Jihočeský hokej v době covidové: Kronika sezony 2020–21 bude cenným dokumentem

24.06.2021


V rámci losovacího aktivu krajských soutěží se konal v Budvar aréně křest čerstvě vydané publikace Jihočeský hokej v době covidové. Shrnuje nejpodstatnější události spojené s hokejovým děním v kraji a jako kronika velmi neobvyklé sezony 2020–21 se jednou stane cenným archivním dokumentem. Na 182 celobarevných stranách se najdou všichni jihočeští hokejisté, kteří zasáhli do extraligy, 2. ligy, Krajské ligy a Univerzitní ligy.


Č. BUDĚJOVICE – Sezonu 2020–21 na tuzemském ledě absolvovali kompletně jenom profesionálové v Tipsport extralize a Chance 1. lize, byť převážnou část kvůli pandemii covidu-19 bez přítomnosti diváků. Figuroval mezi nimi jediný jihočeský tým, extraligový Madeta Motor České Budějovice. Zbývající soutěže s amatérským statutem těžce paběrkovaly. Odehrálo se pár zápasů. Pořadí v tabulkách se měnilo naposledy 10. října. Stadiony musela opustit veškerá mládež. „Jestliže se v jiných evropských zemích podařilo nastavit zpřísněné podmínky pro sportování, nebyl dle mého názoru důvod, aby to nešlo i u nás,“ konstatuje v úvodu publikace Evžen Kostka, předseda Jihočeského hokeje.   

Knížka Jihočeský hokej v době covidové vyšla experimentálně nákladem dvou set kusů (digitální tisk) a přednostně se bude expedovat zájemcům z jihočeských klubů. Cena za jeden výtisk činí 220 korun pro kluby, 290 korun ve volném prodeji. V omezeném počtu nabídne publikaci českobudějovické knihkupectví Duha v Plachého ulici (jen několik metrů od náměstí Přemysla Otakara II.).

(red) Krátké zprávy
29. 05. 2024 České reprezentanty, kteří před třemi dny získali titul mistrů světa, přijal v pražské Kramářově vile ministerský předseda Petr Fiala. Celý tým obdržel Medaili Karla Kramáře (nejvyšší možné ocenění od předsedy vlády), každý hráč převzal Pamětní list za vzornou reprezentaci. Spolu s téměř kompletním realizačním týmem se přijetí ve středu 29. května zúčastnilo dvanáct zlatých hokejistů. Z trojice jihočeských odchovanců se dostavil pouze Lukáš Sedlák.
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie