Petr Punčochář se těší z narozeného syna. Míra a váha ukazují na hokejistu

06.11.2014

Prvoligový tým od soutoku Malše s Vltavou se vrátil na vítěznou vlnu a po dvou tříbodových úspěších v Mostě resp. doma s Benátkami poskočil na šestou příčku v tabulce. Duel 21. kola s týmem Benátek, který je farmou extraligového Liberce, rozhodli Jihočeši až v poslední třetině, kdy dvěma pěknými góly završili skóre na konečných 4:1. Partie s relativně slabším soupeřem byla však dlouho vyrovnaná.

ČESKÉ BUDĚJOVICEDomácím patřil nástup do zápasu, ale do první přestávky šli pouze s jednogólovým náskokem. V polovině utkání se trefili podruhé, jenže hosté snížili gólem do šatny a zarputile se rvali o výsledek. „V první třetině jsme si mohli vytvořit vyšší náskok, měli jsme hodně přesilovek. Bohužel, skórovali jsme jenom jednou. Když soupeř na konci druhé třetiny snížil na 2:1, bylo to hodně nebezpečné. Naštěstí jsme brzy dali na 3:1, což nás uklidnilo a dohráli jsme v klidu,“ rekapituloval obránce Petr Punčochář.

Z pohledu domácího mužstva se nejméně vydařila prostřední dvacetiminutovka. „Hráli jsme přesilovky, ale netrefovali bránu. Pak jsme udělali zbytečné fauly a soupeř to potrestal,“ uvědomoval si jednatřicetiletý Jihočech, který však nepochyboval o tom, že Motor rozšíří své bodové konto. „Šli jsme za tím od začátku a věřili, že přidáme třetí zásah anebo to v závěru udržíme bez gólu a skončí to výsledkem 2:1,“ potvrdil odhodlání celého týmu.

Počínání benáteckých hráčů s přibývajícím časem provázela nervozita. Potvrdili pověst nejtrestanějšího účastníka v soutěži. Pro zajímavost, Benátky dosud nasbíraly 426 trestných minut, zatímco Motor, který je nejslušnější, si vystačil s 216 minutami. „Myslím, že jejich fauly byly písknuté dobře. Za stavu 4:1 byli asi podráždění. V sestavě měli několik hráčů z extraligy a ti to neunesli. Chtěli se trošku porvat, ale rozhodčí to nedovolili,“ naoko litoval Punčochář.

Není bitkař, ale neváhal by

Budějovičtí dokážou vybrat ze svého středu pár bitkařů a lidé v hledišti byli natěšení, když dobře narostlý Jakub Suchánek v 60. minutě odhodil rukavice i helmu a vyzýval k férovému souboji Jaroslava Vlacha. Diváci se nakonec dočkali boxerského a řecko-římského duelu mezi Martinem Semrádem a Jánem Niko. „Byl jsem zvědavý na Kubu Suchánka, jak by to dopadlo. Sám nejsem žádný bitkař, ale určitě bych neváhal, kdybych se dostal do nějaké mely,“ usmíval se někdejší juniorský reprezentant a účastník třech šampionátů.

Celek Motoru si napravil pověst pošramocenou v předchozím domácím zápase s Kadaní, který prohrál 2:5. Petr Punčochář toho chmurného večera nebyl na ledě. „Manželka rodila a vyšlo to zrovna na den, kdy se hrálo mistrovské utkání. Požádal jsem trenéry o volno. Vyšli mi vstříc. Pro mě to je nejhezčí zážitek, když vidím, jak moje dítě přichází na svět,“ rozplýval se šťastný otec tři a půl kila vážícího a 49 centimetrů „dlouhého“ syna Olivera, jenž prý bude hokejistou. Tatínek asistoval i u narození starší sestřičky Amelie.

V probíhající sezoně vynechal Petr Punčochář pouze duel s Kadaní a zdá se, že definitivně zažehnal zdravotní trable, které ho provázely předchozí dva ročníky. „Na předsezonní prohlídce mi lékaři našli rozšířenou aortu a musel jsem na operaci. Dělali mi plastiku aorty. Rok jsem vynechal a začal znovu ve Vítkovicích, jimž stále patřím, ale přišlo zranění kotníku. V závěru minulé sezony jsem se rozehrával v Havířově. Musím to zaklepat, zdraví mi slouží,“ ťukal si na zuby kloubem ukazováčku.

Na budějovickém ledě prožil mládežnická léta. Pod vedením trenéra Tlačila tady získal dorostenecký titul. Mezi dospělé ale vstoupil v Karlových Varech. Extraligu hrál také v Havířově, Znojmě, Litvínově a Vítkovicích, 1. ligu válel v Jihlavě, Písku nebo Kadani. Pod Černou věží hostuje z Vítkovic s roční smlouvou a následnou opcí. „Na sever Moravy jsem cestoval z Tábora přes celou republiku. Uvítal jsem zájem Budějovic. Mám to kousek. Je tady příjemné prostředí a jsem tady spokojený,“ uvedl hráč draftovaný roku 2001 Chicagem.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.