Jihočeši v 1. lize špatně hlídali kladenské Rytíře a dostali za to pětku

14.01.2015

To jsou kotrmelce. Přestože v minulém kole na domácím ledě roznesli hokejisté Motoru svého soupeře ze Šumperka poměrem 9:2, nedali pod střechou renovované kladenské haly podruhé ze třech posledních zápasů v 1. lize ani jeden gól. Proti Kladnu nastoupili počtvrté, z toho potřetí v řadě prohráli. Tentokrát 0:5. Špatně hlídali Rytíře – nejen střelba, ale také obranná činnost byla jejich slabou stránkou.

KLADNO – První velkou šanci měl v 6. minutě hostující Dan Boháč, jenže po Kloučkově chybě nedokázal prostřelit Jana Lukáše. Zakrátko udeřili domácí. Jan Rudovský od mantinelu nahodil puk před branku a nehlídaný Michal Dragoun tečoval za Gábova záda. Krátce před odchodem do šaten mohli zvýšit Petr Tenkrát a sparťanský pendl Zdeněk Bahenský, ale skóre se neměnilo. K tomu došlo až v závěru druhého dějství, kdy David Růžička švihem od modré poslal puk na branku a Denis Kindl úspěšně tečoval.

Na začátku třetí třetiny Miloslav Hořava sám tváří v tváři Davidu Gábovi netrefil budějovickou klec. Definitivní pohřeb jihočeských nadějí se uskutečnil mezi 44. a 53. minutou. Nejprve si hráči Motoru při útočné akci špatně rozebrali protivníky a úplně volný Jan Eberle střelou zápěstím z levé strany přidal třetí gól. Uplynulo pouhých pětadvacet vteřin a David Stach zaznamenal čtvrtou trefu, když nikým neatakovaný zatáhl puk po pravé straně do útočného pásma a prosadil se nápřahem z kruhu.

Při trestu Ladislava Marka v 50. minutě zasáhl od modré čáry Jan Rudovský tyčku. Poslední úder zařídil Tomáš Pitule, pro něhož nebylo těžké umístit kotouč do odkryté branky poté, co mu jej bekhendem naservíroval Jan Eberle. Během vyloučení Martina Semráda v 57. minutě mohl nastat další nepříjemný okamžik pro hosty, když kladenský David Stach chystal zakončení před prázdnou klecí, ale Petr Škopek se stihl vložit do rány a zamezil téměř jistému zásahu.

1. liga, 44. kolo

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
6. Dragoun (Rudovský, David Růžička), 37. Kindl (David Růžička), 44. Eberle (M. Hořava ml.), 44. Stach (Tenkrát, Kindl), 53. Pitule (Eberle, David Růžička).
Rozhodčí: Würtherle – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 3:6.
Diváků: 2 081.
ČEZ Motor: D. Gába (21. – 24. O. Bláha) – Punčochář, Žovinec, R. Vráblík, J. Suchánek, Chmelíř, M. Semrád, Škopek – L. Marek, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, Švec, J. Bárta, Dan Boháč, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 14. ledna.

07. 05. 2024 Desítka účastníků Krajské ligy mužů si odsouhlasila zvýšení počtu zápasů v základní části, kterou umožní systém každý s každým doma - venku rozšířený o jednu rundu vzájemných duelů, z nichž každý tým sehraje polovinu doma a polovinu venku. Tabulka se uzavře po 27 kolech. Jednotlivé série play off se budou hrát na tři vítězství, stejně jako v uplynulém ročníku.
07. 05. 2024 Volební konference Jihočeského hokeje schválila na post předsedy jediného kandidáta Evžena Kostku z Tábora, jenž obhájil svůj dosavadní mandát na další čtyři roky. Předsedou dozorčí rady se znovu stal českokrumlovský Tomáš Ulman, rovněž jediný kandidát na tento post. Beze změny zůstalo i obsazení křesel v krajském výkonném výboru. Na blížící se celostátní konferenci v Praze bude Jihočechy zastupovat Evžen Kostka.
06. 05. 2024 Do suché letní přípravy druholigového áčka HC Tábor, která odstartovala v pondělí 6. května, se zapojil brankář Oliver Šatný (v srpnu mu bude jednadvacet). Nedávný juniorský reprezentant (chytal na MS U18 2021) začínal s hokejem v Soběslavi. Od žáků hrál za Tábor a jako dorostenec zamířil do Chomutova. Posléze vyzkoušel quebeckou juniorskou ligu v Kanadě. Dospělý hokej okusil v několika málo prvoligových duelech za Ústí nad Labem a naposledy Stadion Litoměřice. U Jordánu vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.