Na ledě Budvar arény získali Black Dogs vedení, ale nakonec podlehli lídrovi tabulky

29.10.2019

Úvodní zápas 6. kola Univerzitní ligy navedl proti sobě týmy Black Dogs Budweis a Engineers Prague. Jihočeši namísto Hokejového centra Pouzar vybruslili tentokrát na hlavní plochu Budvar arény a do hlediště vedle tři sta třiatřiceti platících diváků přilákali několik dalších stovek přihlížejících s volnými vstupenkami, které rozdali mládeži ve školách a hokejových oddílech. Dvě třetiny drželi krok s lídrem tabulky a získali vedení, ale v závěru platili za chyby.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí vysokoškoláci šli do boje v nabité sestavě, do níž zakomponovali sedm současných či bývalých hráčů druholigového David Servisu a táborského forvarda Lukáše Práška, jenž krátce před druhou sirénou otevřel skóre. V rozpětí šestadvaceti vteřin ve 43. minutě ale Black Dogs dvakrát inkasovali a silný pražský celek si pohlídal náskok, který ještě potvrdil třetí trefou z přesilovky a čtvrtým gólem při power play Jihočechů. „Na začátku třetí periody jsme udělali dvě drobnější chyby a přišel trest. Dvě třetiny byly vyrovnané, hráli jsme dobře. Proto je škoda, že jsme nakonec nedosáhli na body,“ litoval trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 6. kolo:

Black Dogs Budweis (VŠTE) – Engineers Prague 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
39. Prášek (Rolínek) – 43. Burda (Fabiánek), 43. Chlouba (Josefus), 50. Vopat (Janata), 60. Vobořil (Fabiánek).
Rozhodčí: Šperl – M. Jindra, Zíka.
Vyloučení: 9:9, navíc Chlouba (Engineers) 10 minut, Vostracký (Engineers) 5 minut + do konce.
Střely na branku: 37:34.
Diváků: 333.
Black Dogs: Spáčil – R. Sitter, Škopek, J. Kříž, Hubata, Hrůša, Grauer – E. Bahula, Sumerauer, Vochozka, Prášek, J. Šuhaj, Rolínek, Grossmann, J. Šafář, Š. Masopust, Matěj Dvořák, Mart. Šesták. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 28. října 2019.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.