Milevsko nevyužilo domácí prostředí a prohrálo i druhý finálový duel se Samsonem

12.03.2023


Druhý finálový souboj play off Krajské ligy navázal na úvodní klání také velmi početnou návštěvou, ale svým průběhem a výsledkem nebyl zdaleka tak vyrovnaný. Hokejisté Samsonu si v Milevsku lépe ohlídali začátek. Dovolili domácímu celku smazat úvodní jednogólovou ztrátu, ale postupně ovládli kluziště. Dirigentskou taktovku pevně držel kapitán a centr první útočné formace Martin Hanzal, který se blýskl čtyřmi góly a jednou asistencí.


MILEVSKO – Domácí začlenili do sestavy kvarteto juniorů. Poprvé do série zasáhli Marek Janda s Janem Nevšímalem. Hostům chyběl obránce Zdeněk Kutlák, příležitost v defenzívě dostali Zdeněk Brus a Ondřej Liška. Skóre otevřel budějovický David Nedorost při vyloučení Tomáše Bílka. Na startu druhého dějství srovnal Michal Přívozník, ale potom přišla čtyřgólová střelecká šňůra Martina Hanzala, na níž se asistencemi podílel křídelník Roman Šulčík a velezkušená obranná dvojice Vladimír Sičák – René Vydarený. Gólovou tečku připravil Martin Hanzal pro Davida Nedorosta. Třetí utkání se chystá do Budvar arény v úterý 14. března od 18 hodin.

Co řekli trenéři?

František Ševčík, HC Milevsko: „Samson podal výborný výkon, na který jsme nestačili. Ostudné jsou výkony rozhodčích. Prohráli bychom stejně, ale když musí soupeř jezdit za rozhodčími a paradoxně jim radit, aby odvolali naše fauly, nemá to nic společného s finálovou sérií. Velká škoda, že tohle se děje, když jsou delegovaní dva hlavní.“
Petr Fleischman, HC Samson: „Od začátku jsme hráli dobře ze zajištěné obrany. Dali jsme první gól, což bylo důležité. Podržel nás gólman a postupně jsme zcela převzali iniciativu.“

Krajská liga, finále play off, 2. zápas:

HC Milevsko – HC Samson 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Góly a nahrávky:
22. Přívozník (Petr Bouška, R. Škrdleta) – 5. D. Nedorost (K. Ťoupal), 25. M. Hanzal (D. Nedorost, R. Šulčík), 37. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 39. M. Hanzal (R. Šulčík, Vydarený), 50. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 57. D. Nedorost (M. Hanzal).
Rozhodčí: Šperl, Vokoun – Diviš, Mich. Dančišin.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:2.
Diváků: 1 370.
HC Milevsko: Panec – Kohout, Řezáč, Košař, Marek Janda, M. Šedivý, Petr Bouška, Růžek, Štekr – A. Eremiáš, Jak. Suchan, Nevšímal, Hraňo, Vochozka, M. Masopust, R. Škrdleta, Přívozník, Pouch, Radosta, Duda, T. Bílek. Trenéři František Ševčík a Tomáš Prštický.
HC Samson: Ludvík – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, Zich, Nehoda, Ferebauer, Brus, O. Liška – R. Šulčík, M. Hanzal, Kouba, R. Heřman, J. Hanzal, D. Nedorost, R. Suchánek ml., Mrkvička, O. Ťoupal, Zvoník, Sumerauer, J. Šuhaj. Trenéři Petr Fleischman, Lukáš Chaloupka a František Mrázek.
Hrálo se 12. března 2023.
Stav série: 0:2.

(lho)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie