadě a vedení v sérii se ujali Středočeši, kteří v příštím duelu pod Svatou horou v pátek 17. března již mohou rozhodnout o postupu. Třetí vzájemné utkání poznamenaly nepěkné zákroky, po nichž zamířili Samuel Duchan (Tábor) a Petr Eret (Příbram) předčasně pod sprchu.


TÁBOR – Do sestavy Jihočechů se vrátil Lukáš Endál, naopak chyběl jiný útočník Jiří Severa vyloučený v předchozím utkání. Hosté otevřeli gólový účet z přečíslení dva na jednoho. Obránce David Zdeněk v roli falešného křídla pohodlně skóroval do odkryté části klece. Na začátku druhé části mohl zvýšit expísecký Lukáš Bednařík, jenže sólovou jízdu zakončil trefou do tyčky. Pojistit náskok se podařilo až ve 49. minutě Ondřeji Havlínovi, jenž ve vlastním oslabení doklepával bekhendem odražený kotouč po střele Ladislava Gengela. Krátce poté však usedl za katr příbramský kapitán Petr Josefus a domácí Milan Dančišin využil přesilovku pět na tři. Power play už nepřinesla změnu. 

2. liga, Západní konference, osmifinále play off, 3. zápas:

HC Tábor – HC Příbram 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly a nahrávky:
49. Mil. Dančišin (D. Kohút, J. Suchánek) – 9. D. Zdeněk (Hasman, Bečvář), 49. Havlín (Gengel, Pinkas).
Rozhodčí: Barek, J. Bernat – Jurak, Tuháček.
Vyloučení: 5:7, navíc Duchan (Tábor), Eret (Příbram) oba 5 minut + do konce.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 2 522.
HC Tábor: D. Gába – Plášil, Hubata, J. Suchánek, Hajič, K. Černý, Krejčí – Seidl, J. Matušík, Šulek, Endál, Milfait, Jan Bárta, D. Kohút, F. Vlček, Bahenský, Prášek, Mil. Dančišin, Duchan, Duda. Trenéři Aleš Krátoška a Petr Bačo.
Hrálo se 15. března 2023.
Stav série:
1:2.

(lho)Krátké zprávy
24. 07. 2024 Zimní stadion v Táboře, který prochází významnou rekonstrukcí, by měl být připravený k provozu od 12. srpna. Zúženou hrací plochu aktuálně lemují nové moderní mantinely s plexiskly, na něž Táborští získali certifikaci opravňující pořádat mezistátní zápasy a duely nejvyšších soutěží. Nový bude řídící systém chlazení ve strojovně a prostory střídaček, časoměřičů či vjezdu rolby.
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie