Milevsko se nesklonilo ani na Hluboké, Soběslav ovládla charitativní lužnické derby

17.12.2023

Po odloženém souboji mezi hradeckými Střelci a českokrumlovským Slavojem byla v závěru třetí adventní neděle na pořadu čtveřice duelů 13. kola Krajské ligy mužů. Největší magnet představovalo měření sil mezi hlubockými Rytíři, kteří jsou druzí v tabulce, a lídrem z Milevska. Domácí trochu vypadli z role ve druhé třetině, čímž se připravili o body v jinak velice kvalitním utkání. Soběslav řídila lužnické derby s Veselím. Božetice podlehly Strakonicím, Radomyšl nestačila Vimperku.

JIŽNÍ ČECHY – Pod romanticky nasvíceným hlubockým zámkem šli do vedení domácí díky využité přesilovce, jenže sebevědomí hosté třemi góly otočili stav. Rytíři korigovali na začátku třetí části, ale poslední slovo si vzal dosud neporažený suverén letošního ročníku. Místy trochu nervózní duel nabídl špičkovou krajskou podívanou a nepostrádal patřičnou atmosféru. „Mladému a nabruslenému soupeři jsme konkurovali v první a třetí třetině. Možná jsme byli chvílemi lepší. Nezvládli jsme druhou část a to rozhodlo. Kéž by se hrálo víc zápasů na takové úrovni,“ přál si hlubocký trenér Filip Hejda. „Hokej měl vysoké parametry. Koukalo se na to hezky,“ řekl za vítěze František Ševčík.

Čestné vhazování před soubojem rivalů od břehu Lužnice provedl v Soběslavi exmistr světa Jiří Lála a domácí hokejisté oblékli speciální dresy určené do dražby ve prospěch Diakonie Rolnička. Hosté záhy otevřeli skóre, ale mužstvo Spartaku provedlo bleskový obrat, na který navázalo ve druhé i třetí dvacetiminutovce. Celek Lokomotivy už se trefil pouze jedenkrát. „Navázali jsme na dobrý výkon z předchozího kola v Milevsku. Po herní stránce jsme spokojení. Kontrolovali jsme vývoj zápasu a vyhráli zaslouženě,“ nepochyboval soběslavský kouč David Pánek. „Výsledek nemusel být tak krutý. Měli jsme šance. Ale soupeř nás přehrával úplně ve všem,“ přiznal veselský Lukáš Míchal.

Pomohl Vráblíkův hattrick

Poslední Božetice na milevském ledě přivítaly tým Strakonic a získaly rychle náskok. Vydržel jim sto deset vteřin. V oslabení potom inkasovaly gól „do šatny“ a další úder na ně čekal necelou minutu po zahájení prostředního dějství. Zápasovou režii uchopili hosté, kteří využili ještě jednu přesilovku. Hattrickem se blýskl Natan Vráblík. Domácí se již nedostali k zakončení, zato fasovali tresty. „Kluci nepodali špatný výkon. Musím je pochválit za přístup. Chybělo střelecké štěstí. V závěru nám docházely síly,“ uvedl za poražené Radek Štědronský. „Marně jsem apeloval na hráče, aby si hlídali vstup do utkání. Ale potom se probrali a splnili, co bylo potřeba,“ komentoval strakonický lodivod Tomáš Růžička.

Na píseckém stadionu se nejprve zapsal mezi střelce v 11. minutě Alois Dubský z domácího týmu Radomyšle. Stejný hráč o tři minuty později neproměnil trestné střílení. Naopak vimperský Patrik Novotný z početní výhody zařídil vyrovnání. Skromný střelecký počinek navyšovali už jenom hosté. Ve druhém dějství se trefili Korous se Šafářem a jednadvacet vteřin před třetí sirénou zpečetil výsledek svým druhým gólem Patrik Novotný. „Měli jsme vyhrát první třetinu a zápas by se vyvíjel jinak. Vychytal nás výborný soupeřův brankář,“ postrádal důvod k radosti Emil Švec st. ze střídačky Sokolů. „Klobouk dolů před klukama. Byli obětaví, makali na maximum,“ uznale pravil vimperský Ondřej Předota.

Krajská liga, 13. kolo:

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Milevsko 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
6. Moudrý (M. Hanzal, Matys), 43. Matys (M. Hanzal) – 15. Vochozka (Jak. Suchan), 22. Chocholoušek (Januška), 31. Jak. Suchan (Kohout, Řezáč), 56. Januška (Řezáč, D. Blažek).
Rozhodčí: Trnka – Mašek, Diviš.
Vyloučení: 9:9, navíc Škopek (Hluboká) do konce.
Diváků: 250.
TJ Hluboká: Dašek – Škopek, Adam, Robin Rákosník, Roman Rákosník ml., Dohnal, Žlůva – Schmidmayer, Miler, K. Vácha, Arnold, Moudrý, J. Melichar ml., Matys, M. Hanzal, D. Nedorost. Trenéři Filip Hejda a Petr Bělohlav st.
HC Milevsko: D. Novák – Marek Janda, Řezáč, Kohout, D. Svoboda, Štekr – Janoch, V. Krcho, M. Masopust, J. Březina, Jak. Suchan, Vochozka, Chocholoušek, Januška, D. Blažek, Pouch, Přívozník. Trenéři František Ševčík a Tomáš Prštický.
Hrálo se 17. prosince 2023.

OLH Spartak Soběslav – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
5. Mart. Novák (J. Škoda, T. Tržil), 6. Žákovský, 29. V. Slabý (J. Nevšímal), 33. J. Škoda (Hák), 39. Himpan (Pauš, M. Kučera), 50. Šrubař (Žákovský, J. Nevšímal), 55. Duda (J. Škoda) – 4. Marcilis (R. Benda, M. Klimeš), 36. Pechlát (Mich. Bláha, R. Novotný).
Rozhodčí: Hamr – Bušta, Jan Lang.
Vyloučení: 5:7, navíc Vaněk (Veselí) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
Diváků: 444.
Sp. Soběslav: Mich. Novák – Kanov, T. Tržil, A. Čížek, Jiří Kubeš, V. Pánek, Duben, Šrubař – V. Slabý, Žákovský, J. Nevšímal, O. Pánek, Duda, Jak. Šimák, Hák, Mart. Novák, J. Škoda, Pauš, Himpan, M. Kučera. Trenér David Pánek.
Loko Veselí: Ludvík – Vlach, J. Benda, Klípa, F. Čížek, J. Šťastný, M. Čančura – M. Klimeš, R. Benda, Marcilis, Pechlát, J. Mikeska, Mich. Bláha, Vaněk (30. Štěcha), R. Novotný, Fr. Bárta. Trenéři Lukáš Míchal a Pavel Novák st.

TJ Božetice – HC Strakonice 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
5. D. Kratochvíl (Jelínek, J. Brož) – 7. M. Přibyl (F. Andrle, A. Mikeš), 20. F. Andrle (A. Mikeš, A. Novák), 21. N. Vráblík (A. Řehoř), 37. N. Vráblík (Hradský), 46. L. Kantor (M. Němec, D. Kovář), 50. N. Vráblík (Jiřinec, L. Kantor).
Rozhodčí: A. Ondřej – Hron, Kopřiva.
Vyloučení: 9:6.
Využití: 0:2.
Diváků: 36.
TJ Božetice: Prchlík – J. Adamec, T. Adamec, Straka, Bednář, Keřka – Radosta, Buriánek, D. Šťastný, Jelínek, J. Brož, D. Kratochvíl, Patrik Bouška, L. Nevolný. Trenér Radek Štědronský.
HC Strakonice: Myslivec – D. Kovář, M. Němec, A. Mikeš, Zralý, A. Řehoř, Vaněček – Jiřinec, N. Vráblík, P. Šebesta, A. Novák, M. Přibyl, F. Andrle, Babor, L. Kantor, Hradský. Trenér Tomáš Růžička.

TJ Sokol Radomyšl – HC Vimperk 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
11. A, Dubský (Sýbek) – 18. P. Novotný (L. Turek, Korous), 25. Korous, 32. J. Šafář (M. Horejš), 60. P. Novotný (Korous, Vavřík).
Rozhodčí: M. Lukáš – Loucký, Milan Velíšek.
Vyloučení: 5:6.
Diváků: 34.
S. Radomyšl: Koryťák – P. Korytar, Maršík, Martin Velíšek, M. Hřebíček, Václ. Brož, Smetana – R. Volf ml., Lamač, O. Gába, A. Dubský, Hohenberger, Sýbek, Jan Korytar, T. Rod ml., Šindelář. Trenéři Emil Švec st. a Radek Volf st.
HC Vimperk: Marek Dvořák – L. Turek, J. Předota, D. Drabeš, M. Horejš – Vavřík, Korous, P. Novotný, Rolínek, J. Šafář, Koška, Holub, Švarc. Trenéři Ondřej Předota a Karel Drabeš.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.