Juniorskému Poháru hejtmanky Jihočeského kraje dominovala Kometa. Domácí Motor byl třetí

25.08.2019


Čtyřdenní klání špičkových juniorských celků na hlavní ploše Budvar arény přineslo souboje na vysoké úrovni, z nichž při systému každý s každým vykrystalizoval jako nejlepší tým Komety Brno (mistr 2018) před Duklou Trenčín (mistr Slovenska). Domácí Motor obsadil bronzovou příčku. Pod stupni vítězů skončily švýcarský Bern (mistr své země) a loňský extraligový finalista z Liberce. Českobudějovický kapitán Michal Silný sklidil ocenění pro nejužitečnějšího hráče turnaje.


Č. BUDĚJOVICE – Premiérový ročník prázdninového turnaje juniorů byl podle expertů nejkvalitnější na českém ledě v letošním roce. Představili se vícenásobní šampióni či medailsté z nejvyšších domácích soutěží této věkové kategorie nejen z tuzemska, ale také z dalších dvou hokejově rozvinutých zemí. Celkoví vítězové z Brna se posílili o hráče A-týmu, podobně Liberec sáhl do farmy v Benátkách. Dukla Trenčín nasadila některé hráče ročníku 1999. „Všechny souboje nabídly kvalitu. Z naší strany se nejvíc podařil zápas proti Bernu. Soupeř hrál vynikající hokej, ale my jsme vyhráli zaslouženě. Kluci dokázali plnit věci, které pilujeme v tréninku,“ ocenil kouč Motoru Luboš Rob.

Domácí výběr si vybral trochu smůly v úvodním souboji s Trenčínem, když prohrál rozdílem gólu inkasovaného nedlouho před závěrečnou sirénou. „Za stavu 1:1 jsme mohli i my dát vítěznou trefu. Bohužel, povedlo se to hostům a my nestačili zareagovat,“ litoval budějovický trenér. Výsledek utkání s Libercem naopak Jihočeši otočili ve svůj prospěch a pečetili v power play. Nezvládli však závěrečné vystoupení proti Kometě. „Dostávali jsme laciné góly. Měli jsme mezery v obraně. Za celý turnaj ale můžu říct, že tým obstál v konkurenci, což je pozitivní do další práce,“ řekl Luboš Rob a pochválil kapitána Michala Silného: „Nechá na ledě všechno. Má vynikající charakter.“    

Turnaj o Pohár hejtmanky Jihočeského kraje, 1. ročník:

Výsledky:

Čtvrtek 22. srpna:
Motor Č. Budějovice – HK Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Gól a nahrávky za domácí:
32. M. Masopust (Jak. Novák, Silný).

Pátek 23. srpna:
SC Bern – HC Kometa Brno 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Motor Č. Budějovice – HC Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Góly a nahrávky domácích:
19. Bouška (Hubata, Řezáč), 24. Silný (M. Masopust), 28. J. Pouzar ml., 39. Čížek, 59. Čížek (Silný).
HK Dukla Trenčín – SC Bern 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Sobota 24. srpna
HC Kometa Brno – HC Bílí Tygři Liberec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Motor Č. Budějovice – SC Bern 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
Góly a nahrávky domácích:
29. Řezáč (Janoch, Hubata), 31. Čížek (Bouška), 36. Čížek, 58. Hubata (Schwarz), 59. Silný.
HC Bílí Tygři Liberec – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Neděle 25. srpna:
HK Dukla Trenčín – HC Kometa Brno 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
HC Bílí Tygři Liberec – SC Bern 2:5 (1:1, 1:2, 0:1)
Motor Č. Budějovice – HC Kometa Brno 1:7 (0:2, 0:4, 1:1)
Gól a nahrávka za domácí:
58. Bouška (Čížek).

Konečné pořadí:
1. HC Kometa Brno, 2. HK Dukla Trenčín, 3. Motor Č. Budějovice, 4. SC Bern, 5. HC Bílí Tygři Liberec

Nejlepší brankář: Tomáš Hlušík (Trenčín)
Nejlepší obránce: Stanislav Svozil (Kometa)
Nejlepší útočník: Pene-Triana Dylan (Bern)
Nejužitěčnější hráč: Michal Silný (Motor)

Soupiska Motoru: Marek Dvořák, Dominik Ludvík – Jiří Remta, Jakub Novák, Vojtěch Doktor, Lukáš Pavlát, Petr Bouška, Tomáš Hubata, Jiří Najman, Josef Cibuzar – Michal, Silný, Vojtěch Krcho, Matouš Masopust, Aleš Řezáč, Jakub Čížek, Jan Janoch, Jaroslav Pouzar ml., František Schwartz, Ondřej Vaculík, Jan Anderle, Adam Ryba, Jegor Hracholski, Miroslav Matoušek. Trenéři Luboš Rob st. a Jiří Hanzal.    

Ladislav LhotaKrátké zprávy
29. 05. 2024 České reprezentanty, kteří před třemi dny získali titul mistrů světa, přijal v pražské Kramářově vile ministerský předseda Petr Fiala. Celý tým obdržel Medaili Karla Kramáře (nejvyšší možné ocenění od předsedy vlády), každý hráč převzal Pamětní list za vzornou reprezentaci. Spolu s téměř kompletním realizačním týmem se přijetí ve středu 29. května zúčastnilo dvanáct zlatých hokejistů. Z trojice jihočeských odchovanců se dostavil pouze Lukáš Sedlák.
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie