Juniorský tým Střelců Jindřichův Hradec přivezl bronzové medaile ze Švédska

24.04.2023


Junioři HC Střelci Jindřichův Hradec, kteří jsou úspěšnými účastníky Regionální ligy, si vybrali odměnu za celoroční výkony v podobě účasti na mezinárodním turnaji Vänerborg Cup od 21. do 23. dubna. V městečku s necelými pětadvaceti tisíci obyvateli na jižním okraji známého jezera Vänern sehráli Jihočeši pět zajímavých utkání, v nichž dvakrát zvítězili a třikrát prohráli (včetně semifinále), což jim stačilo k zisku bronzu.


VÄNERSBORG / J. HRADEC – Do turnaje vstoupili Střelci hladkou výhrou nad belgickým týmem Chiefs Leuven, který nakonec skončil poslední. Ve druhém utkání podlehli o jediný gól pozdějšímu finalistovi z Trelleborgu, přestože v úvodu získali vedení. „Naši kluci jeli čtyřikrát sami na branku, ale nedokázali překonat švédského gólmana,“ postěžovali si trenéři. Druhý den utrpěli Jihočeši porážku od Karlskogy, nejlepšího týmu v turnaji, ale potom si poradili s domácím Vänersborgem a postoupili do semifinále, kde znovu nestačili na Trelleborg. „Žádnému hráči nelze upřít snahu. Děkujeme všem lidem kolem týmu, ale i fan klubu za podporu přímo ve Švédsku,“ ocenila trenérská dvojice.

Juniorský Vänersborg Cup 2023, Švédsko:

Výsledky týmu HC Střelci J. Hradec:

21. dubna:
HC Střelci – Chiefs Leuven (Belgie) 7:0 (2:0, 5:0)
Góly a nahrávky: 11. Svoboda (Kovaříček, D. Zamazal), 14. Kovaříček (F. Svoboda), 21. F. Svoboda (Kovaříček, D. Zamazal), 23. Ledecký (Jon, Čeloud), 29. Kovaříček (D. Zamazal), 37. Kovaříček (F. Svoboda, D. Zamazal), 37. Klípa (Kynčl, Zátopek).
Trelleborgs IF – HC Střelci 2:1 (1:1, 1:0)
Gól a nahrávka:
6. D. Zamazal (F. Svoboda).

22. dubna:
BIK Karlskoga – HC Střelci 3:1 (1:0, 2:1)
Gól a nahrávky:
26. F. Svoboda (Kovaříček, Klípa).
HC Střelci – Vänersborgs HC 6:3 (4:1, 2:2)
Góly a nahrávky:
3. D. Zamazal (Kovaříček), 5. Jon (Zátopek, Makovec), 9. Kovaříček, 12. Zátopek (Makovec, Punda), 27. F. Svoboda, 27. Makovec (Šťastný).

23. dubna, semifinále:
Trelleborgs IF – HC Střelci 3:1 (0:1, 3:0)
Góly a nahrávky:
26. Vadgren (Jönsson, Kararic), 33. Månsson (Uller), 35. Nilsson (Blomquist, Kararic) – 19. Zátopek (Makovec, Jon).
Finále:
BIK Karlskoga – Trelleborgs IF 4:0

Konečné pořadí:
1. BIK Karlskoga
2. Trelleborgs IF
3. HC Střelci J. Hradec
4. Vänersborgs HC
5. Chiefs Leuven

HC Střelci: Petrů, Soukup – Šťastný, Vylít, Klípa, Slechan, E. Zamazal, Punda, Štrobl – Urban, Čeloud, Makovec, Kovaříček, Jon, Kynčl, D. Zamazal, F. Svoboda, Zátopek, Ledecký. Trenéři Petr Sviták a Robert Procházka. Manažer Vladislav Svoboda, vedoucí týmu Martin Makovec.

(lho)Krátké zprávy
19. 06. 2024 Hráči extraligového Banes Motoru si v rámci letní přípravy na suchu dopřáli malý odskok ze stereotypního prostředí v krajském městě a ve středu 19. června obsadili část Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou, kde pokračovali v náročných tréninkových dávkách.
19. 06. 2024 Čtrnáctičlenná západní skupina 2. ligy odstartuje úvodním kolem ve středu 18. září. Favorizovaný HC Tábor přivítá na svém ledě nováčka SK Kadaň, posílení písečtí Králové se vypraví do Děčína. Každý s každým se střetne třikrát, na programu tentokrát nebude nadstavba. Osm nejlepších postoupí do play off. Počínaje semifinálovými boji se střetnou týmy Západu a Východu. Celkový vítěz bude známý nejpozději 28. dubna 2025.
18. 06. 2024 Pohár pro letošní mistry světa se objevil na jeden den v jihočeské metropoli. Přivezl ho v úterý 18. června budějovický centr Jáchym Kondelík, jenž v národním dresu a s medailí na krku nejprve ukázal hokejové poklady motoráckým mládežníkům v Budvar aréně a poté se vypravil za fanoušky do restaurace Hoch Špalíček u Dlouhého mostu, kde rovněž absolvoval setkání s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou. Nechybělo fotografování a podepisování kartiček.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie