Čtyři trefy Josefa Slavíka posunuly Písek blizoučko k branám 2. ligy

04.04.2015

Po dvou vítězstvích nad Slavojem Velké Popovice a dvanáctidenním odpočinku se písecký tým vypravil na Velký pátek do Lomnice nad Popelkou, kde díky parádně zvládnuté třetí třetině vybojoval úspěšný výsledek proti poslednímu kvalifikačnímu soupeři. Do odvety, která se uskuteční v Písku v neděli 5. dubna, jdou Jihočeši s náskokem dvou gólů a protože se sčítá skóre z obou zápasů, posune je do 2. ligy i porážka o jeden gól.

LOMNICE NAD POPELKOU – Písečtí nemají dobré začátky zápasů a přesně to se jim stalo na lomnickém ledě, kam přijeli vybojovat předposlední zápas letošní sezony. S týmem, který loni v kvalifikaci o 2. ligu podlehl budějovickému David Servisu, prohrávali svěřenci kouče Romana Vlčka a hrajícího asistenta Jana Kudrny velmi záhy 0:2. Štěstím pro ně bylo, že v 10. minutě gólman Václav Pipek kryl trestné střílení Darka Rudiše (stejnou situaci si oba aktéři zopakovali ve 25. minutě), ale i tak brzy inkasovali potřetí.

Z gólové sprchy, kterou jim způsobila především dvojice Martin Vašek – Jaroslav Kedršt, se Jihočeši vzpamatovali ještě před první sirénou díky nedisciplinovanosti domácích hráčů Vladimíra Martince a Radka Lemfelda, při jejichž společném pobytu na trestné lavici korigoval Ondřej Gába a v pokračujícím Lemfeldově trestu skóroval Josef Slavík. Ve druhém dějství vyrovnal Jan Sýbek při vyloučení Filipa Kocourka, ale krátce nato šel za katr písecký Josef Vlk a domácí střelec Martin Vašek zařídil znovu vedení.

Na začátku třetího dějství ve vlastním oslabení (na hanbě byl Ciboch) podruhé srovnal stav Josef Slavík. Potom hosté přidali dva slepené góly, domácí rychle snížili, ale osudným pro Lomnici se stalo vyloučení Jana Kincla, které potrestal svým čtvrtým zásahem střelec večera Josef Slavík. „Od druhé třetiny jsme měli víc ze hry, ale soupeře podržel gólman. Rozhodující byl rychlý obrat v úvodu třetí části. Pochvala patří brankáři Pipkovi a kanonýru Slavíkovi. Ostatní také zahráli dobře,“ liboval si Roman Vlček.

Kvalifikace o 2. ligu

HC Lomnice nad Popelkou – IHC Písek 5:7 (3:2, 1:1, 1:4)
2. Vašek (Kedršt), 4. Kuch (Vašek), 16. Kedršt (Vašek, Martinec), 38. Vašek (Kedršt), 48. Rudiš – 19. O. Gába (J. Řehoř, D. Mazanec), 19. Slavík (P. Procházka), 33. Sýbek (Jan Kudrna), 42. Slavík (P. Procházka), 44. J. Řehoř (Ciboch), 48. Slavík (Sýbek), 51. Slavík (Jungbauer, F. Procházka).
Rozhodčí: Battěk – Beránek, Střelka.
Vyloučení: 10:9.
Využití: 1:3.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 521.
IHC Písek: Pipek – Jirků, D. Mazanec, F. Procházka, Jan Kudrna, M. Hřebíček, P. Procházka, od 21. navíc Koutenský – Mošovský (21. – 40. Duchoň), Ciboch, J. Řehoř, Sýbek, Jungbauer, Slavík, Vlk, V. Novák, O. Gába. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
Hráno 3. dubna.

02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.