Milan Gulaš převzal na měsíc do užívání Škodu Enyaq. Vůz dá k dispozici týmu

28.01.2023


Kapitán extraligového Motoru převzal před Budvar arénou k měsíčnímu užívání špičkové elektronické SUV Škoda Enyaq. Stalo se v rámci projektu Náš lídr, který vznikl ve spolupráci Tipsport extraligy a oficiálního partnera soutěže, společnosti Škoda Auto. Ocenění si vysloužil Milan Gulaš jako nejproduktivnější hráč extraligy za měsíc září. Vozidlo nastartoval s malou prodlevou, ale ne jako nováček. Dvakrát už přebíral škodovku při předchozím působení v Plzni.


Č. BUDĚJOVICE – Úspěšný hokejista se přiznal, že dosud nemá zkušenosti s elektromobilem. Ocenil, že taková varianta existuje na trhu. „Auto je moc fajn, ale dám ho k dispozici klukům z mančaftu. Jsou tam potřebnější, kteří ho využijí lépe,“ uvedl. Sám sebe řadí k pohodovým řidičům. „Nastanou situace, kdy vás lidi okolo naštvou, i tak se však snažím být klidný,“ sdělil s úsměvem. Ani reprodukovaná hudba v autě ho prý neinspiruje k rychlé jízdě. „Je mi celkem jedno, co poslouchám. Čerpám z výběru na Spotify, kde mám uložené všechny oblíbené písničky,“ upřesnil.

Milan Gulaš přidal také vzpomínku, jak se mu řídilo na zahraničních štacích ve Švédsku a Rusku. „Ve Švédsku lidi dodržují všechny zákony a platí to i na silnici. To se bohužel nedá říct u nás,“ pokrčil rameny bývalý hráč Färjestadu. Předtím působil v Magnitogorsku. „Tam to byla velká divočina,“ pozvedl obočí. „Měl jsem od klubu půjčený vůz, který dostával hodně zabrat. Silnice v Rusku nejsou moc kvalitní. Ale musím říct, že jsme si tam s dalším Jihočechem Honzou Kovářem občas pěkně zařádili,“ svěřil se držitel čtyř extraligových bronzů.

Dvakrát se radoval z medaile v Plzni, dvakrát v mateřských Budějovicích. Loni si užíval úspěch v roli kapitána Motoru. Letos však jeho tým zůstává na spodku tabulky. „Samozřejmě bych byl radši, kdybychom se pohybovali někde nahoře. Aktuální situace je nesmírně svazující a pro mě nová zkušenost. Neodehrál jsem mnoho zápasů, kdy byl tým takhle dole. Pro nás je teď důležitý každý bod. Zápasů už nás nečeká tolik. Přál bych si, abychom byli co nejdříve v klidu,“ povzdechl si, byť po domácím vítězství nad Mladou Boleslaví 5:4 v prodloužení poskočil soubor od břehu Vltavy alespoň na dvanáctou příčku. Milan Gulaš přispěl k výsledku dvěma gólovými asistencemi.

Pavel Pillár
(s redakční úpravou)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie