Na startu Krajské ligy si Veselí poradilo s Humpolcem a Hluboká urvala bod v Milevsku

22.09.2018

Dvěma sobotními zápasy 1. kola odstartoval nový ročník Krajské ligy mužů na českém jihu. Ve Veselí nad Lužnicí po vyrovnané úvodní periodě vzali režii do svých rukou domácí hráči a přestíleli mužstvo humpolecké Jiskry, které citelně postrádalo zraněnou brankářskou jedničku Jana Zoura. Zato v Milevsku dramatický souboj s hlubockými Rytíři dospěl až do prodloužení. Více štěstí nakonec měli domácí, jejichž hru výrazně oživil Radek Seidl, posila z druholigového Tábora.

VESELÍ / MILEVSKO – Veselská Lokomotiva nastoupila pod novým trenérem Josefem Vachulkou a také se dvěma nováčky v sestavě. Obránce Marian Takáč přišel na hostování z béčka David Servisu, útočník Jiří Egert se coby odchovanec vrátil z juniorky Motoru. Utkání se z pohledu domácích vyvíjelo bez dramatické zápletky. O střelbu se postarali zkušení borci, jednu nahrávku si připsal také brankář Filip Dvořák. „Ze začátku jsme byli nervózní a dopouštěli se spousty nepřesností, ale postupně jsme se zlepšovali. Za stavu 4:0 jsme dostali smolný gól ze středního pásma,“ popisoval vedoucí týmu Petr Vokroj.

Rovněž Humpolečtí představili nové tváře. V obraně se objevil Lukáš Motl získaný z béčka Havlíčkova Brodu a jako jediný dokázal skórovat. Brankoviště hájil mladík Ondřej Machotka, který přišel v závěru minulého ročníku z Ledče nad Sázavou. Nedokázal však plně nahradit týmovou jedničku Jana Zoura – ten si poranil třísla v přípravném duelu s Chotěboří. „V první třetině to šlo, ale potom to byla bída a děs,“ nic nezakrýval humpolecký trenér Jiří Zour. „Byly tam nepřesnosti, námazy, vyloučení. Sice jsme v oslabení bránili docela slušně, ale od druhé třetiny se nám nedařilo celkově,“ dodal.

Hrálo se rychle a slušně

Diváci v Milevsku sledovali bitvu, která si vyžádala k výsledkovému rozuzlení téměř třiašedesát minut. Domácí dres oblékl poprvé centr Jakub Šimák (1993), jenž naposledy účinkoval v Táboře, ale poslední dva roky odpočíval, a především zkušený druholigista Radek Seidl. V sestavě naopak chyběli Čunát, Kořánek a Pletka. „Na první mistrovský zápas to bylo docela rychlé,“ ohlížel se vládce milevské střídačky Emil Švec st. „Vypracovali jsme si třígólový náskok, ale nedokázali si ho pohlídat a platili za chyby. Prodloužení bylo o štěstí. Zaplať Pán Bůh za druhý bod,“ ulevil si někdejší kanonýr.

Hlubočtí Rytíři doplnili kádr o hráče vyšlé z juniorky Motoru – obránce Robina Rákosníka (jeho bratr Roman nemohl nastoupit, neboť držel službu jako rolbař v Budvar aréně) a útočníka Lukáše Matyse. V obraně se také objevil po dvouleté pauze bez hokeje Erik Bahula, útok posílil vysokoškolák Jan Fiala, jenž naposledy hrál ve Slaném. „Utkání bylo rychlé, tvrdé, slušně vedené. Pěkný hokej. Domácí potvrdili kvalitu a my byli rádi, že jsme se jim od druhé třetiny vyrovnali výkonem i střelecky. Léta jsme se vraceli z Milevska bez úspěchu a čas ukáže, jak cenný byl dnešní bod,“ hlásil kouč Miroslav Šulista.

Krajská liga, 1. kolo:

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Jiskra Humpolec 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
13. Dušák (F. Dvořák), 30. J. Míchal (Arnold, L. Míchal), 39. M. Čáp (Chlaň, Mikeska), 39. Arnold (J. Míchal), 43. M. Čáp (Dušák), 46. Bůžek (J. Benda) – 39. Motl.
Rozhodčí: Trnka – Matoušek, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 5:6.
Diváků: 152.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, M. Drs, L. Míchal, J. Benda, Takáč, Malecha – M. Čáp, Mikeska, Dušák, J. Míchal, Arnold, Bůžek, Egert, D. Kratochvíl, Vlach. Trenéři Josef Vachulka a Stanislav Bůžek.
J. Humpolec: Machotka – Motl, Zd. Jelínek, Žůček, Šerák, Hlavnička, Loučka – Dolejš, M. Hynek, Hendrych, Brychta, Mart. Jelínek, Hubata, Kavka, Baxa, Brázda. Trenéři Tomáš Maršík a Jiří Zour.
Hráno 22. září.

HC Milevsko 2010 – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 6:5 v prodl. (3:1, 2:4, 0:0 – 1:0)
15. Seidl (Hamerle), 17. J. Müller (Seidl), 19. Fořt, 23. Seidl (J. Müller, Votruba), 38. Radosta (J. Müller), 63. Radosta – 19. Mil. Šesták, 24. E. Bahula, 26. Matys (Šimek), 31. Maurenz (Heřmánek), 40. Miler (Dušek).
Rozhodčí: Šperl – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 4:4.
Diváků: 350.
HC Milevsko: Panec – Štych, Jíška, Hamerle, A. Hájek, J. Havran, Votruba – Pouch, Suchan, Radosta, T. Bílek, T. Hájek, J. Müller, Seidl, Buriánek, Sláma. Trenér Emil Švec st.
TJ Hluboká: Dašek – Robin Rákosník, Dušek, Hejda, Heřmánek, Žlůva – Oulík, Miler, E. Bahula, Maurenz, Holub, Fiala, Matys, Mil. Šesták, Šimek. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.

05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.
05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.