Křídelník Jakub Babka vyrukoval na Rytíře po jediném tréninku s Motorem

19.08.2015


Doplnil dlouhou řadu budějovických odchovanců, kteří odmalička bruslili pod střechou haly u vltavského břehu, ale přechod z juniorského do dospělého hokeje museli zvládnout jinde. Díky zájmu trenéra Vladimíra Růžičky se křídelní útočník Jakub Babka ocitl roku 2012 v pražské Slavii a potom se přes prvoligové týmy Berouna a Havlíčkova Brodu probil až k loňským sedmi extraligovým startům v sešívaném dresu. Nyní se objevil na třízápasové zkoušce v Motoru.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Premiéru s velkým „M“ na prsou si skoro třiadvacetiletý rodák od Černé věže (5. 9. 1992) odbyl v 1. kole Regionálního poháru doma proti Kladnu a přispěl k vítězství 5:2. „Výsledek je příjemný. Kvalitní soupeř nás prověřil a byla to dřina, jako u všech letních zápasů. Není ještě moc dobrý led a zvykáme si na fyzickou zátěž při bruslení, která se liší od přípravy na suchu. Měl jsem za sebou pouze jeden trénink s Motorem a snažil jsem se rychle začlenit do kádru. Zatím si myslím, že to nevypadá špatně,“ usmíval se po boji.

Trenéři ho zařadili na pravé křídlo čtvrté pětky vedle Luboše Roba s Adamem Přibylem. Složení jejich formace vyplynulo ze společné mládežnické minulosti. „Hrál jsem s Kondorem (přezívka Luboše Roba – pozn.) a Příbou odmala, takže si rozumíme. Proti Kladnu byla spolupráce bez problémů. Vůbec nevadí, že jsme se ocitli ve čtvrté pětce, protože v letních zápasech se to protáčí od jedničky do čtyřky pořád dokola. Ať je oslabení, nebo přesilovka. Každý dostane stejný prostor,“ nelámal si hlavu s číslováním útoků.

V kontaktu byli od ledna

Úspěšnou střelbu v duelu s kladenskými Rytíři obstarali pouze dva kulometčíci. Pravý křídelník první řady Lukáš Žálčík zkompletoval hattrick, centr druhé lajny a kapitán týmu Josef Straka přidal dva zásahy. Na další se nedostalo. Blízko ke skórování byl v závěru hrací doby i Jakub Babka, avšak nenašel skulinku u levé tyčky. „Neměli jsme mnoho šancí. Rvali jsme se o každý metr, bylo to urputné, spíše o soubojích a rychlých startech. Krásné akce asi teď nehrozí,“ charakterizoval přípravný hokej.  

Během uplynulé sezony se představil na budějovickém ledě v barvách Havlíčkova Brodu a potom v extraligové baráži zde válčil za Slavii. Zápasy v Budvar aréně se mu vydařily. „Lidé z vedení Motoru o mě stáli už od ledna, kdy se mnou navázali kontakt. Sledovali mě i v dalších zápasech venku. Když mě Slavia minulý pátek uvolnila, hned jsem se obrátil na budějovický klub a jsem rád, že mě sem vzali. Zatím je domluvená zkouška od pondělí do neděle. Pokusím se tady vybojovat místo,“ hlásil odhodlaně.

Pro mladého útočníka představoval Motor logickou volbu. „Začínal jsem tady už jako předškolák a jsem tady doma. Fanoušci chodí v obrovském počtu, celé město žije hokejem. Mužstvo se buduje s perspektivou návratu do nejvyšší soutěže a to všechno je pro mě velmi lákavé. Rád bych se odvděčil klubu za to, že mi dává příležitost,“ vyjádřil své odhodlání Jakub Babka, jenž by měl nastoupit v dalších domácích zápasech s Horáckou Slávií Třebíč a ruským Amurem Chabarovsk.

Ladislav Lhota

        


Krátké zprávy
03. 10. 2023 Příznivé informace přicházejí ze Švýcarska o působení vimperského odchovance a reprezentačního brankáře Šimona Hrubce (32), jenž druhým rokem v tamní nejvyšší soutěži hájí barvy curyšských Lions. Aktuálně se Jihočech může pochlubit úspěšností zásahů téměř 94 procent.
02. 10. 2023 Kanadské bodování Krajské ligy mužů po 2. kole: 1. Tomáš Vochozka (Milevsko) 10 bodů (2 góly + 8 asistencí), 2. Jakub Suchan (Milevsko) 8 (6 + 2), 3. Matouš Masopust (Milevsko) 7 (4 + 3), 4. Pavel Chocholoušek (Milevsko) 7 (3 + 4), 5. Václav Pechlát (Veselí) 7 (1 + 6), 6. Jan Marcilis (Veselí) 6 (5 + 1), 7. Jan Janoch (Milevsko) 6 (2 + 4), 8. Lukáš Kantor (Strakonice) 5 (3 + 2), 9. Frederic Hakl (Č. Krumlov) 5 (2 + 3), 10. Aleš Macháček (Soběslav) 5 (2 + 3).
01. 10. 2023 Českobudějovický křídelník Adam Kubík s pěti dosaženými góly poskočil na páté místo v žebříčku nejlepších střelců Tipsport extraligy. Pořadí po 7. kole: 1. Lukáš Radil (Pardubice) 8 gólů, 2. Michal Řepík (Sparta) 6, 3. Oliver Okuliar (Hr. Králové) 6, 4. Jindřich Abdul (Litvínov) 5, 5. Adam Kubík (Banes Motor) 5.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie