Krumlovští „medvědi“ povalili chasníky ze Šumavy až v závěrečných minutách

03.02.2017

Na první únorový pátek si hokejisté krumlovského Slavoje a HC Vimperk přichystali dohrávku 15. kola Krajské ligy, jehož předchozí výsledky se zrodily o víkendu 14. – 15. ledna. Večerní duel u břehu říčky Polečnice se vyvíjel příznivě pro chasníky ze šumavského podhůří, kteří po dvou třetinách vedli o gól a do 57. minuty drželi stav 1:1. Teprve potom je domácí „medvědi“ dvěma přesnými zásahy povalili na lopatky a zvýšili v čele tabulky svůj náskok na luxusních deset bodů.

ČESKÝ KRUMLOV – Do zápasu, který se v původním termínu neuskutečnil kvůli rozsáhlé marodce vimperského týmu, nastoupili Krumlovští s juniorským gólmanem Lukášem Píchou. Jeho starší kolegové nebyli k dispozici – Radek Lukeš kvůli pracovním povinnostem, Tomáš Vojta pro nemoc. „Lukáš Pícha si zaslouží pochvalu. Podržel nás hlavně při soupeřových přesilovkách. Ve druhé třetině jsme celé dvě minuty hráli ve třech při souběžném trestu Fučíka a Malovce. Dlouho jsme se trápili, až ve třetím dějství jsme podali očekávaný výkon,“ posteskl si trenérský asistent Vilém Migl ml.

Vimperk v roli posledního celku jihočeského pořadí neměl na ledě lídra co ztratit. Aktivní hrou dospěl k vedení při početní výhodě. V prostřední části si hosté vytvořili další příležitosti, ale nedokázali navýšit skóre. „Tam jsme si sami promarnili zápas. Nevyužili jsme nejméně pět tutovek. Za stavu 1:1 v úplném závěru jsme dostali nešťastný druhý gól. Brankář vyjel pro puk, ale ten se nečekaně odrazil od mantinelu před prázdnou klec,“ líčil kouč Pavel Předota, jehož svěřenci inkasovali na 1:3 ještě předtím, než se zformovali k power play.

Krajská liga, dohrávka 15. kola:

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Vimperk 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
42. Vondřich (R. Uhlíř), 57. P. Šulčík (R. Šulčík), 60. Z. Uhlíř (R. Uhlíř, Andrýsek) – 7. Samohejl (Paule, Korous).
Rozhodčí: Macák – Brůha, Strnad.
Vyloučení: 10:6.
Využití: 0:1.
Diváků: 100.
Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Andrýsek, Machálek, Šimek, Cifreund – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, Z. Uhlíř, R. Uhlíř, Vondřich, Fučík, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
HC Vimperk: Podskalský – Tupý, R. Sitter, K. Sitter, J. Předota, Kačmár – Paule, M. Janda, P. Novotný, Jiří Lang, Korous, Vl. Pešl st., Samohejl, Jan Bárta, Krejsa. Trenér Pavel Předota.
Hráno 3. února.

02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.