O výsledku krajského souboje mezi týmy Humpolce a Radomyšle rozhodl Hubatův nájezd

10.02.2017

Termín duelu mezi týmy Humpolce a Radomyšle v 18. kole Krajské ligy se posunul z prvního únorového víkendu na pátek 10. února vzhledem k žádosti hostí, kteří zápolili s velkou marodkou. Večerní čas – hrálo se od 19 hodin – přilákal do hlediště v Humpolci pouhých šedesát diváků, ale nikdo z nich nelitoval, protože na ledě se odvíjel pěkný, rychlý a dramatický zápas, jehož výsledkové rozuzlení ve prospěch domácích padlo až v samostatných nájezdech.

HUMPOLEC – Začátek dohrávaného utkání patřil spíše hostům, jimž chybělo jediné – nalézt recept na překonání tradičně spolehlivého brankáře Jana Zoura. Po bezgólové periodě zařídil Petr Kica vedení pro Radomyšl, ale před druhou sirénou odpověděl vyrovnávací trefou Lukáš Hynek. Rozhořela se ještě potyčka mezi Jakubem Kočím a Radkem Volfem ml., který se pro tento zápas přeškolil z obránce na útočníka, a oba museli předčasně do sprch. Ve třetím dějství zůstalo skóre beze změny.

V samostatných nájezdech zvítězili domácí 2:1 (stejný byl i konečný výsledek), rozhodující dal Tomáš Hubata. „Zpočátku se víc dařilo soupeři. Zatlačil nás, ale měli jsme oporu na brankářském postu. Zhruba po pěti minutách druhé třetiny jsme srovnali síly a začali hosty přehrávat. V závěru se to přelévalo na obě strany, ale brankáři byli neprůstřelní,“ líčil humpolecký trenér Jiří Zour. Za mužstvo Radomyšle premiérově nastoupil gólman Richard Kříž (ročník 1999) a vedl si znamenitě (v útoku se činil jmenovec Jan Kříž). „Ríša chytal výborně,“ potvrdil kouč Radek Volf st. „Hrál se pěkný hokej, v nájezdech jsme měli trochu smůlu,“ dodal.

Krajská liga, dohrávka 18. kola:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Radomyšl 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0)
Góla a nahrávky:
39. L. Hynek (Martin Jelínek, D. Hřeben), rozh. nájezd Hubata – 23. Kica (Torba).
Rozhodčí: Trnka – Karlín, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 7:8, navíc Kočí (Humpolec) a R. Volf ml. (Radomyšl) oba 5 minut + do konce.
Diváků: 60.
J. Humpolec: Jan Zour – Tobola, Zadina, Hurda, Kočí, Žůček, J. Šerák – Martin Jelínek, D. Hřeben, L. Hynek, Kavka, Dolejš, Hubata, Vitera, Loučka, Cirhan. Trenéři Jiří Zour a František Šerák.
S. Radomyšl: R. Kříž – Pěnička, Švagr, Burkoň, Vejda – Kica, Stropnický, J. Řehoř, Vlk, R. Volf ml., P. Březina, Torba, V. Novák, J. Kříž. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
Hráno 10. února.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.