Jihočeský hokej v době covidové: Kronika sezony 2020–21 bude cenným dokumentem

24.06.2021


V rámci losovacího aktivu krajských soutěží se konal v Budvar aréně křest čerstvě vydané publikace Jihočeský hokej v době covidové. Shrnuje nejpodstatnější události spojené s hokejovým děním v kraji a jako kronika velmi neobvyklé sezony 2020–21 se jednou stane cenným archivním dokumentem. Na 182 celobarevných stranách se najdou všichni jihočeští hokejisté, kteří zasáhli do extraligy, 2. ligy, Krajské ligy a Univerzitní ligy.


Č. BUDĚJOVICE – Sezonu 2020–21 na tuzemském ledě absolvovali kompletně jenom profesionálové v Tipsport extralize a Chance 1. lize, byť převážnou část kvůli pandemii covidu-19 bez přítomnosti diváků. Figuroval mezi nimi jediný jihočeský tým, extraligový Madeta Motor České Budějovice. Zbývající soutěže s amatérským statutem těžce paběrkovaly. Odehrálo se pár zápasů. Pořadí v tabulkách se měnilo naposledy 10. října. Stadiony musela opustit veškerá mládež. „Jestliže se v jiných evropských zemích podařilo nastavit zpřísněné podmínky pro sportování, nebyl dle mého názoru důvod, aby to nešlo i u nás,“ konstatuje v úvodu publikace Evžen Kostka, předseda Jihočeského hokeje.   

Knížka Jihočeský hokej v době covidové vyšla experimentálně nákladem dvou set kusů (digitální tisk) a přednostně se bude expedovat zájemcům z jihočeských klubů. Cena za jeden výtisk činí 220 korun pro kluby, 290 korun ve volném prodeji. V omezeném počtu nabídne publikaci českobudějovické knihkupectví Duha v Plachého ulici (jen několik metrů od náměstí Přemysla Otakara II.).

(red) Krátké zprávy
10. 06. 2023 Do správní rady zapsaného spolku HC České Budějovice, který zastřešuje hokejovou mládež, byl v minulých dnech kooptovaný chybějící pátý člen. Stal se jím někdejší hráč, trenér a manažer Jaroslav Pařízek. Prezidentem správní rady zůstává od minulé sezony Martin Hanzal, viceprezidentem Filip Novák. Dalšími členy jsou Jan Ryba a Milan Šesták.
09. 06. 2023 Českobudějovický Luboš Rob st. se posunul ze střídačky vsetínské juniorky na pozici prvního asistenta u prvoligového áčka Vsetína, kde již pomáhal v závěru minulé sezony a dobře zafungovala jeho spolupráce s hlavním koučem Jiřím Weintrittem.
09. 06. 2023 Ledová plocha na Zimním stadionu v Milevsku bude v provozu od 1. srpna. Vedle domácích hokejistů všech věkových kategorií se zde chystá připravovat rovněž extraligové áčko pražské Sparty, které v jihočeské baště rozbije týdenní tréninkový tábor.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie