Na pohromu domácích celků doplatily Vajgar a Vimperk. Do semifinále vpluly Strakonice a Veselí

11.03.2018

Čtvrtfinálové série play off Krajské ligy mužů pokračovaly druhými zápasy. Postup do semifinále si zajistil vítěz základní části, tým Strakonic, který zvítězil v Jindřichově Hradci před letošní rekordní návštěvou po samostatných nájezdech. Nájezdy zvládl také krumlovský Slavoj a vynutil si třetí duel (středa 14. 3.). Milevsko podlehlo Radomyšli o tři góly a rozhodující zápas bude hostit stadion v Písku (úterý 13. 3.). Po vítězství ve Vimperku už poskočila mezi čtyři nejlepší veselská Lokomotiva.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – Skóre odvetného souboje mezi Vajgarem a Strakonicemi otevřel brzy po začátku bombou z mezikruží Zdeněk Ondřej. Ve 33. minutě se domácí špílmachr trefil podruhé, ale v polovině třetího dějství šel po faulu předčasně z ledu a chyběl v rozhodující fázi zápasu. Hradecká sestava byla tenčí rovněž o Chmela (rodinné důvody), Kubína (nemoc), Košťála, Kalvase a M. Přibyla (zranění). Narychlo se proto prvně v sezoně zařadil Jan Heřmánek. „Nevyužili jsme šance, ani přesilovky. Hráli jsme dvakrát pět na tři,“ mrzelo manažera Jiřího Skořepu. „Zápas byl hodně nervózní. Když se hrálo v pěti, byli jsme malinko lepší,“ poznamenal trenér vítězů Stanislav Kašpar.

Na „nejihočeském“ stadionu v Humpolci patřil úvod Č. Krumlovu, který vedl o dva góly, ale houževnatí hráči Jiskry otočili na 4:3. Následně promarnili přesilovku pět na tři a Slavoj nakonec vyrovnal. Nájezdy vyhráli Krumlovští 3:1. Domácí citelně postrádali kanonýra Tomáše Dvořáka a také Davida Hřebena, jenž se vrátil na marodku. „Měli jsme špatný vstup. Ve druhé třetině začali kluci makat a soupeř se vyfauloval. Od vítězství nás dělilo pár minut, jenže jsme dostali takovou šmudlu,“ litoval humpolecký kouč Jiří Zour. „Hra Humpolce nám vůbec nesedí. Tím víc nás těší, že jsme v nájezdech třikrát překonali výborného Jana Zoura,“ řekl krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Hokej nebyl nejdůležitější

Milevští v prvním utkání vypálili Radomyšli rybník, v odvetě se obrátila karta. Skóre sice otevřel v 6. minutě Jiří Fořt a domácí drželi vedení skoro do poloviny základní hrací doby, jenže potom dostali tři slepené góly, přemohla je nervozita a nedokázali se zmobilizovat k obratu. Proměněné trestné střílení Václava Poucha přišlo pozdě. „Prohráli jsme, jedeme dál,“ nebylo vůbec do řeči milevskému korrmidelníkovi Emilu Švecovi. „Konečně se nám dařilo využívat šance,“ ulevil si vedoucí sokolského souboru a zároveň druhý gólman Jaromír Šíp. „Od stavu 3:1 jsme zápas měli pod kontrolou a všichni kluci to poctivě odmakali,“ dodal.

Důležitější, než výsledek, byla ve Vimperku událost z první přestávky, kdy domácí kapitán Jan Předota převzal šek na dvacet pět tisíc korun – finanční dar vzniklý ze sbírky od fanoušků a hokejistů ve prospěch vážně nemocného obránce Tomáše Tupého. Postup slavili hosté, kteří místo marodů Jana Bendy a Jakuba Nováka povolali nedoléčeného Dalibora Arnolda (gól + nahrávka). „Škoda, že jsme si za stavu 2:1 nepojistili náskok. Chyběla nám střelba. Čtyři minuty před koncem jsme šli do power play a měli šance, ale dostali jsme pátý gól,“ smutnil trenér poražených Pavel Předota. „Kromě výpadku ve druhé části jsme byli lepší. Výborně zachytal brankář,“ chválil své svěřence David Šošovica.

Krajská liga, čtvrtfinále play off, 2. zápasy:

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
3. Z. Ondřej (Navrátil), 33. Z. Ondřej (J. Heřmánek) – 20. Jar. Hřebíček (J. Švec), 25. Major (J. Švec), rozh. nájezd Dlouhý.
Rozhodčí: Pexa, F. Svoboda – Brůha, F. Strnad.
Vyloučení: 11:13, navíc Z. Ondřej (Vajgar) 5 minut + do konce, D. Papež (Strakonice) 10 minut.
Diváků: 845.
HC Vajgar: T. Kubeš – Jon, Tržil, Janeček, R. Procházka, Ištvánik – Z. Ondřej, Navrátil, Jasanský, Tomšík, Lazorišák, Gurka, Havelka, Mat. Jindra, J. Heřmánek. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.
HC Strakonice: Myslivec – Jar. Hřebíček, D. Kovář, D. Papež, M. Všetečka, M. Hrubý, Kordík, od 30. navíc D. Škoda – Křenek, Major, J. Švec, P. Řehoř, Dlouhý, L. Papež, Ruda, T. Růžička, Samohejl. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Hráno 11. března.
Konečný stav série:
0:2.

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Č. Krumlov 4:5 sn (1:2, 3:1, 0:1 – 0:0)
19. Dolejš (Hynek, Zadina), 29. Bambula (Hendrych), 32. Zadina (J. Šerák), 38. Hynek (Hendrych) – 14. Hakl, 16. Svěchota (K. Šťastný, Fučík), 37. Malovec, 56. Svěchota (K. Šťastný), rozh. nájezd K. Šťastný.
Rozhodčí: Hamr, J. Stach – Bušta, J. Macháček.
Vyloučení: 5:5, navíc Fučík (Č. Krumlov) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
Diváků: 265.
J. Humpolec: Jan Zour – Loučka, Zadina, Hurda, Zd. Jelínek, J. Šerák – Brychta, Hynek, Hendrych, Š. Prokop, Bambula, Mart. Jelínek, Kavka, Dolejš. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Č. Krumlov: Spáčil – Malovec, Čížek, Andrýsek, Břečka – Svěchota, K. Šťastný, Fučík, Berný, Ungr, Gallistl, Stodolovský, Hakl, Řepa. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Stav série:
1:1.

HC Milevsko 2010 – TJ Sokol Radomyšl 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
6. Fořt (Pouch), 59. Pouch TS – 27. J. Řehoř (Jungbauer), 27. Hovora (O. Gába), 31. Hovora (P. Procházka), 43. Slavík (Jungbauer), 55. P. Procházka (Hovora).
Rozhodčí: Horáček, Trnka – P. Bělohlav ml., P. Němec.
Vyloučení: 8:7, navíc Pletka (Milevsko) 5 minut + do konce.
Využití: 0:3.
Diváků: 650.
HC Milevsko: Panec – Hamerle, Čunát, Štych, Jíška (32. T. Hošek), J. Havran, Pletka – Nevolný, Pouch, T. Novotný, Suchan, J. Müller, Kořánek, Sláma, Radosta, Fořt. Trenéři Emil Švec st. a Luboš Krupka.
S. Radomyšl: R. Kříž – Burkoň, Suda, P. Procházka, Kozák, Turek, Vejda (32. R. Volf ml.) – J. Řehoř, Jungbauer, Slavík, Hovora, Koupal, O. Gába, J. Volf, Šimoník, Fr. Bárta. Trenéři Radek Hovora a Karel Mošovský.
Stav série:
1:1.

HC Vimperk – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
19. Jiří Lang (P. Novotný), 23. Fleischman (Jiří Lang, J. Sitter) – 5. M. Čáp (Arnold), 35. Arnold (Bůžek, J. Míchal), 36. J. Míchal (R. Benda), 56. R. Benda (J. Míchal), 59. M. Čáp.
Rozhodčí: Macák, D. Čáp – Jan Lang, Mašek.
Vyloučení: 4:2.
Diváků: 600.
HC Vimperk: Podskalský – R. Sitter, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, Janásek, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, Korous, R. Suchánek ml., J. Sitter, Jiří Lang, Fleischman, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.
Loko Veselí: F. Dvořák – Nehoda, Chlaň, Krampl, L. Míchal, Kyml – M. Čáp, Mikeska, M. Drs, J. Míchal, R. Benda, Bůžek, D. Kratochvíl, Arnold, Vlach. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.
0:2.

05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.
05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.